sekačka ABG 480



host - 33.146 (?)
26.6.2008 6:27

Já jsem koupil tuto sekačku pod označením VEGA. Nemá chybu. To co jste vyjmenoval, má zkontrolovat prodejce. Ten mi totiž vše prohlédl, doseřídil a sekačka funguje jak fík. Pokud jste technický analfabet, proč se pouštíte do oživování stroje sám? Nejsem žádný prodejce. P.G.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 81.58 (?), 9.5.2008 12:09

Já mám doma 430HB a riditka jsou komplet v kovu uz na tom VARI - ABG zmenu udelalo kupoval sem predloni, maka super fakt doporucuju

L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.58 (?), 17.4.2008 14:58

Musím to malinko poupravit. Číňan vyrábí stroje, ale co se dalších úprav týče, je další záležitostí. Některé úpravy dělá výrobce, některé se řeší v centrále jen pro prodej v ČR. Tu samou sekačku jako je typ 480 můžete na jiném trhu koupit o pár desítek korun levněji, ale tam se právě projevue absence upravených dílů - jedná se nejčastěji o mechanické součásti přenosu síly na funkční část stroje - kladky, řemenice, klouby, převody atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.58 (?), 9.5.2008 11:45

Zdravím vsechny,

sekacku mam osobne doma, koupil jsem ji minuly rok po velmi ale velmi dukladnem zkoumaci vsemozne konkurence. Vega i hecht jsou na tom hur, nemaji upraveny nuz a saci otvor coz ABGcko ma a je to znat, soused si koupil Vegu a nadava jak spacek..., letos jsem ji vyndal na 1.5. po desti a i tu mokrou travu sebrala do kose, moto ABG je znackovy primo od vyrobce upraveny dle planu VARI a slape jak hodinky, je jasne ze za 6 000,- to nema mulcovani a kdovi co jeste ale na to co potrebuji jsem mile prekvapeny. zdravim vsechny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 43.33 (?), 9.5.2008 12:48
Nenarážím na žádmý příspěvek -jenom moje zkušenost s firmou Vari: koupil jsem sekačku s motorem Tecumseh 3.5hp, který se tu už probíral a po 3 letech byl kaput. Servis jsem dodržoval. V "autorizovaném servisu" kde jsem ji kupoval se na závadu ani nepodívali a prý si mám koupit novou, lépe s motorem B&S nebo Honda -přitom při prodeji doporučoval "bez závad" Tecumseh! Když jsem pak byl kvůli jiné závadě u nich v dílně, tak tam měli Tecumsehů v regálu jak myslivci trovejí v hájence -takže jsem nebyl jediný. Z toho mě vyplynulo že zaštítění Vari a nějaké jejich testování nemá valný smysl. Tento stroj ještě nechávám dolepat a pošilhávám po sekačkách s motorem min 5k, ale od výrobce který dodržuje doporučené hp/cm záběru. Např Husqvarna R 145 má 5k na 44cm a ne 3,5 na 47 nebo 53cm. Jenomže tak jsem původně vůbec -k mojí smůle- nepřemýšlel. A.Z
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.58 (?), 9.5.2008 13:47

já mám teda jinou zkušenost s motorem tecumseh, je sice pravda ze se mi porouchal, ale za to VARI nemohlo a taky je potom stahlo z trhu a preslo plne k HONDE, která nema konkurenci, jednání z jejich strany bylo bezchybné, na sekacku jsem dostal vracene penize zpet a jeste od nich jajko omluvu obdrzel slevu na novou sekacku s HONDOU, super jednani to v Mounfieldu bratrance poslali do haje s podobnym problemem. je to ceský výrobce a znacka VARI má jméno to same to jejich ABG. Mám HONDU uz 3 rok a bez problemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 85.211 (?), 16.5.2008 12:30

maji ji v makru a take za 5957kč, v letáku proton ji sice reklamujou ale nikde ji nemaji a včera sem na ni narazil nahodou v makru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.158 (?), 25.6.2008 20:57

Dnes jsem ji koupil a dnes ji také vracím.

je to čínský shit. Ti lidé co to chválí jsou pravděpodobně prodejci.

Po vybalení, naplnění olejem a benzínem jsem zjistil že nefunguje pojezd.Problém byl v chybějícím půlkolovém peru na unášecí řemenici. Pero jsem koupil, ale jaké překvapení. Vypínací mechanismus je tak stupidní, že sekačka jede stále i při vypnutém pojezdu. Další problém je v upevnění unášecí řemenice jen červíkem. Až se tento povolí, řemenice sjede níže a pero rozseká drážku na hadry, protože mezi řemenicí a nožem je mezera 22 mm. Výhozné okénko je špatně navrženo, takže tráva se chmoustá v okénku a koš je poloprázný. Při vypouštění oleje jsem zjistil, že nový olej, který jsem dolil vypadá jak z traktoru (po 3 minutách práce) a plavou v něm částečky materiálu.

Votruba J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.146 (?), 26.6.2008 6:27

Já jsem koupil tuto sekačku pod označením VEGA. Nemá chybu. To co jste vyjmenoval, má zkontrolovat prodejce. Ten mi totiž vše prohlédl, doseřídil a sekačka funguje jak fík. Pokud jste technický analfabet, proč se pouštíte do oživování stroje sám? Nejsem žádný prodejce. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.68 (?), 29.6.2008 7:19

Já se mohu jen připojit, mám ji dva měsíce a při vybalení z krabice jsem zjistil, že je ulomené zakončení lanka k pojezdu. No co se dá dělat, vracet jí nebudu a opravil jsem si to. Včera jsem o něj přišel podruhé. Neustále vytékal benzín z nádržky, neboť spona na hadičce není nejpevnější a tak jsem zase opravoval. Co člověk může chtít za ty prachy. Jo a s tím košem je to pravda, plní se jen do půlky.  T.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.146 (?), 30.6.2008 6:36

Špatné plnění koše - u mý Wegy se plní koš do plna. Ovšem suchou trávou, u mokré je to horší (u všech sekaček). Podmínkou jsou dostatečné otáčky, už jsem to psal na jiném místě, u mého kusu prodejce zjistil pouze 2800 ot./min a to je málo, proto je zvýšil na 3200, u vyšších by byl moc rychlý pojezd. Asi záleží na tvaru nože, který se tam aktuálně montuje. Závěrem - kupujte v kamenném obchodě u zkušených servisáků, kteří závadu odhalí, stroj seřídí a poučí vás o provozu. Ono to platí u všech značek, ale u číny trojnásob.  P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika