Sekačky Alko Comfort 520 - jaký motor



host - 11.99 (?)
3.8.2007 16:47
Asi bych se měl ozvat i já, protože jsem byl jediný, kdo nevychválit ten motor. Popisoval jsem jeden konkrétní model B&S, který se alternativně s hondou dává na tyto sekačky. Takže keci tipu " nič v zlom kamo, ale ked si prezrieš túto diskusiu ta niekto ked spomenie treba to alko s B&S tak to nieje moc dobry stroj ale taka husqvarna s B&S to už je super" neberu a nikdo je v této debatě nenapsal. Za svou stručnou charakteristikou tohoto motoru B&S si  stojím. Konstrukčně je to jeden s nejstarších motorů B&S co se u nás (v ČR)používá. Easystart se objevil před několika lety  u sekaček např. MTD řady Yard Man a byl to zdroj poruch. Že bych v tomto případě vychvaloval Hondu jsem si ani nevšiml. A že se konstrukčně tento B&S s Hondou GCV 135 nebo 160 nedá srovnat je též pravda. Už jen proto, že tento B&S běhal po světě, když GCV se teprve rodil. O žádném motoru nevím vše, o tom se přesvědčuji dnes a denně, ale za ty leta jsem snad něco pochytil. Napísal som to zrozumitelně, lebo zasa odpisujem iné značky?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
host - 11.99 (?), 3.8.2007 16:47
Asi bych se měl ozvat i já, protože jsem byl jediný, kdo nevychválit ten motor. Popisoval jsem jeden konkrétní model B&S, který se alternativně s hondou dává na tyto sekačky. Takže keci tipu " nič v zlom kamo, ale ked si prezrieš túto diskusiu ta niekto ked spomenie treba to alko s B&S tak to nieje moc dobry stroj ale taka husqvarna s B&S to už je super" neberu a nikdo je v této debatě nenapsal. Za svou stručnou charakteristikou tohoto motoru B&S si  stojím. Konstrukčně je to jeden s nejstarších motorů B&S co se u nás (v ČR)používá. Easystart se objevil před několika lety  u sekaček např. MTD řady Yard Man a byl to zdroj poruch. Že bych v tomto případě vychvaloval Hondu jsem si ani nevšiml. A že se konstrukčně tento B&S s Hondou GCV 135 nebo 160 nedá srovnat je též pravda. Už jen proto, že tento B&S běhal po světě, když GCV se teprve rodil. O žádném motoru nevím vše, o tom se přesvědčuji dnes a denně, ale za ty leta jsem snad něco pochytil. Napísal som to zrozumitelně, lebo zasa odpisujem iné značky?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 4.8.2007 13:15
Je vidět, že diskutující pánové motorům, na rozdíl od mne,  rozumí, to se musí uznat. Alespoň se něčemu přiučím. Nicméně mám, pocit, že sleduji přinejmenším polemiku konstruktérů monopostů F1.  Přitom ono jde o sekačky trávy  A co vlastně chci od motoru sekačky?
  Aby bez problémů nastartoval, pravidelně běžel a něco vydržel. Taky trochu toho nestandartního zacházení -  že občas projedu krtincem, že se kolem sání taky někdy zapráší, že po zimě starý benzín nevyleju, nýbrž jenom doplním, že sem tam zapomenu vyměnit olej, že vzduchový fitr místo výměny jen vyčistím, atd.  Jestli  mi můj motor odpustí  tyto poklesky v zacházení,  já mu rád odpustím nižší krouťák, že se jednou denně kousne ve vysoké trávě,  že za sezónu vezme o pár deci benzínu víc, či že jeho konstrukce není posledním výkřikem techniky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.99 (?), 4.8.2007 18:03
Jasně pane Vysloužile máte pravdu. Asi se na to dívám deformovaným pohledem a jiné věci takto do hloubky taky neřeším a omezuji se jen na to aby to fungovalo. Na druhou stranu uznejte, že při cenovém rozdílu čtrnácti set korun mezi oběma stroji není při výběru co řešit. Akorát může nastat problém sekačku s vybraným motorem sehnat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 166.21 (?), 4.8.2007 19:57
sehnat jde už jen s Briggsem, s Hondou jí nikde nemaj....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.206 (?), 4.8.2007 22:19

Zdravym vsetkych

predovsetkym sa omluvam ak som niekoho nastval predovsetkym hosta

11.99, zahradu nemam a kosim verejne priestranstva takze to alko mi na nicenie v pohode staci uz sa zaplatila tak snad este nieco zarobi, ak niekedy budem kosit svoje tak mozno pouvazujem aj o honde, to je to alko fakt  o nicom? mne sa zdala dobra. vela zdaru vsetkym laco

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.99 (?), 5.8.2007 11:20
Abychom si rozuměli. Netvrdím, že travní sekačky AL-KO jsou špatné. Jen jsem chtěl říci, pokut se na jeden podvozek montují tyto dva motory, a to B&S XRQ a Honda GCV 160 a rozdíl ceny je čtrnáct set korun pak při výběru není co řešit což ukazují i ohlasy o tom, že varianta s Hondou už jde těžko sehnat. Taky jsem nechtěl aby moje psaní vyznělo tak, že sekačka AL-KO 520BR s motorem Briggs & Stratton XRQ 60 s easystartem není chopna sekat trávu. Kdo nemá možnost srovnání poseče v pohodě i s touto variantou AL-KO a bude spokojen jako vy, zvláště když onen stroj na sebe vydělal a nepožaduje investice. Tím nemyslím prav. servis. I když, je v záruce ne?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 5.8.2007 13:27
Když já Vám fakt nerozumím - oběma.
   Před nedávnem jsem řídil krátce po sobě 2 auta - Tipo 1991 a Corollu 2006. Oba s  motorem o výkonu 66 kW. Mohu říci - nebe a dudy. Tichost  a  kultivovanost chodu, tah a ochota do otáček, dynamika za plynem, akcelerace - prostě nevěřili byste, že motory mají stejný výkon. Skutečně velký rozdíl.
    Jak ale sečená tráva pozná, že vrtule sekačky točící se stejným směrem neměnnými otáčkami má nad sebou ten či onen motor? Snad jen, že jeden "prdí" a druhý "hrčí".
   Čtrnáct set korun, t.j. 10% ceny sekačky představuje benzín tak na 5 let, a to není zas tak úplně o ničem. A že nejsou Alka s Hondou k mání, nemusí být automaticky způsobeno tím, že jsou hned rozebrány. Plejáda značek a převis nabídky travních sekaček to v podstatě vylučuje.
   Už vůbec nechápu pana Laca, který bez efektivně a poruchy seče s Briggsem  verejne priestranstva, ale na vlastní by uvažoval o Hondě. Cožpak doma mu tráva roste jinak?
   Opakuji, že jsem technický analfabet, ale shodou náhod mám sekačky s oběma motory doma. A věřte, že to vypadá mnohem více sexy, když vedete stroj s nápisem, co mají závodní motorky na kapotě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388), 5.8.2007 19:23
-Jenom trochu přidám z mého pohledu. Asi nejde srovnávat sekačku a auto, ale chápu smysl srovnání. Ovšem není to adekvátní motorům na sekačkách. Oba motory patří mezi  kvalitu na trhu. Já osobně se přikláním k názoru, že při malém cenovém rozdílu bych koupil Hondu. Jsem ovlivněn letitým provozem těchto motorů bez problémů - ještě jsem nikdy neměl závadu, a to provozuji 4 Hondy ( 3x GXV160, 1xGCV160). B+S máme na sekačce 5PS a je novější, také bez problémů, ovšem sekačka a malotraktor se nedá srovnávat intenzitou i náročností provozu, takže na malotraktor bych B+S rozhodně nechtěl, po zkušenostech naštěstí ne svých. Srovnání, že nepoznáte který motor točí nožem, a trávě je to tudíž jedno kdo ji useče, je pravda z pohledu, že máte k dispozici dost výkonu u obou motorů resp. kroutícího momentu. Jakmile se dostanete do vyšší trávy, hustší, tak se rozdíly projeví. Takže motor o výkonu cca 6PS provozovaný na pravidelně udržovaném trávníku má rezervu a zvládl by to motor slabší - zde je to opravdu skoro jedno - detailistovi by neunikl např. nižší hluk Hondy, kultivovanější chod, spotřeba -rozdíly, ale malé z pohledu nárazové činnosti. Když bude třeba využívat 6PS výkonu motoru na hranici - sečení až se přijede na chatu, nebo bude čas, projeví se rozdíl - a ten je hlavně v kroutícím momentu těchto motorů - to je to Vaše srovnání příklad stejných motorů - z hlediska výkonu, ale v praxi je to někde jinde. Takže oba motory jsou vhodné, ale otázka je pro kupujícího - na co - jakou plochu, zátěž kupuji. Vždy je vhodnější kupovat dle potřeby, než podle akčního letáku - tedy ceny. To co při koupi ušetříte dáte v podobě větší námahy, ztráty času a mnohdy nespokojenosti se spolehlivostí a provedením detailů na výrobku vlastně několikrát zpět - výsledek neušetřili jste nic, místo, abyste se na sečení, nebo podobnou činnost v rámci možností těšili, tak se dohadujete, kdo to udělá, a nakonec u souseda uvidíte něco lepšího a nastane velké podivení se nad tím, kde to koupil, a jak to má rychle a je v pohodě. Platí to od sekaček přes pily a křovinořezy a setkávám se s tím při dotazech pořád. Do auta nebo bazénu se investují stovky tisíc, pak se jde kupovat pila, sekačka, křovinořez , ruční nářadí a karta se najednou obrátí(nestačí to nejslabší a podobné dotazy) a je najednou líto něco připlatit ???? Nedoporučuji takový postup těm, kteří nakupují proto, aby byli spokojeni na prvním místě. Kdo chce hlavně ušetřit na prvním místě, a potom očekávat zázraky, ten by se neměl divit, byla to jeho volba. Každý má v tomto množství zboží šanci vybrat to správné a vhodné. Časy, kdy se nakupovalo to co bylo jsou až na výjimky pryč, a i to se dá řešit od jiného prodejce. Proto je nezbytné před nákupem získat potřebné informace, nebo dát důvěru známým a pod. , aby výběr usnadnili.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.250 (?), 5.8.2007 21:01
Přidám svou trošku do mlýna. Automechanik, který mi opravuje asi 25 let auta, mi na tento dotaz řekl "jedině Honda". Nemám proč mu nevěřit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 5.8.2007 21:21
Tomu bych věřil. Auta s motorem B - S jezdí špatně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika