sekačka Toro 55 cm s mulčováním a její ucpávání



Stránky: 1,  2,  3   
host - 16.167 (?) 
16.4.2008 12:40, zobrazeno: 49481x

Zdravím "rádce". Prosím o radu. Při sečení se mi ucpává koš - plní se mi tak do 1/3 objemu... sekám suchou (nevysokou) trávu, do propraného vzdušného koše..moje pracovní nasazení kloubím s odkrýváním krytu a ručním odhrnováním do zadního prostoru koše, neboť bych jinak běhal s 1/3 náplní:-))...Pro úsměv : argument odborníka z mountieldu zněl, že je to Americká sekačka a tam mají jinou trávu - sušší... co dělám špatně??? Děkuji...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 16.4.2008 12:44

Nějak mi nehraje to, že sbíráte do koše a zároveň mulčujete, to nelze dělat zároveň. Buď mulčuju nebo sbírám do koše. Není chyba v tomto?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.167 (?), 16.4.2008 12:53

To je právě ono... mám ji s mulčováním, které jsem využil na podzim, ale jinak také musím sekat a sbírat... takže sekám a sbírám (ale jen do 1/3 koše)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.138 (?), 16.4.2008 13:14

Dobrý den. Je se trošku připojím. Měl jsem kdysi sekačku MTD, což je taky Emerika a mohu napsat, že taky hodně špatně plnila koš. Původně jsem si myslel, že je to tím zašpiněním koše, ale ani stříkání vysokotlakem nepomáhalo. A po čase jsem zakoupil jinou značku a jaké překvapení. Má stejný textilní koš, ale plní perfektně a i mokrou trávu. Troufnu si napsat, že je to tvarováním nože a tím kanálem, kterým to fouká do koše. Pohodu přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 16.4.2008 13:17

Mulčování  - to je sada, nůž a záslepka. Nůž má jiný tvar, než běžný nůž a jeho úkolem je travní hmotu co nejvíce rozmělnit, záslepka je tam z důvodu zamezení vyhazování posečené hmoty mimo prostor nože, dále se díky tomuto zdrží tráva delší dobu v prostoru nože a je více rozsekána. Klasický nůž má úpravu pro vytvoření podtlaku, a tím dále tlaku vzduchu, aby po usečení trávy dopravil větší množství hmoty do koše, bočním výhozem, nebo pouze z prostoru nože za sekačku. Proto je třeba použít takový nůž, který odpovídá daným požadavkům. Já pokud mulčuji, tak dám pouze záslepku s klasickým nožem a není to takový rozdíl, jak sečení s košem a mulčovacím nožem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 16.167 (?), 16.4.2008 13:28

Pokud to dobře chápu, tak mi odborníci nesdělili, že potřebuji 2 druhy nožů... Takže mi doporučujete koupit a nebo spíše vyreklamovat :-)) jiný nůž???...no zkusím je trochu napnout a uvidíme... Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 16.167 (?), 16.4.2008 14:27

...tak jsem se podíval na nože, ale druh s "lopatkami", který by mi možná pomohl pro tento typ TORO nenabízí. Tak jsem zvědav, co servismani vymyslí, když si je pozvu, ať mi ukaží, jak se touto sekačkou seká a přitom se člověk nenaběhá, přece jenom už jsem starší pán a hřbet svůj těžko ohýbám... Děkuji všem za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.65 (?), 17.4.2008 23:28

Třeba Honda HRX HXEA může dělat obojí najednou  a dokonce je tam možnost nastavení intenzity mulčování nebo sběru (a vše s jednou sadou nožů - nic není třeba měnit nebo osazovat ucpávku ).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.2 (?), 27.9.2008 13:34

Rada velice jednoduchá, sekačka má malé otáčky. Po seřízení na 3000 ot/min bude závada odstraněna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 2.36 (?), 13.2.2009 12:31

zdravim chystam se koupit sekačku toro. muzete mi prosim napsat jak jste dopat. dik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika