rotavator Robix



host - 173.149 (?)
4.3.2008 12:10

Asi bych spíše vyčistil sání. Tyto strojky jsou na to citlivé. Měl jsem babete a když jsem sundal tlumič sání s filtrem tak nešla nastartovat. s filtrem pak bez problémů. Tady je jako filtr železná drátěnka napuštěná olejem a ta už může být zanesená.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
kenybz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (64) - 152.7 (?), 3.3.2008 18:21, zobrazeno: 344181x

Dobrý den, vlastním rotavátor robix výroba ZVL slovensko motor babeta a karburator jikov dvoutakt. Mám problém motor nejde natocit svíčka jiskru hází a je po delším startování mokrá. Závada vznikla takto: zkousel jsem ho venku a po 40 sekundách motor zdechl a uz ani ťuk jen někdy motor blafne. Ale nerozběhne se koupil jsem již novou svíčku a zapalovací cívku a nic gufera na klice jsem taky měnil. Poraďte někdo

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 11.107 (?), 3.3.2008 18:53

Ještě vyzkoušejte botku (fajfku) a kabel. Co asi nezkusíte, je cívečka za magnetem. I ta by mohla udělat pá pá, ale snad ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kenybz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (64) - 152.7 (?), 3.3.2008 19:25

fajfka i kabel byl nový a jak to přestalo jet tak jsem ho taky meril a ok... ta civka nevim jake ma davat napeti? jeste podezrivam tu krabicku tyrystorove zapalovani jenze ho nechci kupovat jen na zkousku mate nejaky dalsi napad?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.107 (?), 3.3.2008 20:11

Na tu krabičku s kulatejma konektorama jsem zapoměl. Samo i ta by to mohla být. Měl jsem ji doma, ale našel jsem jen stahovák na magneto, tak asi šla do světa i s Babettou, ale nevím. Jinak už nevím. Nepodařilo by se vám to s někým nějak domluvit na půjčení třeba proti záloze plné ceny? Já vím, proč by to kdo dělal, ale třeba se dobrá duše najde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kenybz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (64) - 152.7 (?), 3.3.2008 20:18

Již jsem přemlouval jednoho chlapika z prace on ma babetu s novejsim zapalovanim kde je v te "krabicce" i indukcni civka.Pripojit by to melo jit no budu ho muset ukecat a pak uvidim.Dnes jak jsem tam dal novou civku tak jsem urval opakovanym startovanim startovaci snuru teda jen pero v starteru.No tak jsem to zkousel natocit vrtackou a kour z vyfuku bafkani a jak jsem vrtacku odpojiltak se to zastavilo.Zkusim toho z prace ukecat. Nema nekdo navod na Robix? Prosiiim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.151 (?), 3.3.2008 21:41

Název ROBIX neznám, mám rotavátor ZVL z r. 1990 a má tuším název PA50. Pak Madaři dělali ROBI, taky s babetovým motorem, ale s hliníkovým odlitkem převodové skříně. Ale k věci - něco podobného mne potkalo před pár lety, po zahřátí to přestávalo jet - vyměnil jsem zapalování a bylo po problému. Také se podívejte na výfuk, jestli jej nemáte zacpaný karbonem. Dále se podívejte, jestli páčka plynu na karburáturu neprokluzuje - jsou pak nastaveny pouze volnoběžný otáčky. Nevím, jak dalece ovládáte tyto stroje, proto se zeptám - nemáte trvale zapnut sytič na karburátoru? Snad jsem vás těmito dotazy neurazil, ale jedná se o dost jednoduchý stroj, kde by se příčina měla najít celkem rychle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.15 (?), 4.3.2008 6:57

Dekuji za rady toto vsechno je vyzkousene jeste budu mit pujcene zapalovani z babety a snad na to prijdu. Ten stroj je opravdu jednoduchy opravuji znacne slozite zarizeni v zamestnani takze si myslim ze uplny trouba nejsem:-)Nic mene tato zavada mi neda spat a tak ocekavam dalsi rady.Tento rotavator bude asi ten "madar" je na nem na stisku napsano ROBIX a na cervenem krytu je napis ROBI jepodobny motoru JIKOV Nasel jsem ho ve sbernych surovinach 1kg stal 6kc :-) Byly tam dve zavady preruseny kabel od civky magneta, ktera napaji tu "krabicku"tyristoroveho zapalovani a zaneseny karburator no a nejake drobnosti jako netesnost nadrze vyklepane sroubky atd.Toto vsechno jsem opravil a rotavator jsem mel nekolikrat nastartovany a chytal na druhy zatah snury.Pak jsem na neho vyrobil drzak s prednim opernym kolem sel ho vyzkouset a motor se po kratkem provozu zastavil.Vrta mi hlavou ten nespaleny benzin ktery jde z vyfuku a mokra svicka a taky nahly vznik zavady...uvidim az mi donese znamy to original zarucene funkcni zapalovani na zkousku...Zatim vam vsem dekuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.100 (?), 4.3.2008 11:46

Dobrý den,

Zkuste vyčistit výfuk (vypálit autogenem), bude nejspíš plný usazenin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.149 (?), 4.3.2008 12:10

Asi bych spíše vyčistil sání. Tyto strojky jsou na to citlivé. Měl jsem babete a když jsem sundal tlumič sání s filtrem tak nešla nastartovat. s filtrem pak bez problémů. Tady je jako filtr železná drátěnka napuštěná olejem a ta už může být zanesená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.100 (?), 4.3.2008 12:43

 vsadím boty, že je to ten výfuk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika