Sekačka Honda nebo Stiga



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 149.10 (?) 
28.2.2010 19:22
Tady Mirek, taky zvažuji koupi sekačky Honda HRG C3 SDE, můžete mi sdělit jaká je sekačka v praxi, mám pozemek asi 1400m a seču ho na dvakrát/500m kolem domu a 900m zahrada mírně svažitá a mírně do kopce.Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 115.110 (?), 28.2.2010 20:54

Na tu plochu už bych se nebál nasadit o řadu větší motor 160 ccm,  5,5hp. Když tráva přeroste, 135 se už může dávit, nebo budete jezdit na poloviční záběr.  Zdraví j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.101 (?), 1.3.2010 8:11

Na tu plochu opravdu větší motor 160, mám Hondu 46cm šíře záběru, motor 135 a nezažil jsem, že by se dusila, i přerostlý trávník seká při nabroušeném noži bez problémů, nasbírá vždy úplně plný koš, není problém ani když je na trávě rosa, nebo je mokrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.10 (?), 1.3.2010 12:22
Ahoj tady Mirek, díky za názory, potřeboval bych asi silnější motor, ale ten se dává u sekaček s širším záběrem 51-53cm.Se sekačkou pracuje i žena a dcera a obávám se, že při objíždění stromů, záhonků kolem domku budou mít dost práce aby to zvládly.Na zahradě to bude asi ok.Zvažuji taky nabídku jiných značek, ale nevím jak jsou kvalitní s jiným motorem.Třeba BS 700DOV bude taky dobrý, ale dáva se asi do sekaček o vyšším záběru.Jaké máte zkušenosti se stigou nebo jinou značkou?Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 1.3.2010 12:59

Přesně jak píšete. Nelze radit sekačku podle pouhé výměry zahrady, když nevíte, jak členitý je terén, co na něm roste, co musíte objíždět.
Nemyslím si, že koupíte-li slabší motor, budete muset sekat na poloviční záběr. V půlmetrovém bodláčí udusíte každou sekačku.
    Jinak mám pocit, že rozdíly v kvalitě sekaček se týkají spíš zpracování stroje, jeho ovládání,  odolnosti šasi, plnění koše,  aj., nikoli však výkonu motoru.
   Koupíte-li velký, silný, těžký stroj s širokým záběrem, budete na sečení sám. Ženy intuitivně inklinují k malým, lehkým sekačkám, které se snadněji ovládají, práce je radostnější a ony při ní i lépe vypadají. Nevadí tolik, že zahradu přejedou jednou navíc tam a zpátky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.10 (?), 4.3.2010 10:51
Dobrý den tady Mirek Pelc, pane Miloši díky za odpověd dle výběru sekačky a obsluhy co se týká i žen, v mém případě jsem narazil na nabídku sekačky zn.MEGA 4750LKT s motorem LAMBORGINI 6,5HP, pojezdem,mulčovačem, šíře 48 cm což jsou parametry, které potřebuji.Nevím o této sekačce vůbec nic, než co uvádí prodejce, ale za cca 10500kč mi připadá dobrá cena+výkon.Mám obavy z nákupu přes net a pozáručním servisem, dodavatel je z Prahy a já jsem z Val.Meziříčí.Taky zvažuji o STIZE 47 S, která má u nás více servisů.Vlastním doposud sekačku Castel 484 TDL již 13 let a kromě výměně oleje, benzinu,broušení nože, namazání koleček, nátěru spodku jsem nic nedělal.ale myslím, že je čas na výměnu.Zkuste poradit.Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.88 (?), 8.5.2012 9:37

Dobrý den, mohu-li poradit zvláště sekačku Mega lkt si raději nekupujte, je značně poruchová a i rukojeť se na několika místech zlomila, zvláště nedokonalý je mechanismus přizdvihnutí, kdy jeho příčka se doslova vláčí po zemi, po dvou letech odešla cívka zapalování, novou nebylo možné sehnat. Dejte přednost osvědčeným značkám, toto je značně odfláknutý, možná i čínský výrobek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika