Sekačka na zahradu - Al-ko Silver 46 BR-A Comfort?



Seldi - (38) - 195.18 (?)
16.8.2012 21:35

Toro maj regulovatejný pojezd jede to tak rychle jak moc zatlačíte do rukojeti.Mam jí taky ale silnější verzi a kdy sekačka jezdí přesně tak rychle jak potřebuju když chci pomalejc stačí jen trochu zamáčknout rukojet a když se zamáčkne naplno tak se zaní musí pomalu běhat:)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
Georginator - (46) - 64.174 (?), 16.8.2012 20:35

Zanechme výkonu a pojďme jinám.

Jakou rychlost pojezdu má ta vybraná od ALKO? To bude tak 3 - 4 km/h.
Myslíte, že to bude někdo ve věku 80 let stíhat? Já myslím, že ne.

Takže už to vidím tak, že sekat budu stejně já. Nebo se snad pletu? :)

Nebo jakou sekačku byste teda doporučili kdybych sekal já (25 let) a nesekal by 80 letý :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Seldi - (38) - 195.18 (?), 16.8.2012 21:35

Toro maj regulovatejný pojezd jede to tak rychle jak moc zatlačíte do rukojeti.Mam jí taky ale silnější verzi a kdy sekačka jezdí přesně tak rychle jak potřebuju když chci pomalejc stačí jen trochu zamáčknout rukojet a když se zamáčkne naplno tak se zaní musí pomalu běhat:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Georginator - (46) - 64.174 (?), 16.8.2012 23:33

Super tip, prodávat tuhle značku přímo tady v obchodě v okolí, tak bych ji snad i popad, za tu cenu moc pěkná sekačka.

Bohužel, ale sekačku bych raději koupil tady poblíž našeho města a tam prodej tohoto výrobce bohužel nemají.
A to ať už ohledně záruky, tak případných servisů - opravují to přímo tady. Takže s tím nechci jezdit někde po dálkách apod.

Rád bych nějakou sekačku od výrobců, které v tomto obchodě nabízejí...
V obchodě nabízí tyto značky:

    ACTIVE
    AL-KO
    GTM
    HECHT
    HOMELITE
    HUSQVARNA
    MTD
    SNAPPER
    STIGA
    VEGA
    WEIBANG
    WOODSTER
    WORLD

Takže vybraz nějakou okolo 5 HP, možnost nastavení rychlosti pojezdu. Nená třeba žádné mulčovaní. Zkrátka vybrat něco vhodného pro činnost, která je popsána v prvním příspěvku.

Většina značek mi toho moc neříká, ale snad se s pomocí zde někam dopracujeme, díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.181 (?), 20.8.2012 2:30
Nad ostatníma vyniká stiga, to je bez diskuze-kvalitní šasi, dobré motory i ovládání, mají i s elektrostartem.Pokud chcete kompromis, tak weibang měl čtyřrychlostní pojezd, ale nic moc, pomocí napínání klíňáku, žádný zázrak.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Georginator - (46) - 64.174 (?), 20.8.2012 7:39

Pravda, už od začátku mi bylo jasné, že z těchto značek určitě nejlepší Stiga, chtěl jsem koupit Turbo 48 S BW Plus, Honda. Nakonec jsem si ale řekl, k čemu takovou mašinu na sekání nijak super vzhledného trávníku, ještě k tomu 1x za 14 dní. Asi raději ušetřím 5 000 Kč na té sekačce od Al-ko, dám si 6 let záruku a uvidím, co předvede :)

Ono asi stejně budu nakonec sekat skoro pořád já, tak rychlost řešit nebudu a uvidíme, jak to důchodce zvládne, snad to nebude nějaká hrůza pro něj a když ano, tak to holt poseču já.

Takže jdu do sekačky ALKO Silver 46 BR-A Comfort a jestli mně bude pořád říkat, ať vezmu tu větší 51 cm záběr, že to bude rychleji posekaný, tak ať mi vleze na záda, nebudu v tom terénu s tou mrchou zápasit :))
On si pořád myslí, že to bude sekat dlouho, jako když sekáme celou zahradu vyžínačem - někde 2,5 hodiny :) Myslím, že za 30 minut bude teď hotovo i s doladěním hůře přístupných míst pomocí vyžínače :)

Díky všem za rady a snad udělám dobrou koupi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika