Výběr zahradního traktoru



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 167.103 (?) 
21.4.2010 13:46

Abych upřesnil - v itálii v jedné fabrice koncernu GGP se montují traktůrky těchto značek: CastelGarden, Alpina, Stiga, Mountfield, Dolmar, Solo, Sabo, Honda, Oleomac a Efco - nižší řada.

Ve fabrice Seco Jičín se montují tyto značky: Starjet, CrossJet, vyšší řada Oleomac a Efco, Snapper, Simplicity, Staub.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 239.112 (?), 26.4.2010 19:20

Koupit starý traktor 10 let nebo 20 let to už je odvaha. Otravovat se se starým opotřebovaným strojem to chce nervy a čas..Kromě výše uvedených značek jsou ještě např. ISEKI, ETESIA, KUBOTA i český WISCONSIN. Ty by podle ceny měly být pro profesionální použití.Až budeme v ČR vydělávat jako v Německu, tak si koupím ISEKI na sekání trávy a Castel Garden prodám někam na východ od nás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 23.103 (?), 23.11.2016 22:13

Dobrý den, kdy vyrábjeli ten model Staub? Ja o nem nemohu vubec nic najit, ani puvodní cenu nebo spolehlivost...

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
murdoc - (3) - 171.208 (?), 8.5.2010 18:14

výborný příspěvek, takhle vypadá opravdová recenze! dik za ní m. k. se závěrečnou tezí bohužel nelze než souhlasit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 179.36 (?), 27.4.2010 15:13

dobrý den,

mám ale zkušenosti s travní sekačkou WISCONSIN Prostějov

w2938-18HP MOTOR, el.vyklápěný koš400litrů, sečení 102cm

na 4000m2 silně dostačuje, spokojenost, i s dodávkou náhr.dílů

super rychlost - dobrá cena

zdravím

františek k.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.99 (?), 6.5.2010 22:09

Panove, ja jsem si zrovna zpocital, za predpokladu ze se seka kveten az rijen 3 hodiny tydne, coz je asi tak prumer, to je teda 6 mesicu krat 4 je 24 tydnu krat 3 hodiny je 72 hodin za rok., a to je presne 3 dny nepretrziteho provozu, a po deseti letech je to pouze 30 dni, to by takovy stroj po deseti letech provozu mel byt temer zanovni, jelikoz 30 dni provozu je na normalni stroj vubec nic! pokud je tedy osizeny kde se da a zacne se rozpadavat po 15 dnech (nepretrziteho provozu) t.j. po peti letech pri normalnim sekani, je to tedy smejd na druhou nebo dokonce na treti.
To byla jen mala uvaha o tom, co pro nas vlastne ty firmy vyrabeji. Dokonce si myslim, ze normalni stroj, at je jakykoliv, by mel nekde u domku nebo garazi fungovat cela desetileti, vezmeme-li v uvahu skutecne hodiny v provozu.
zdravim!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.67 (?), 7.5.2010 9:40
To jsem si také říkal, když jsem traktor kupoval. V reálu mám za šest týdnů najeto přes 20 hodin. S traktorem tahám brány (po trávníku), odvážím suť, stavební materiál, zeminu na záhony, posekanou trávu na vozíku na skládku, dříví z přístavku, kde jsou 90 cm široká futra - projede... Traktor je úzký a má velký rejd, takže se přímo nabízí jeho použití místo kolečka či káry i v členitějším terénu. A.W.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pampeliska - (3) - 64.126 (?), 8.5.2010 15:04

Taky začínám pokukovat po nějakym zahradním traktůrku. Co si myslíte o traktoru Partner P 12597 RB? Sekal bych s tím cca 1800m2, pozemek je mírně do svahu, pak nějaké to odvážení posekané trávy, odvoz polínek z kůlny domů, v zimě třeba i to odhrnování sněhu. Myslíte, že je to v téhle cenové relaci dobrá volba?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 78.38 (?), 8.5.2010 22:48

Mám 2 sezony ALKO T1000 hydro- název je z hlavy, tak se omlouvám za případnou nepřesnost. Zatím spokojenost s násl výhradami:

- povolená napínací kladka sečení. I když je tam samojistící matka, tak se napínací kladka povolila a já zjistil, že je probroušený plastový kryt. Při té příležitosti jsem vyčistil komplet sekací ústrojí a trochu mne znepokojily volnější ložiska v kladkách. Ale to, jak jsem zjistil je prostě obecná vada všech těchto sekaček se sedačkou. Mám přidělanou kouli a traktůrkem tahám káru s dřevem / letos tak 50 prm ze zahrady kde řežu a sekám do dvora/cca 150 m, vloni tak 35 prm. Dále sekám nerpavidelně oddílovou louku/psí výcvikáč/ a zatím bez problémů. Upravil jsem si koncový vypinač koše abych mohl trávu posekat a za sebou vyhazovat, pokud není mokrá bez problémů. V létě možná obden traktůrek maká jako sekačka nebo tahá káru/převoz stolů a lavic do hospody, odvoz větví na hromadu je spálení, teD děláme plot tak si převezu plaňky ze stodoly kde se natíraly, převezení kompostu do záhonu,,,/  a krom výše uvedeného bez závady. Převodovka hydro - jinou bych asi už nechtěl.Vámi zvolená sekačka se sedačkou Vám jistě udělá dobrou práci při sečení, opatrném převozu káry s polínky, ale na odhrnutí sněhu zapomeňte..je to asi tak jako když v pantoflích na mokré louce byste chtěl vytlačit zapadlou Avii - to prostě nejde. Několikrát se mi stalo, že jsem zajel do vrstvy/5-7cm/ zetlelé trávy na rovině a už jsem nevyjel.Naprostý souhlas s hodnoticím příspěvkem výše... i já pokukuji po vyšší řadě mikrotraktorů/už jen např hmotnost trakůrků Kubota, Yanmar cca 20 koní činí cca 700 kg s uzávěrkou a pohonem 4 x4 oproti 200 kg bez uzávěrky, pouze zadní pohon a travní gumy/ ale je to o jiném využití, jiných penězích, naprosto jiné kontrukční logice.... Shrnutí - malotraktůreček/rozumněj sekačka se sedačkou/ seká tak jak má, odtáhne rozumně naloženou káru v rozumném terénu... a tím to končí.Co se týče sečení tak odhaduji, že oproti klasické sekačce cca 45 cm záběr s traktůrkem 102 záběr mám cca 5 ti násobný výkon, což pro mne jako časově velice vytíženého člověka hlavně zajímá - a je to mimochodem příjemný relax.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 243.150 (?), 9.5.2010 16:53

 A co takhle z fy. Karsit, 2válec,22Hp sečení 102cm.,hydrostat. poj. Cena okolo 90 tis.-, jak kde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika