Prodejci stihl



Stránky: 1,  2,  3,  4   
R.U. - (6) - 124.192 (?) 
18.3.2010 21:05, zobrazeno: 33643x

Chtěl bych se s vámi podělit o jednu věc, která mě zaráží. V loňském roce jsem sháněl motorovou pilu, svou první a také jsem se dostal na zdejší forum. Navštívil jsem dva nezávislé autorizované prodejce značky stihl a když jsem jim vyložil, že chci řezat cca 15m3 dřeva na topení včetně těžby různých průměrů tak mi doporučili ms 180. To jsem jim říkal, že se naskytnou průměry i 60cm. Oni říkali, že to není problém, lišta je 35 cm a z obou stran se to prořízne. Potom jsem zašel za sousedem, který dělá tesařinu a doporučil mi ms 250, se kterou dělají a menší radši nebrat. Nakonec zvítězila ms 270 doporučena zde na fóru. Když jsem porářel a krátil borovici o průměru 65 cm tak to šlo dobře. Jen nevím co bych dělal s tou 180. Myslel jsem, že když si stihl tolik zakládá na prodejním místě, že bude mít proškolen i prodejní personál. Mějte se Radek.       

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 18.3.2010 21:19

Můj názor je ten, že nabídka pily nižší cenové relace je lepším tahem na zákazníka, než jej rozhodit cenou za větší pilu, která jej může i odradit. Ale je to samozřejmě idividuální a asi rozhodlo to množství dřeva, což usoudili, že pár silnějších stromů taky uřežete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.251 (?), 18.3.2010 21:47

Spíš bych tipnul, že se jí potřebovali zbavit :-)

Dobrý prodejce by jasně řekl, že se 180 by to šlo taky, ale silnější dřevo by zabralo víc času. MS 270 je na takové dřevo rozhodně vhodnější (hlavně kácení a špalkování).   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 118.44 (?), 18.3.2010 21:51
Možná neměl jinší než ms -180 na skladě tak chtěl prodat co se dá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
R.U. - (6) - 124.192 (?), 19.3.2010 21:36

Skladem měli i silnější modely a nebyl problém ji objednat. Je samozřejmě pravda ta, co uvádí pan J.S. Když jsem po pile začínal koukat měl jsem představu že bude stát něco kolem 7000kč. No a nakonec jsem skončil na 14200kč a ještě přilba a příslušenství, ale nelituji. Jen mě zaráží, že když jsem řekl, že bych šel do ms 270 tak odpověď byla,, je to silnější pila, dá se osadit 45 cm lištou, ale dřevorubci dělají většinou se 40 lištou a docela často ji berou na probírky. protože je levnější než profi ms 260. Takže nějací prodejci většinou koukají na kapsu a ne potřeby zákazníka. Chce to číst a informovat se. Ještě, že je tu toto forum a lidé, kteří jsou ochotni zadarmo poradit Radek.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 20.3.2010 7:28

Pane Ullman a co přijmout fakt, že ta MS 180/181 by to v pohodě zvládla?! I ten občasný průměr 60 cm! Víte, ne vždy jsou netové "hvězdy" a soused tesař, co má MS 250 na tesařinu, když většině tesařů skutečně naprosto vyhovuje ta MS 180, "pomazanější" než ti prodejci! Ale máte pravdu, prodejci skutečně koukají na svou kapsu, vy také v zaměstnání, které vás živí, na ni koukáte, nebo ho děláte jako charitu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 20.3.2010 9:22

Pro mne je toto důkazem jedné věci, a to, že i dobrá rada zákazníkovi je často marná, když ji nepochopí a stejně si udělá dle svého, potom někomu raďte.

Nikdo si nejsme jisti svými rozhodnutími, ale spíše se ve své pravdě potřebujeme ujistit a případné špatné rozhodnutí na někoho svést, jinak mě to ani nepříjde, nebo toto téma je o něčem jiném?!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.31 (?), 20.3.2010 10:08

Tady jde o to která pila je lepší na přípravu paliva. Kdyby byla řeč o tesařině tak tam je podle mě lepší volba MS180, ale na palivo a kolem domu rozhodně MS270. Ona by to podle mě ta 180tka taky zvládla, ale MS 270 je přece jen v tomhle případě lepší. Tak že si mysím že se tazatel rozhodl správně. Hold někdy je dobré dát na rady netových hvězd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 20.3.2010 10:23

Pro J.K.-

Ad věta první) jakákoliv rada některému typu zákazníka je vždy marná, neboť on, ač začátečník s potřebou práce u jiných odpovídající max. týdenímu výkonu, je tím nejzkušenějším a prostředník v pododbě prodejce je pouhým okradačem a příživníkem ve vztahu mezi ním a výrobním závodem. (viz. pánové M+E a jejich veledílo "Kapitál")

Ad věta druhá) nikdy strůjcem špatného rozhodnutí není kupující, předevší po absolvování "masáže" na některých stránkách netu. Zde se také od místních "ověřených " znalců dozví kdo strůjcem ve skutečnosti je. Toto téma je pouze umně zabaleným (pro místního robota čističe), pokusem zostudit prodejce jmenované značky. Bohužel věcná neznalost skutečnosti z něj však dělá jen pouhý hloupý vtip! "nabídka pily nižší cenové relace je lepším tahem na zákazníka, než jej rozhodit cenou za větší pilu, která jej může i odradit ", uvedená citace pak je jen dokladem "odbornosti a znalosti" skutečné praxe. Z části však může být také odpovědí obdobnou těm od prodejců, pokud jim byl sdělen stejný obsah požadavku jako v základním dotazu. 15m3 ročně děleno 365 dnů = 1/8 řezu denně bez dnů pracovních! Nevím proč by takovou "zátěž" MS 180 neměla zvládnout?

Pro 120.31 - tady rozhodně nejde o to která pila je na přípravu 15 kubíků paliva lepší, zda MS 270, nebo MS 180! To je zcela evidentní. Z vaší odpovědi je vidět vaši znalost co MS 180 v rukách člověka který o řezání něco ví, dokáže a ujišťuji vás, že ne jednoho a v žádném případě ne profesionálů! A dělají podstatně více kubíků ročně! Chápu, trefil jsem se do těch NEDOTKNUTELNÝCH - neomlouvám se! Praxe je o několik kilometrů jinde!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 27.59 (?), 20.3.2010 10:32

Nevím, proč se tady tak dohadujete, ale já osobně dělám ročně cca stejně dřeva. Mám na to HQ 350 na doporučení místního lesáka, což je výkonově a velikostí motoru obdoba MS 270 a můžu s klidným svědomím prohlásit, že s menší pilou my to byl jen větší opruz. Není nad to, když se o ní můžu trochu opřít a ře strvá polovinu doby, než s tou malou - pak i míň bolí záda a práce jde rychle od ruky. Já nemám na tu práci měsíc, ale jen pár odpolední, takže preferuji větší výkon.

P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika