Poradíte s kultivátorem?



host - 249.3 (?)
19.12.2008 13:30

Kultivátor je výborný pomocník, ale musí ho obsluhovat člověk, který oplývá trošku kondičkou. Pro starší lidi může být problém kultivátor zvládnout. Přece jenom nože, které se prohrabávají půdou s celým kultivátorem dost cvičí, hlavně podle toho, jak je půda tvrdá. Nejlepší by bylo najít někoho ve vašem okolí, kdo kultivátor vlastní a vyzkoušet si ho v praxi a podle toho se pak rozhodnout. Já osobně si ale práci na zahrádce bez tohoto pomocníka snad už ani neumím představit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 99.106 (?), 15.10.2008 8:34, zobrazeno: 6427x

Dobrý den, chtěla bych rodičům koupit malý kultivátor (jestli se tomu dá tak říkat - představa tak do 8000Kč). Mají na zahradě několik menších záhonků (max 3 x 5 m) a vše dělá matka. Chtěla bych jí to usnadnit. Jelikož jsem v těchto věcech laik, nejsem si úplně jistá, jestli jí to tu práci usnadní. Viděla jsem několik typů: kolečka nebo kolečko vepředu, za ním kypřící nože, kolečka vzadu nebo úplně bez koleček. Máte někdo zkušenosti jak je práce s takovým kultivátorem náročná a který typ by se více hodil? Je mi jasné, že za ty peníze to nebude žádný technický zázrak, ale kapsa je omezená a mně jde o to, jestli by to mělo alespoň nějaký přínos. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 69.30 (?), 24.10.2008 10:44

Dobrý den, i když mě možná zastánci profi techniky znectí, doporučil bych Vaší pozornosti elektrický kutlivátor. Samozřejmě pokud jsou záhony dosažitelné. Koupil jsem takovouto hračku letos zjara cca za 2200,- a jsem s ní docela spokojen - cca 200m2 záhonů. Několik známých po zapůjčení a vyzkoušení si tento aparátek také pořídilo a nestěžují si. Šťastnou ruku při volbě přeje Vladimír.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.142 (?), 15.12.2008 10:03

Hezky den.

Meli jsme zahradu 2500m2 a poridili si na to Vari System, 4takt Honda. Perfektni masinka, ovsem kolik da prace t utechniku jenom dotahnout na misto prace. Myslim si, ze samotna zena by to dala s velkymi problemy. Nevim, kde je pozice Vasi zahradky, ale mozna je rozumnejsi sehnat nekoho, kdo to "za pivo" udela, nez kupovat kram do baraku.

Mimochodme predstava, ze za sebou taham kabel, mi zveda chlupy na ruce. Navic uprimne, chtel bych videt ten uzasny vyrobek za 2000... To bude asi kvalitni motor, kdyz kuchynsky robot na "jemne prace" stoji vice... :-))) U nas jen ten motor Honda stal 16 000 Kc...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 249.3 (?), 19.12.2008 13:30

Kultivátor je výborný pomocník, ale musí ho obsluhovat člověk, který oplývá trošku kondičkou. Pro starší lidi může být problém kultivátor zvládnout. Přece jenom nože, které se prohrabávají půdou s celým kultivátorem dost cvičí, hlavně podle toho, jak je půda tvrdá. Nejlepší by bylo najít někoho ve vašem okolí, kdo kultivátor vlastní a vyzkoušet si ho v praxi a podle toho se pak rozhodnout. Já osobně si ale práci na zahrádce bez tohoto pomocníka snad už ani neumím představit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 19.12.2008 14:08

Na prokypření je ten elektrický lehčí a snadněji ovladatelný.

Teru rodiče používají už jen jako sekačku na trávu, jinak má přezdívku infarktový stroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika