Výběr křovinořezu



host - 212.142 (?)
6.7.2008 18:10

Dobrý den, zahradu mám cca 60x40m takže cca500 bm okolo plotu+ nějakéty dodělávky okolo skalky a něco málo u máti za domem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 212.142 (?), 4.7.2008 20:38, zobrazeno: 7288x

Dobrý den, přemýšlím o koupi křovinořezu, ale vůbec nevím jaký bych si měl koupit. Jediné co vím že by měl být benzínový, Potřebuju ho k dočišťování po sekání zahrady, okolo plotu a do svahu kde sekačkou nezajedu. Na trhu jsou různé značky a různé parametry. Nechci úplně ten nejlevnější, ale taky nemusím mít špičku trhu. Chtělo by to zlatou střední cestu. Mohli byste mi dát pár tipů? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 4.7.2008 21:39

Podle toho, co uvádíte, tak Vám stačí křovinořez s výkonem kolem 1kW, nějaká desetina +- není v tomto tak důležitá, jako to, že se máte orientačně čeho chytit. Asi budete sekat strunou a možná nožem - v podstatě jsou běžně dodávané 3 a 4 cípé nože, 3 cípé jsou osazovány na silnější stroje. Tyto nože posečou trávu i vysokou - třeba na sušení, jako kosou. Při dodělávkách je struna nejlepší - kolem plotu, stromů, obrubníků a zídek - nedochází ke škodám, pouze rychleji ubývá struny. Bylo by dobré uvést orientačně plochu, která na křovinořez zůstane. Doporučil bych U rukojeť, pokud to nebudou pouze těžko přístupné kousky. Záda a ruce méně trpí a vydržíte déle sekat s menší únavou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.142 (?), 6.7.2008 18:10

Dobrý den, zahradu mám cca 60x40m takže cca500 bm okolo plotu+ nějakéty dodělávky okolo skalky a něco málo u máti za domem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 6.7.2008 20:29

Tak podle plochy bych výkon neměnil. Seču cca stejnou plochu - výkon 0,8kW, vše strunou a nemám potřebu vyššího výkonu. Opět zdůrazním U rukojeť, kterou v případě nutnosti posečete i malé nepřístupné místo - vyháknete stroj z popruhů a držíte jej pouze v rukou, jde to lépe, lépe se se strojem manipuluje v malých prostorech -toto samozřejmě vyjímečně. Ještě bych doporučil volit přístroj s antivibračním systémem - resp. s eliminací vibrací, přece jen nějakou hodinu s tímto strojem strávíte při sečení.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.100 (?), 11.7.2008 16:52

Dobrý den, obracím se na Vás o radu.Koupil jsem velice zanedbanou zahradu okolo 1ha.Vysoká tráva několik let nesečená, mnoho křovin, náletů a tak podobně.Nevím který křovinořez si mám vybrat.Zřejmě budu muset hodně používat i pilový kotouč.Děkuji za radu JK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.128 (?), 16.7.2008 16:14

Na takovou zahradu by stálo za to přemýšlet už o bunové sekačce nebo mulčovači. Já mám křovinořez Oleo-Mac OM 746T asi čtyři roky a seču asi 1500 m2. První rok to bylo to samé - nálety křoviska a posekáno bez problémů. Měnil jsem jenom filtr, jinak veškerá údržba v rámci prohlídky na podzim.

Petr V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika