Sekacky stiga, kterou vybrat



host - 230.193 (?)
16.4.2011 22:17

Taky vybíráme sekačku a tahle se nám zamlouvá - dejtě pak prosím vědětm jak jste s ní spokojený.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 58.44 (?), 11.4.2011 14:35, zobrazeno: 20588x

Hezky den,
prosim o radu, rozhoduji se pro nekterou z techto sekacek.

Stiga Turbo 53 S BW Plus Honda - cca 14tis.
Stiga Turbo POWER 53 S Honda - cca 17tis.

Co jsem hledal rozdily, tak drazsi ma hlinikovy skelet. Nevim jestli je to velka vyhoda. Levnejsi ma naopak silnejsi motor.? Obe zaber 53.
Muzete mi to nekdo trosku objasnit (rozdil, vase doporuceni?)

Diky Honza

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.82 (?), 11.4.2011 18:38

Bral bych Turbo 53 S BW Plus Honda, už jen z toho důvodu, že má silnější motor GCV 190 - v zátěži spotřebuje méně benzínu a sekačka má pozink, takže vydrží to co hliník... a za tu krásnou cenu bych nic neřešil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.44 (?), 12.4.2011 11:59

Diky za reakci!

moc nechapu proc sekacka se silnejsim motorem, byt ocelovym sasi je levnejsi nez sekacka se slabsim motorem.

No uz je objednano, tak uvidime, jestli bude lepsi nez staricka HQ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.82 (?), 12.4.2011 21:26

Právě v tom je rozdíl - modely Power jsou vybaveny hliníkovým skeletem, který dělá sekačku dražší. Jsem taky, zvědav, mám objednanou Turbo 48 S BW Plus s Hondou GCV 160...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 95.144 (?), 12.4.2011 21:36

Sekačku Turbo 53 S BW Plus s GCV 190 jsem obhlížel a byl jsem sní unešený. Lehké nastavení, poměrně lehká sekačka, silný motor, pozink, přijemná a vysoká rukojet, ale bohužel ja tak nějak nemám k Hondě důvěru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 139.164 (?), 13.4.2011 7:02

chtěli jsme koupil ALKO 520 BRV, už jsme byli skoro rozhodnutí a pak se jeli podívat do prodejny stigy a koupili tuto sekačku. je mnohem robustnější a lépe zpracovaná. nastavení výšky sečení je opravdu lehké, madlo příjemné a tuhé. Zatím jsem s ní sbíral jen trávu po vertikutaci (místama vysoké chuchvalce suché trávy) a uplně v pohodě. Ted někdy zkusím mulčování.

jenom se mi moc lehká nezdá... sám bych ji do kufru nedal ani náhodou. dávali jsme ji tam dva a taky to nebylo uplně snadné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 100.66 (?), 9.5.2011 19:14

No, problém těchto strojů je centrálná nastavení výšky sečení. To totiž není žádná výhra. Máte-li totiž předek i zadek zvlášť, můžete krásně sekat vyšší trávu tak, že si vepředu nastavíte vyšší sečení a vzadu nižší. Nůž pak seče nejdřív navysoko a poté nanízko. To oceníte zvláště, máte-li pravidelně přerostlý trávník. Očekával bych, že mašina za 14 litrů by už mohla mít extra nastavení. Nicméně Stiga se 190 hondou motorem je výtečná mašinka. Obecně platí, že na každých 10cm nože je třeba 1HP + 0,3-0,5HP na pojezde. Z toho mi vyplývá, že to má stiga dobře spočteno, nicméně kdyby měla 190-ku hondu sekačka se záběrem 48cm, tak to by byl oheň a dým. Takže těch 6,5 koně, to je něco.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 199.218 (?), 17.4.2011 5:10

Pozink nemužete srovnávat z hliníkovým šasím. Pozink tam věčně nebude za čaš se obrousí o kamínky rotující v sekačce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 100.66 (?), 9.5.2011 19:18

No, hliník, to je jasné, na druhé straně, jedna věc byla cena sekaček před 15 lety, kdy stály stejně, jako dnes a vydělávali jsme 5-6 litrů. Dnes máme 4-x krát vyšší příjmy a sekačky stojí stejně. Takže pokud mi sekačka za 14 papírů vydrží 6-7 let, budu nadšením bez sebe a s ještě větším nadšením si po té době koupím novou. Já bych v pozinku žádné velké mínus neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.193 (?), 16.4.2011 22:17

Taky vybíráme sekačku a tahle se nám zamlouvá - dejtě pak prosím vědětm jak jste s ní spokojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika