Tera Vari - orba



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 90.82 (?) 
5.11.2015 15:08

Ach jo, pardon:  latifrťkový znamena ľudovo povedane:

slabej konštrukcie,  resp. chabý, resp. z kvetu makoveho, resp. slabší ako by mal byť,  resp. nedostatočnej pevnosti, proste z gatí zdrap. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 147.46 (?), 11.11.2015 23:25

Děkuji za vysvětlení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.111 (?), 11.11.2015 20:53

Wáááu, dneska som oral s Agzatom na dvojke!

Som z toho prekvapený, že bežna Agzat prevodovka na druhom prevodovom stupni tahala jednoradlicny pluh na plny zaber v uležanej pôde...  Praca teda aj rychlo odsypala. Nevystatujem sa, -ostatne ani nie je na co - ale to som nečakal, že to utiahne na dvojke na plny plyn s bežne dodavanym motorom Honda. Mate niekto podobnu skusenost, alebo som mal Jiříkovo videní?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.178 (?), 12.11.2015 7:29
Měl jste asi to jiříkovo vidění, Nebo jste určitě použil Vervu bez biosložek.U vari to nejde.Nam tam dali takový kolíček a řadit můžem jen jedničku a zpátečku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6499) - 9.135 (?), 12.11.2015 8:21

Ale protože nevíme zhola nic o tom, jak to celé skutečně probíhalo, můžem akorát tak pokrčit rameny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.166 (?), 13.11.2015 15:34

Mám Agzat s diferenciálem, Honda 190. Přesto, že je převodovka dělaná na dvoutakt s vyššími otáčkami, tudíž je při stejné rychlosti jako u Vari pomalejší, přesto se na dvojku v těžké zemi na plný záběr ani z kopce dolů orat nedá, tedy místama jo, ale místama se motor velmi dusí a pluh se musí odlehčit. Je nutno dodat, že pluh k Agzatu je trochu větší - oře do větší hloubky. Zem mám slínovitější. Orat na dvojku se dá pouze v lehčí hlíně, byť je slehlejší. Pro šťouraly - mám k dispozici rovněž Vari s pluhem, takže mám přímé srovnání. Díky pomalejší rychlosti oře Agzat na jedničku odhadem o 25 % pomaleji než Vari. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.111 (?), 13.11.2015 17:51

Pane P.G. diky za konstruktivny prispevok. Pisete ze Agzat ma pri orbe rychlost na jedničku odhadem o 25 % pomaleji než Vari. Nenamietam proti tomu, lebo nemam dost informacii. Pane P.G. mohli by ste uviest rozdiel rychlosti Vari / Agzat na DVOJKE? Aspon váš odhad. Dakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.166 (?), 13.11.2015 20:05

Ten rozdíl je na všech rychlostech asi stejný, přesné číslo bych musel vypočítat z převodových poměrů. Štve mne to, poněvadž na trojku je jízda pomalá, Varisti mne předjíždějí a já jedu jako šnek. Je to díky neschpnosti výrobce, který tam nechal převod pro dvoutakt a ještě stupidně tvrdí, že je to pro uživatele lepší, že to má vyšší tah. Prd, sílu to sice má, ale ta se stejně nepřenese na zem. Přitom se jedná o výměnu nejspíš dvou ozubených koleček ve vstupní části převodovky. Výrobce je dokonce má (informace od mého špiona, který to v Povážské zjišťoval), ale pro mne z neznámých důvodů kašle na zákazníky. Ale je to informace stará 2 roky, zkusím tam zavolat znovu, možná již pochopili, že takovýmto přístupem prodej nezvýší (pokud již nezkrachovali). Já jsem si trochu pomohl montáží větších pneu, které mají o pár cm větší průměr, ale je to málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.111 (?), 17.11.2015 15:51

Dobry den pan P.G.,  zda sa mi, ze som niekde cital, ze mate kombinaciu prevodovky Agzat s diferencialom + neseny kardanovy rotavator Agzat. Ak je tomu tak, mohli by ste prosim odfotit pripojenie tohto rotavatora ku prevodovke s diferencialom? Vopred dakujem. Ono totiz web-stranky vyrobcu su ubohe, a nic take sa tam neda zistit... asi vyrobca vykonava velku potrebu na zakaznikov vo viacerych ohladoch. Pytam sa preto, lebo som cital, ze neseny kardanovy rotavator Agzat je iny pre prevodovku Agzat s diferencialom a iny pre prevodovku bez diferencialu. Asi tam prekazaju tie naliatky z prevodovky objimajuce osi kolies, či co... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.166 (?), 18.11.2015 19:24

Ne ne, psal jsem naopak, že po zhlédnutí práce s neseným rotavátorem jsem jej nekoupil. Používám klasický rotavátor s kopínatými noži na stroji Vari. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika