Sekání vysoké trávy



host - 47.145 (?)
4.6.2011 20:18
Tak tak, pokud se bavíme o rotačkách od výrobců á la Dakr, Vari atd, které mají k motoru doporučenou velikost bubnovky, mají zcela běžně problém s hustou jemnou trávu. Nevím jaký je to druh traviny, ale mám s ní často problémy při sečení s rotačkou (motor B&S 5,5 HP). Namotává se na buben, které ji nevymete bokem a je tvrdá. Buben se sice nezastaví, ale točí se pomalu a neposeče vůbec nic.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 177.85 (?), 4.6.2011 8:05, zobrazeno: 13574x

Řadu let sekám vysokou trávu lištovou sekačkou Mf-70, šíře lišty 140 cm. Při vysoké a husté trávě musí z každé strany jeden člověk odhrabovat. neboli pomáhat trávě, aby se převalila přes lištu a nepadala před lištu. Bývá i problém, aby prošla tráva i mezi koly a odhrnovacími plechy. Lidé na odhrnování ubývají, tak se rozhlížím kolem po bubnové sekačce k Mf-70. Velké plochy sekám traktorem a Mf vysekávám, kde se traktorem nedostanu. Pod stromy atd. Děkuji za příspěvky a za zkušenosti. Luboš

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.145 (?), 4.6.2011 10:54
A na co se tedy ptáte???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 15.13 (?), 4.6.2011 11:46

mám emefku už od roku 1983 a posekl jsem s ní desítky hektarů různých trav a terénů ale aby mi někdy asistovali ještě dva lidé to je opravdu směšné a byla by to dobrá podívaná jak sečete:-)asi je někde chyba, bud v seřízení sekačky nebo ve vás, to si musíte vyřešit sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 126.9 (?), 4.6.2011 11:53

Zdravím Luboši, řadu let jsem sekal s mfkou a pokud nebyla tráva vyloženě polehlá, tak jsem neměl problém s jejím pokládáním. Nikdy jsem k tomu žádného pomocníka nepotřeboval a tráva na řadech ležela všechna jedním směrem. Zřejmě sekáte malou rychlostí a to je ten problém. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.184 (?), 4.6.2011 12:32

Máme Dakr.Jednoduchá, bezproblémová a lehká bubnovka. Tam odhrnovat nic nemusíte.Jen dodám, že oproti lištám jsou bubnovky mimo jiné imunní proti krtičincům a mraveništím v trávě. Poslední novinkou jsou sekačky diskové.Ty podle mne časem bubnovky úplně vytlačí z trhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 4.6.2011 13:18
nojo, jenže nejde říct, paušálně, že bubnovka je lepší. Ve vysoký a hustý trávě se může hltit a trávu šmelcovat... Tam je lepší lišta. Pravda je, že je podtstaně náchylnější na otup. Jako kluk jsem asistoval tátovi s MFkou, ale taky mu nikdy nikdo nepomáhal. Jen sem okouněl :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.183 (?), 4.6.2011 17:41

Tak vysokou trávu, aby s ní měla bubnovka problém,  bych někdy rád viděl. Když se urodí, tak si při sekání koukáme s trávou z očí do očí a nikdy jsem neměl problém. Na dvaceti arech mám vojtěšku a i v prvních letech po výsevu to ohromné množství zelené hmoty bubnovka zvládala na jedničku.  Jediný problém byl, pokud přišly bouřky a vojtěška polehla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.214 (?), 4.6.2011 18:31

Řekl jsre si o to: pokud jste nikdy neviděl trávu, aby s ní měla bubnovka problém tak jste toho zatím viděl dost málo.

Nejde jen o výšku trávy,(když se urodí, mám na louce i vyšší trávu než " z očí do očí") jde hlavně o její hustotu a druhové složení.No a to je už pak problém jako ta polehlá vojtěška. Mimochodem pochechtávat se takovým obavám na příkladu vojtěšky je mimo, vojtěška jsou většinou "klacky" rostlé proti opravdu husté trávě dost nařídko i když z trsů. Ve   s k u t e č n ě h u s t é trávě se s bubnovkou zamotáte a pokud není hnaná přes řemeny s možností prokluzu nebo kardanem s bezpečnostní spojkou tak zastavíte i motor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 47.145 (?), 4.6.2011 20:18
Tak tak, pokud se bavíme o rotačkách od výrobců á la Dakr, Vari atd, které mají k motoru doporučenou velikost bubnovky, mají zcela běžně problém s hustou jemnou trávu. Nevím jaký je to druh traviny, ale mám s ní často problémy při sečení s rotačkou (motor B&S 5,5 HP). Namotává se na buben, které ji nevymete bokem a je tvrdá. Buben se sice nezastaví, ale točí se pomalu a neposeče vůbec nic.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.145 (?), 4.6.2011 13:47
Diskové sekačky teda ani zdaleka nevytlačí bubnové sekačky z trhu. Jsou sice méně náročné na výkon pohonné jednotky, ale to je při srovnání s bubnem asi tak všechno. Jsou obvykle těžší, mají pro stejný záběr více kotoučů - více pohyblivých částí, jsou dražší (a budou), nezvládnout zanedbané porosty taky dobře jako buben, neskládají trávu do řádku,... Diskové mají výhodu hlavně u velkých mašin, kde má traktor jednu na předním závěsu a druhou nese vzadu. S bubnama by to ne každý motor jen tak zvládal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika