Výroba drtiče zahradního odpadu



host - 18.245 (?) 
28.9.2011 19:40, zobrazeno: 32273x

Dobrý den, nemá někdo vyrobený drtič zahradního odpadu, co by podrtil opravdu vše, tedy od větví až po zbytky živého plotu, které jinak v kompostu vydrží velice dlouho. Za vaše rady předem děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 28.9.2011 22:47

je tady pár vláken nebo na Kutíme.cz, hodně je na youtube, nejlepší pro hobby drcení je koupit, dělat je už fuška a na velké větve a na topení musí být už velká mašina a topit celou zimu štěpkou, to aby měl člověk stodolu na jejich sušení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.245 (?), 29.9.2011 6:17

Určitě se podívám, ovšem hlavním důvodem pro tuto diskusi je fakt, že seriově vyráběné drtiče si se živým plotem prostě neporadí. A o ten mi jde nejvíce. Mám nožový drtič a větve, dlouhé a rovné s ním jdou bezvadně zpracovávat, ovšem měkčí materiály už ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 29.9.2011 7:28

měl jsem půjčený štěpkovač, který zvládal větve do 3 cm a měl jedno kolo s ostřenými zuby, zahnutými dolů, takže si větve i sám podával a ty zuby byly těsně u přítlačné desky, drtil jsem ale dubové větve, ty jsou tužší, takže nepropadávaly nedoseknuté, z živého plotu by byly taky asi nedokonale procvaklé.Jsou i štěpkovače se dvěma zuby proti sobě, ale čtvrt milimetru tam taky bude mezírka a kůra to bude držet u sebe.Jedině mě napadá rotační štěpkovač, něco jako sekačka, ale tam zase nejde dát větší průměr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.7 (?), 29.9.2011 8:34

Vela pomoze aj kedy drvite. Ja zo ziveho plotu davam nedrevnate vyhonky priamo do kompostu. Drevnate casti sa snazim nechat par tyzdnov na kope preschnut. Su potom krehke a dobre sa drvia. Hrube drevo je nejlepsie drvit cerstve, Nad 3 cm sa snazim nakratit a spalim v krbe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.48 (?), 14.12.2011 16:36

S drcením drobného materiálu jsem měl také problém, velké větve nadrtit není tak veliký problém. Nedávno jsem pořídil benzinový drtič od MTD, kde z jedné strany jdou větve do průměru 5cm a z druhé je velká násypka, uvnitř jeden nůž a 4 drtící kladívka. Přez násypku se drtí větve do 1,5 cm, listí a jiný odpad. Právě větvičky ze živého plotu a po řezu drobných keřů jako jsou távolníky a mochny atd. je to výborné, občas když jsem do něho nacpal víc delších stébel travin tak se ucpalo síto, jinak ok. Je pravdou že nejjednodušší je určitě kompostovat v celku, ale ročně nadělám tak kolem 15 - 20 m3 kompostu což mi stačí, takže štěpka z větviček jde do kotle. Dalším drtičem který zvládá drobné větvičky je eliet, ale je z těch dražších. dnes je na truhu i několik dalších co mají drtící kladívka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 255.238 (?), 14.12.2011 20:21

Udělal jsem štěpkovač podle návodu p.Svojanovského, který dal na tento web návod a jsem s nim velice spokojen.Podrtí drobné větvičky a větve do průměru 4 cm.Je potřeba jen dodržet návod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.24 (?), 13.4.2012 7:03

Můžete mne prosím navést na návod pana svojanovského, nemohu jej najít, předem děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 9.6.2014 22:11

Tento princip z praktických důvodů nedoporučuji, zvolte raději princip řezačky, kde máte zaručen řez zpracovaného materiálu.Tento systém pouze láme suché dřevo, (syrové a drobné neumí),problém zpočívá v mezeře mezi noži (řezačka svým způsobem práce toto eliminuje).Z mých příspěvků štěpkovač z rezačky Toron.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rapid - (3) - 244.158 (?), 13.7.2014 15:19

Výborný je opravdu Eliet - systém je jednoduchý na výrobu.Patrně si ho postavím.Viděl jsem různé tipy v akci, na veletrhu v Brně.smiley


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika