Traktor HQ - akumulátor



host - 192.242 (?)
12.4.2016 22:05

To nie je gélová batéria ale VRLA-teda s viazaným elektrolytom. Ale čo sa nabíjania týka, platí to isté, ako o gelovej. Gelová batéria stojí 2x tolko, v sučastnosti sa už takmer nepoužíva, s uspechom ju nahrádza VRLA. Výhodou gelovej je minimálne samovybíjanie, možnost pracovat v akejkolvek polohe-i dnom hore a nepotrebuje odvetranie-neprodukuje žiadne plyny. Vačšina predajcov označuje VRLA ako gélovu, čo je nesprávne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 18.106 (?), 11.4.2016 19:00
Gelovou baterii vidím jako výhodu, není náchylná na vysychání, nedolévá se, má tudíž stálou bezúdržbovou náplň,pracuje bez vysychání článků v náklonech, je to bezúdržbovka-při koupi se nalije ze šesti tubiček naráz kyselina do baterie, zašpuntuje se narážecíma zátkama, nechá se proběhnout reakce a je hotovo.Pulzni nabíječka se dá koupit za pár stovek nebo s diagnostikou a udržovacim neomezeným režimem i za několik tisíc.Já mám vyvedeny z baterie zástrčku jak u mašiny, tak u traktůrku, baterie tudíž nevyndávám a jen napíchnu nabíječku, kterou používám i na auta, kde baterie taky nevyndávám, protože,ikdyž jsou v autech klasické, není nutné povolovat zátky a tento typ inteligentní nabíječky nepoškodí ani citlivou elektroniku v autě.Výhoda mé nabíječky je i v tom, že má široký rozsah, při špatném zapojení se nezapne a má režim pro nabíjení i teplotně pod nulou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.146 (?), 12.4.2016 7:46

Koukám zase jeden odborník. Gelová baterie je od výrobce natvrdo uzavřená, nemá žádné zátky a záslepky a je ji možné vidět například u zálohovacích zdrojů - alarmy, kamerový systém, píchačky v práci, telefonní ústředny. 

Do motocyklů, čtyřkolek se většinou používají bezúdržbové AGM baterie (často chybně označovány jako gelové). Ale jsou to klasické kyselinové baterie, které se aktivují nalitím kyseliny do článků. Akorát je tam místo šroubovacích zátek záslepka, která se již pak nedá demontovat a akumulátor se po aktivaci už nedolévá. U AGM baterií je lépe je dobíjet nějakou "lepší nabíječkou" s elektronikou. při přebíjení totiž může mizet elektrolyt a při zvýšeném přebíjení se může i nafouknout a zničit.

Při výměně akumulátoru by se mělo změřit dobíjení, mnohdy totiž původní akumulátor odejde kvůli špatnému dobíjení a v tom případě byste o nový akumulátor ve velmi krátkém čase opět přišli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.41 (?), 12.4.2016 20:04
Předchozí odpověď byla veskrze správná, i obchodníci označují AGM baterie za gelové, ikdyž mají trošku jiné složení.Lidově-buď to v baterce čvachtá, nebo ne :).Když ne, tak je buď gelová nebo AGM.Je tak pane odborníku?Nejsme ve škole, ani na technickém fóru, toto je jen zahrada.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.88 (?), 12.4.2016 20:55

Je celkem známa zkušenost, že do traktůrků některých značek se montují podřadnější akumulátory horší kvality které nedrží kapacitu jak by měly. Navíc když se zpravidla provozuje traktůrek asi 1x za 5-7 dní, tak se během průměrně asi hodinového sečení nedobije akumulátor na plnou kapacitu a tím se postupně může zkracovat jeho životnost. Proto je dobré častější proměření akumulátoru mezi odstavením a má-li méně než asi 12,4 V tak je dobít do plna asi na 12,7 V, ale měřit až po několika hodinách (asi 5 hod.), nejlépe plně automatickou nabíječkou, která má nabíjecí cykly řízené kvalitním mikroprocesorem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.242 (?), 12.4.2016 22:05

To nie je gélová batéria ale VRLA-teda s viazaným elektrolytom. Ale čo sa nabíjania týka, platí to isté, ako o gelovej. Gelová batéria stojí 2x tolko, v sučastnosti sa už takmer nepoužíva, s uspechom ju nahrádza VRLA. Výhodou gelovej je minimálne samovybíjanie, možnost pracovat v akejkolvek polohe-i dnom hore a nepotrebuje odvetranie-neprodukuje žiadne plyny. Vačšina predajcov označuje VRLA ako gélovu, čo je nesprávne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.146 (?), 13.4.2016 10:26

U traktůrku většinou není nijak moc spotřebičů nebo se při sečení nepoužívají (myslím světla, blinkry aj.) Takže při týdenním stání, by i hodinový provoz měl akumulátor spolehlivě dobít. Samozřejmě, že přes zimu a při dlouhodobém nepoužívání by se měl vyjmout a dobít a uložit třeba ve sklepě. Pokud akumulátor nevydrží výrazně nad záruční lhůtu, tak je něco špatně.

Většinou výrobce, aby ušetřil tak to osadí ne příliš vhodným typem akumulátoru, nekvalitní dobíjení - nekvalitní regulátor dobíjení,  samovybíjení - špatně navržená elektroinstalace atd. Dokonce jsem viděl, že AGM (VRLA) akumulátor umístí do pololežaté polohy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 170.25 (?), 23.4.2016 12:13

Mám v traktůrku také americkou bezůdržbovku, také polepenou pouze výstražnými nálepkami bez hodnot o jaký aku jde.Ale mám jej tam již 12 let.Prvních 10 let jsem se ho nedotkl, loni prvně před sezonou dobil a letos také.Traktor je Kubota GR 2100.Asi opravdu ti japončíci mají dobíjení nějak lepší.Je hezké se podívat jak mají alternátorek a startér hezky udělaný.Startér jsem již měl rozebraný kvůli prachu ze suché trávy a nechce se věřit jak tak malý motůrek dokáže startovat tříválcový motor.

Aku v traktůrku vlastně v zimě nepoznají mráz, takže pokud přežijí pouze záruku, bude asi něco špatně.

Standa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.84 (?), 25.4.2016 4:35
Mám Stigu a na zimu dobiju, po zimě dobiju, nevyndávám,v polovině zimy natočím a mám to takto 9-tým rokem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika