Vari Hurricane F-550 - vyžínač křovin



host - 110.125 (?)
19.1.2017 16:54

Oživuju téma... nasněžilo a tak není důvod drandit s řidítkama po lukách...

Dnes ráno jsem dovezl náš mulčovač přímo do VARI, pobavil se s panem Belingerem a "jeho" technikem a uvidíme co z toho vzejde. Přístup byl samozřejmě super, škoda, že ke každému stroji neprobíhá podobné "školení" a předání poznatků z praxe. Na prodejnách je to ric pic, zaplať a odjeď.

Jak stroj dopadl, povím až bude stroj po opravě, nicméně, věřím, že to dopadne dobře. Slabá místa na mém stroji odhalena a tak se jen těšíme na výsledek.

MH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 110.125 (?), 19.1.2017 16:54

Oživuju téma... nasněžilo a tak není důvod drandit s řidítkama po lukách...

Dnes ráno jsem dovezl náš mulčovač přímo do VARI, pobavil se s panem Belingerem a "jeho" technikem a uvidíme co z toho vzejde. Přístup byl samozřejmě super, škoda, že ke každému stroji neprobíhá podobné "školení" a předání poznatků z praxe. Na prodejnách je to ric pic, zaplať a odjeď.

Jak stroj dopadl, povím až bude stroj po opravě, nicméně, věřím, že to dopadne dobře. Slabá místa na mém stroji odhalena a tak se jen těšíme na výsledek.

MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.110 (?), 19.1.2017 19:27


Překvapily mne Vaše problémy s F550. Plně je respektuju a nepochybuju o nich. Používám stejný strojek ale nemám s ním sebemenší problém. Proč nevím, ale fakt jen seču. Teda když je co.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.125 (?), 24.1.2017 19:16

jak píšu výše, slabá místa odhalena (zdroj všech závad), víc napíšu po opravě a ještě víc na podzim :)

MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.125 (?), 12.2.2017 16:59

Tož

Stroj jsem v pondělí přivezl z Vari. Dostal jsem nový rám, držák ostruhy a ty dvě kouzelný pružinky na kladkách co tam z počátku nebyly.

Ze svého jsem pak nechal vyměnit: všechny bovdeny, páčku plynu, ložiska unašeče kosy, olej, filtr, svíčka, všechny řemeny.

Co se závad týče, důvodem byl průnik několika faktorů:

- když mi po pár MTH praskl držák převodky pojezdu a já to šel reklamovat do Agrowestu, tak v ideálním případě měl Agrowest stroj lépe zkontrolovat a pravděpodobně už tehdy nevyhovující rám vyměnit za vyhovující

- můj roční nájezd MTH je na hraně, což v případě nevyhovujícího rámu dopadlo jak dopadlo a další praskliny na sebe nenechaly čekat

- to vše jsem završil svým přístupem, když jsem posl 2 roky nebyl na oficielní roční prohlídce, což bylo způsobeno v mém případě hlavně liknavým přístupem servisu Agrowest Plzeň kdy na moje otázky ohledně divného zvuku ložisek unašeče nože, špatně nastaveného sytiče, stroj při běžícím motoru popojížděl a pod reagovali vždy tak, že je to (kouzelné slovíčko) "vlastnost"

Naštěstí, jako v pohádce s dobrým koncem, mě zde oslovilo přímo Vari a já jejich nabídku na kontrolu stroje rád využil. Stroj jsem osobně dovezl i odvezl. Zaplatil jsem si spotřební materiál, dostal práci + rám gratis a stroj je tak zachráněn z hrobníkovo lopaty.

Ponaučení je jasné, bylo-li by pořádného servisu a já dodržoval pravidelné prohlídky, mohlo to být daleko lepší a všechny vady mohly být odstraněny zpočátku a ne po skoro 4 letech.

Stroj má na hřbetu 90mth a já si kladu otázku, zdali si ho ponechat, či už konečně pořídit něco za malotraktor. Plochy k mulčování mám méně neb chci víc sena a tam kde bych mulčoval F-550 mezi záhony a pod už můžu konečně používat naší od loňska novou ALKO sekačku (tu nejlepší prodávanou v ČR tak uvidíme co vydrží) neb zatím jsem s ní naběhal asi 7mth - chci totiž sbírat hmotu do kompostu.

"Bohužel" F-550 má pro mě jednu zásadní výhodu - v pohodě se vejde do kufru kombíka a já nemusím trajdat mezi pozemky s přívezem naloženým malým japoncem s mulčovačem.

Tož tak můj malý příběh... samozřejmě, ještě jednou díky Vari za skvělý přístup!

MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.123 (?), 28.3.2017 14:48

Stroj jsem používal zatím jen jednu sezonu, ale po chvíli mě pěkně brní ruce a nepomohou ani madla od Vari i když jsou na omak pěkně měkké.Při servisní prohlídce jsem na to upozornil, ale při vrácení mi bylo sděleno, že to tak prostě je. Jinak zatím funguje dobře a zatím to "sežralo" všechno a jediný problém byla upadená ostruha, i když nechapu, jak se to přes tu pojistku dokázalo vyvlíknout. Radost by mi udělala možnost "zapínat" kola jako u frézy, na slalom mezi stromky by se to hodilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.110 (?), 28.3.2017 21:59

To je zajímavé. Já tyto pocity nemám. Jsem s F 550 maximálně spokojený hlavně proto, že má otevřený vstup do krytu sečení. Zajímalo by mne, jaký může být rozdíl v motorech. Mám Hondu 190 a s motorem B&S jsem ho ani nezkusil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 29.3.2017 4:15

To zapínání kol, jako u frézy, si představujete jak, u jaké frézy. Vari má jen frézu na sníh a převodovka na kteru se to montuje má pevnou nápravu, takže se nic nevypíná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.158 (?), 14.5.2017 19:55

Moje zkušenosti s mulčovačem Vari Hurricane 550 jsou naprosto stejné.Ruce mě brní už jen při pohledu na ten stroj.Právě začínám druhou sezonu a vůbec se mě do ní s tímto strojem nechce.Při nákupu jsem popsal k čemu stroj chci a prodejce mě ubezpečil o dokonalosti tohoto zařízení.Ostruha mě upadla hned první den.Na manipulaci je lehký a obratný, ale díky vibracím je bez zdravotní újmy takřka nepoužitelný.Na konci sezony stroj už neměl takřka výkon a po servise ho sami technici nazvali vibrační deskou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.110 (?), 15.5.2017 18:38

No a nemůže tam být nějaká závada? Já fakt problémy s vibracema nemám a jsem se strojkem spokojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.158 (?), 17.5.2017 23:30

Mám domluvený servis, tak pak dám vědět jak jsem dopadl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika