Seřízení karburátoru u terry



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?)
16.3.2010 22:10

Ložiska se neliší nijak, prostě koupíte slovenská ZVL se stejným číslem jako jsou na stávajících. Pokud jsou zapouzdřená (už jsem jiná nesehnal), tak se pouzdra vydloubnou třeba rýsovací jehlou.

Ložiska jdou z karterů vyťuknout bez nahřátí. Mezi kartery se dává těsnění. Můžete jej před sestavením namáznout červeným motorářským silikonem, ale těsnění musí být, bez něho dře klika o kartery (ano, tak na těsno tam je).

Stejně zjistíte až při rozborce, co všechno budte potřebovat :-). Zkontrolujte povrchy válce, pístu, kroužků a radiální vůli ojničního a pístního oka. To smí kmitat axiálně nebo diagonálně, ale ve směru pohybu pístu nesmí cvakat. Jinak se musí koupit a nechat přelisovat ojnici, čep a ložisko, a zárověň i pístní čep a ložisko.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 16.3.2010 19:58

S gufery bych vyměnil i ložiska, ať se do toho za pár let nemusí znovu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 225.226 (?), 16.3.2010 21:03

Díky za radu. Stahovák na setrvačník nebude problém. Ty ložiska a gufera se musí dát originál, jsou to nějaké zvláštní, ne běžné? To je budu muset předem sehnat než to rozdělám, Na co bych si mněl dát pozor při těch ložiskách, jsou to nějaké zapouzdřené, anebo čím se vlastně liší od běžných ložisek a gufer?  Motor se dá rozpůlit (kartery) normálně zlehka kladívkem a montáž ložisek nějak za tepla nahřátím? Abych nepoškodil kartery. Jde to rozdělávat ztěžka? Mezi kartery se dává těsnění, anebo si mám koupit nějakou těsnící hmotu na motory? Promiňte, že jsem tak otravný, ale než se do toho pustím, chci být na to připravený materiálově i psychicky. Děkuji za odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 16.3.2010 22:10

Ložiska se neliší nijak, prostě koupíte slovenská ZVL se stejným číslem jako jsou na stávajících. Pokud jsou zapouzdřená (už jsem jiná nesehnal), tak se pouzdra vydloubnou třeba rýsovací jehlou.

Ložiska jdou z karterů vyťuknout bez nahřátí. Mezi kartery se dává těsnění. Můžete jej před sestavením namáznout červeným motorářským silikonem, ale těsnění musí být, bez něho dře klika o kartery (ano, tak na těsno tam je).

Stejně zjistíte až při rozborce, co všechno budte potřebovat :-). Zkontrolujte povrchy válce, pístu, kroužků a radiální vůli ojničního a pístního oka. To smí kmitat axiálně nebo diagonálně, ale ve směru pohybu pístu nesmí cvakat. Jinak se musí koupit a nechat přelisovat ojnici, čep a ložisko, a zárověň i pístní čep a ložisko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 170.56 (?), 17.3.2010 5:02

Pravdu povediac neviem čím sú origo guferá zvláštne okrem toho že sú hnedé.Ložiská samozrejme C3 a tesnenie by som nedotesňoval silikónom ale potrel olejom.Všetky ostatné veci ako ojničné ložiská, piest,valec... musia byť v 100% stave ináč to nemá cenu skladať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.226 (?), 17.3.2010 20:59

Dnes se mně podařilo zjistit jaké jsou ty originál gufera do motoru MF 70. Běžné gufera nejsou konstruovány na udržení tlaků, které vznikají v klikové skříni a prý mohou podfukovat. Proto se zde musí použít speciální gufera, které jsou zpevněné plechem těsněji k hřídeli klikovky. Mám je objednané, až příjdou, tak jdu na věc. Děkuji všem za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Stepan - (1) - 203.9 (?), 3.6.2011 21:58
Dobrý den měl bych prozbu u sekačky MF 70 špatně spaluje a s vyfuku vychází nespalené palivo s ojelem nevim jsi rady už kolem toho lítám strašně dlouho a stále nic budu rád za radu předem děkuji Štěpán
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika