Problém s vari



host - 93.17 (?)
27.5.2010 14:11

Mám problém s motorem JIKOV, po zahřátí (cca15 minut sečení), dojde k vypnutí motoru při plných otáčkách jako by došlo k vypnutí.Po vychladnutí opět nastartuje.... svíčka, kabel i "fajfka" již vyměněná, poradte co dál?

Díky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 7.122 (?), 30.4.2010 7:43, zobrazeno: 16564x

Při práci na poli mi náhle přestal fungovat motor Jikov na vari.Nejde jiskra a to ani z kabelu ke svíčce, přesto že jsem i vyměnil zapalování Vape Z 19,za nové.Ví někdo jak dál postupovat při hledání závady?Díky moc za případné rady.Pavel.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6518) - 70.100 (?), 30.4.2010 10:18

Není někde zkrat šlusdrátku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 7.122 (?), 30.4.2010 10:58

Ne, šlusdrátek od nového zapalování není ani připojený.Napadá mě jen proměřit 3 vodiče od magnetky, zda nejsou přerušené.Jinak mi prodejce nabízí klasické zapalování s kladívkem..Co vy na to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6518) - 70.100 (?), 30.4.2010 11:09

Jsem sice poměrně konzervativní, ale řekl bych, že je to docela krok zpátky. Otázka je, zda není lepší měné spolehlivá jednoduchá mechanika, než nespolehlivá elektronika.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.243 (?), 30.4.2010 11:55

Teď už bych to nepředělával. Máte za sebou výměnu VAPE, to je to nejdražší, teď už jen najít kde to je. Co třeba cívka pod magnetem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 34.2 (?), 1.5.2010 21:02

Prodejce vám nabízí dobře. Sundejte starter, nádrž,chladící plech, oběžné kolo.Na něm jsou takové dva nálitky.Pokud je jeden z nich ulomený, rozbil cívky.Když sundáte magnet, tak je uvidíte.Tohle magneto se už nevyrábí, náhrada je VAPE Z-22,ale to má jenom 2dráty pro spínač, takže ten, který jste koupil vám je na nic, tam je jinej.Radím taky výměnu za kontaktní zapalování ISKRA, kde se dá vyměnit cívka, kondenzátor,kladívka.Je to běžná oprava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 7.122 (?), 4.5.2010 14:40

Tak, problém je vyřešen - rozbité gufero.Pružinka z gufera byla rozbita a rozházena v prostoru mezi magnety, i s různými jinými nečistotami.Po výmněně gufera a vyčištění prostoru mezi magnety se jiskra znovu objevila.Možná to pomůže někomu dalšímu.Jinak díky všem za rady.Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.185 (?), 4.5.2010 18:54

O tom, že zapalování Iskra je nespolehlivé, si dovolím polemizovat. Vlastním dva motory - 1453 a 1447 DV, oba s kladívky a oba bez problémů startují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.17 (?), 27.5.2010 14:11

Mám problém s motorem JIKOV, po zahřátí (cca15 minut sečení), dojde k vypnutí motoru při plných otáčkách jako by došlo k vypnutí.Po vychladnutí opět nastartuje.... svíčka, kabel i "fajfka" již vyměněná, poradte co dál?

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.185 (?), 27.5.2010 15:10

Starší motory měly problém se zapalováním VAPE. Spínač měl nevhodné umístění blízko výfuku a často se přehříval, proto vypadávalo úplně napětí. Po vychladnutí se většinou jiskra znovu objevila. Dnešní motory 1454 DV Vape mají tento spínač umístěn opačně - u vzduchového filtru. Často býval však problém se spínačem samotným, jeho kvalita s kusy hodně kolísala, řada lidí již měnila několikrát. Ono nejspolehlivější je opravdu klasické kontaktní zapalování Iskra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13:51
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika