Seřízení karburátoru na Teru Vari



Ivan Děčín - (1) - 166.33 (?) 
7.5.2011 15:13, zobrazeno: 53231x

Dobrý den, mám problém s kaburátorem na teře. Ať udělám co udělám nejde mi seřídit. Když přidám plyn při nižších otáčkách tak se začne na chvíli dusit než se rozjede. Předem píši, že karburátor a vzduchový filtr je čistý.

Děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 134.196 (?), 22.6.2011 9:03

Dobrý den,

mám stejný problém.

Koupil jsem starší stroj a nemám ještě tolik zkušeností. Provedl jsem vyčištění a vyměnil gufera na klice. Motor startuje na potažení (bez plynu), volnoběh jde nastavit perfektně. Problém nastane při otevírání klapky karburátoru - motor chvilku přemýšlí a pak se zozběhne. V otáčkách je již reakce na plyn okamžitá. Myslím si, že při rozběhu je moc bohatá směs, ale jak na to? Chybí mi jeden seřizovací šroubek jako je u motorové pily.

Stejně jako kolega prosím o radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 23.6.2011 8:03

Dělalo se to takto. Zahřátý motor. Nastaví se správně doraz škrtící klapky, předpokládáme, že je. Pak opatrně otočíme šroubem bohatosti směsi na jednu a na druhou stranu. Tam, kde se otáčky zvyšují, budem pak otáčet dál. Uberem na doraze škrtící klapky na "normální" otáčky a zase zkusíme bohatost. Když už se otáčky nemění, přidáme asi čtvrt otáčky na bohatosti, pro studený start. Není správné nastavit volnoběh co nejnižší, pak se stroj špatně startuje a chcípá. Bez záruky. Pokud se při prvním otáčení šroubu otáčky nezvyšují ani na jednu stranu, je nastavení ok a mělo by zůstat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
stanislav.b - (21) - 250.175 (?), 25.6.2011 6:17

A ako má byť správne nastavený doraz na škr.klapke?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.107 (?), 25.6.2011 8:05

To nevím, u každého karburátoru je to jiné, návod byl obecně pro "staré" karburátory. Odhaduju tak 1,5 otáčky od úplně zavřené klapky. Třeba to někdo ví ze servisního návodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 38.10 (?), 25.6.2011 20:53

Správně nastavený šroub dorazu znamená, že motor běží ve volnoběžných otáčkách.Jestli se nepletu je to asi 1700.Pokud to děláte na ucho, nesmí vám začít zabírat spojka.Mirek69

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika