Vřetenová sekačka - elektrická? Jakou zvolit?



MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?)
2.11.2015 12:08

kvalitní a funkční ruční dělá např. Gardena, doporučuji pokud budete sekat často a na nižší výšku. Pokud méně často a na vyšší výšku tak Fiskars. Ruční Fiskars mám doma. U vřetenovky je hodně důležitá přesnost seřízení vřetena, jeho kvalita a zpřevodování. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 2.11.2015 12:08

kvalitní a funkční ruční dělá např. Gardena, doporučuji pokud budete sekat často a na nižší výšku. Pokud méně často a na vyšší výšku tak Fiskars. Ruční Fiskars mám doma. U vřetenovky je hodně důležitá přesnost seřízení vřetena, jeho kvalita a zpřevodování. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 7.98 (?), 2.11.2015 0:17

Kostky listie konariky pre vretenovku nie su broblem. Problem su kamienky, aj taky 5mm kamienok z detskeho ihriska sposobi okamzite nastrbenie ostria noza a kosacku treba prebrusit. Skusenosti. Mal som vretenovku Alco a to bol des. Tupa po dvoch koseniach, licovanie noza k vretenu otrasne, na to aby strihala sa musela dotahovat tak, ze pri koseni kladla znacny odpor a skripala. Na jar som kupil Gardenu a to je ine kafe. Licovanie dokonale, pokial je nabrusena a nastavena, pocut pri koseni iba sustanie a po zastaveni sa vreteno este stale volne toci. Brusit ju treba cca. kazde 8 kosenie. Kosim 1x do tyzdna cca. 200m2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 2.11.2015 11:38

Dobrý den,

pokud mohu tak jako majitel několika vřetenovek, včetně např. elektrického atca, bych řešil buď benzín nebo aku. Pokud by jste do toho nechtěl investovat tolik co stojí atco/allet, tak bych dnes zvolil akumulátorovou Gardenu, která je asi co do provedení nejlepší. Práce s kabelem je opruz a pokud Vás to bude bavit, tak vřetenovku se seče ideálně 2x týdně a opravdu kabel nebude na práci to pravé ořechové.

Pokud však můžete investovat více, tak nyní jednoznačně novou orig. českou sekaču Swardman Edwin, cena je stejná jako atco a oproti atcu je ve vývoji dále. Vymyslel ji člověk co do ČR dříve staré Acto dovážel a hodně se za popularizaci Atca a vřetenovek obecně zasloužil. Pokud mohu srovnávat Acto a Swardman Edwin tak Atco je bohužel již zastaralé (použité materiály, přesnost seřízení vřetene, tvar vřetene, sběr do koše je o cca 50 % lepší, jelikož z Atca Vám bude trochu tráva lítat ven, navíc velice tichý chod, 10 let záruka a je to vyrobeno v ČR.)

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.194 (?), 3.11.2015 21:00

Díky všem za odpověď. No já mám problém s tou gardenou s baterií. Mám prostě pocit, že ta baterie tak dlouho nevydrží na celou plochu. Navíc pokud bych sekal 1 - 2 x týdněm tak si myslím, že za chvilu je její kapacita stejně v háji a po novém roce budu muset kupovat ještě baterii.

Chtěl bych se ještě zeptat, kde nebo jak brousíte vřeteno na gardenu? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 4.11.2015 8:26

Broušení vřetene je u ručních, resp. elektrických hoby sekaček horší, jelikož je tam problematická demontáž vřetena. U Atca nechávám vřeteno brousit v Ittecu (prodejce a dovozce profi golfové techniky). U ruční pak dobrušuji doma pomocí lapovací brusné pasty. Docela to jde a pokud se to dělá často tak to ani nepotřebuje větší servis.

Já co se týče kabelu, tak jsem dnes spíše jeho odpůrce, benzínový motor z důvodu hluku také moc nemusím, proto asi nejčastěji seču ruční, je to absolutně tiché a když se seče často tak i plocha cca 300 m/2 není problém. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 7.98 (?), 4.11.2015 22:54

vreteno sa brusi otacanim opacnym smerom. Zhodi sa koleso, na miesto ozubeneho prevodu sa nasadi kluc alebo ja pripajam cez adapter aku-srobovak, na vreteno nanesiem hrubu pastu a otacam. Par krat pri tom dotiahnem pritlak vretena na noz. Na zaver nanesiem jemnu pastu a dolestim. Pouzivam lapovaciu pastu, plechovicka z jednej strany hrubsia pasta, z druhej jemna. Vreteno ocistim od zbytkov pasty, kosacku poskladam a dostelujem strih pomocou pruzkov kancelarskeho papiera. Videonavodov na brusenie a nastavenie strihu je viacero napr zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika