Vysavač listí?



host - 22.31 (?)
28.10.2008 12:19

Vysavač listí? Na velkou zahradu naprosto nevhodné, na malou zbytečné. Jak už zde psáno, stejnou službu, ne-li lepší, mi udělá sekačka. 
Ve velké zahradě (záleží na osázení) lépe upotřebíte foukání. Nevím jestli všechny vysavače, mnohé jdou používat v obou funkcích.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 43.214 (?), 7.10.2008 21:20, zobrazeno: 13816x

Dobrý den! Máte? A jaký? Který je nej?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.230 (?), 24.10.2008 17:34

Dobrý den, vloni jsme koupili v supermarketu no name vysavač a hrůza, letos jsem po celkem obsáhlém hledání v diskuzích a hodnoceních na netu koupila AL-KO Hurricane 2400 a musím říct, že je super, máme na pozemku 2 vzrostlé ořešáky a zvládne i tohle listí bez zablokování rozmělnit, snadná manipulace, dobře řešený záchyt větších klacíků, kamínků. .Před drtícím nožem je prostorná komora, kde se nashromáždí. škoda jen, že je do elektriky, benzín v tomhle provedení nedělají.Bezpečný. Tak hodně zdaru ve sběru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 61.118 (?), 26.10.2008 21:22

Dobry den, taky se pridam s moji koupi u Montfieldu (asi jsem mel zase slabou chvilku :-)  ) sberace TORO 350. Koupil jsem ho v lete 2007 a po cca 20 minutach chodu jsem ho odlozil, protoze jsem ocekaval, ze sber bude daleko efektivnejsi a ne ze budu vlhke listi doslova tlacit pohledem ze zeme, aby ho vysavac sezral. Funguje to, ale zadny velky podtlak to nema, aby to suverenne sbiralo i vlhke listi. Musel jsem s troubou byt hodne nizko zeme. Nemam ale moznost jineho srovnani, abych mohl rici, zda jsem koupil dobre ci ne. Letos jsem si na neho vzpomel a nechtel jsem ho nechat zahalet. Tak jsem si ho privezl z firmy domu a zacal sbirat listi okolo domu. Po 30 minutach jsem uz byl zase zralej na infarkt a to kdyz se z motoru zajiskrilo a kleknul. Odvezl jsem to na reklamaci a pri predavani byla prvni reakce technika "aha pisek "... Uz jsem se nafukoval k utoku (chytam pomerne slusne na prvni naslapnuti), ale nastesti technik dal nepokracoval.  Kazdemu je jasne, ze se mezi listim nachazi i castecky pisku, ktere se nasaji. Nemusim byt genius abych poznal, ze je motor uplne oddelen od kovoveho lopatkoveho kola, ktere nasava a zaroven srotuje listi. Takze mu asi doslo, ze mele uplny nesmysl. Za necely tyden mi poslali SMS, ze si mam vyzvednout opravu. K memu necekanemu udivu jsem dostal novou motorovou cast s tim, ze se spalil motor a ten nejde opravit. Tak se tesil domu na dalsi sber. Pytel a troubu mi nechali z meho puvodniho stroje, tak jsem pospichal domu, ze posbiram zbytek listi, ale doma pri montazi trouby a pytle jsem zjistil, ze ani jedno nepasuje k nove masine. Bylo uz pozde, tak jsem nastesti do rana vychladl a sel reklamovat opravu. Technik koukal jako blazen ze to nepasuje a bez reci vydal zbyvajici obsah noveho baleni, z ktereho den predtim vytahl novou motorovou cast. Zrejme vubec nevedel, ze amici zmenili uplne cely stroj. Snad k dobremu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.29 (?), 28.10.2008 0:23
Bohuzel nevim jakou mate zahradu, ale ja sbiram listi z oresaku v pohode sekackou. Jestli mate moznost tak to vyzkousejte. Nema to chybu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 37.190 (?), 28.10.2008 11:32

Taky sbírám listí sekačkou perfektní práce! Bez problémů. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 105.238 (?), 28.10.2008 12:07

Po mých zkušenostech na sběr listí jsou nej hrábě, kolečka, pak sekačka, nebo traktor. Vysavače jsou vyhozené peníze, jelikož listí padá většinou na podzim a je vlhko, listí mokré a těžko se nasává těmito stroji. Funguje to snad jen na dvoře, kde máte zámeckou dlažbu a listí je suché. Jinak ještě nasávaná a rozdrcená hmota navíc přes sběrný pytel dost práší, takže jsem vždycky byl jako prase zaprášený. Vysavače jsou dle mě vyhozené peníze, pokud nemáte "vybetonovanou" zahradu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 28.10.2008 12:13

Vysavač listí sice nemáme, ale koupili si ho sousedi.  S velkou slávou začali  "vysávat"  listí pod ořešákem a pod stromy.  Viděla jsem je s tím pracovat jen jednou. Od té doby běhají po zahradě opět s hráběmi.  Já to řeším sekačkou, jako asi většina lidí.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 28.10.2008 12:34

Přátelé, záleží na vysavači, stejně jako doma! Koupit si bau bau strojek, bez výkonu a to nemluvím o motoru, je stejné jako dát peníze psovi, ať si jde koupit krmení! Pořádný vysavač se cenově nedá pořídit do 5 000,- Kč, stejně jako kvalitní pila, křovinořez.

Dotaz pro hosta 105.238, jak můžete být zaprášený od vlhkého listí? To ten váš vysavač ho i suší? Nic ve zlém, ale je v tom, co jste napsal dost velký rozpor! Píšete: "funguje to snad jen", takže jste to asi nezkoušel? 

Já mám zkušenost s vysavačem jedné renomované firmy a naprosto bez připomínek. Nemohu zde uvést značku, neboť už jsem o jeden takový příspěvek zde přišel. Pytel je natolik propustný, že pustí pouze vzduch a nic víc. Drtič zredukuje množství z 8 velkých pytlů na jeden a ještě se to dá kompostovat a ne vyvážet na skládku! Je to opravdu o značce! To není foukač, kde stačí aspoň trochu závan a listí letí do kouta!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 22.31 (?), 28.10.2008 12:19

Vysavač listí? Na velkou zahradu naprosto nevhodné, na malou zbytečné. Jak už zde psáno, stejnou službu, ne-li lepší, mi udělá sekačka. 
Ve velké zahradě (záleží na osázení) lépe upotřebíte foukání. Nevím jestli všechny vysavače, mnohé jdou používat v obou funkcích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.118 (?), 30.10.2008 21:01

61.118 jeste doplnek. Zapomel jsem uvest, ze ten vysavac jsem kupoval na cca 400m kamenne dlazby (plac pred garazi a chodniky) s tim, ze si listi nejprve nafoukam na jednu hromadu a pak ho s tim sezeru. Zrejme mne k tomu dohnala lenost zametat a stale se ohybat. Pravda ale je, ze jak ted stale prsi, je to k nicemu... ale nastesti to nestalo zase tolik... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika