Logosol Stihl 660



PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?)
24.2.2009 22:00

No jo, Jendo, žebřík mám, 7,5m, ale skládanej. Lyžina je dobrá, jen s její pomocí neudělá první řez.

PS: co se týče žebříku, tady je řešení žebřík jako kolejnice

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
            
host - 94.115 (?), 24.2.2009 10:15

základem je opravdu rovné pravítko a správně nabroušený ostrý řetěz, když zkazíte první dva řezy tak už Vám nic nepomůže (protože od nich se odvíjí vedení pily při následujících řezech) HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?), 24.2.2009 11:29
ještě mě napadlo z jeklů svařit takový koš o "V" průřezu, nahoře klasické lyžiny-kolejnice pro pilu a pod nima uprostřed provázaný ještě jeden jekl, aby se to celé neprohýbalo a nekroutilo a tohle z boku chytit na kmen stejně jako pravítko od timerdžiku. Problém ale je, že tahle kolejnice by měla být 7m dlouhá-jak ji dostat do lesa?

Láká mě zkusit nějaké řešení, ale všichni v okolí mě od toho zrazují, nerad bych se vydal na drahou slepou kolej.

A ještě dotaz: jak dlouho můžu skladovat ty trámy než půjdou na střechu, aniž by se třeba nějak deformovaly? Protože takovéhle množství neudělám týden před montáží střechy..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 73.140 (?), 24.2.2009 18:31

 Urezat 6m tram akou koľvek motorovou pílou je problém, tá píla musí mať dostatočnú vykonovú rezervu a 2,5Kw je na hrane rezu a nedá sa hovoriť o akejkoľvek rezerve.Ja osobne si neviem predstaviť čo sa stane s pílou pokiaľ pôjde 10 - 15 minút na plný kotol.Pokiaľ by to bolo raz, dvakrát tak snaď ešte ano ale točiť takto stroj celý ďeň,máte veľkú šancu ten stroj ukončiť.A tá šanca sa rovná asi podľa môjho odhadu 95%.Toto nasadenie by snáď ozaj vydržali len stroje +5Kw, a aj ich obsluha musí mať isté skúsenosti. Obchádzam toto forum uz dávnejšie a musím povedat že rez elektrickou pílou po dlzke je možný ale sú tu isté hranice po ktoré má zmysel to robiť.Ak potrebujede rezať dlhšie rezy tak sa veľmi ľahko može stať že ak spočítate všetky náklady tak prídete k tomu že to rezivo ste mohli kupiť a ešte by ste ušetrily a zostala vám pojazdná píla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m.t. - (23) - 4.138 (?), 24.2.2009 18:46

trámy mužete klidně nařezat i 3 mesíce před zapocetím práce na vazbe jen si kdyžtak hranoly nebo jakékoli řezivo přikryte a proložte jak sem popsal výše.prohnutí nebo dokonce stočení se bohužel neubráníte dřevo při vysychání pracuje.dřevo prohlé do oblouku takovy problem není dáva se vždy obloukem nahoru a při zatížení strechy se dřevo pomaličku srovna.u dřeva stočeného do vrtule se bohužel neda nic moc delat, je lepe kus vyměnit.stočení se da nekdy poznat na kulatině tak jen poradím pečlivy vyběr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
travnikar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 224.30 (?), 24.2.2009 21:13

No Jani to je pravda, moje pila má 5,2Kv a 6mřez zvládne zhruba okolo 2 minut. pedro a pro tebe by jsem mněl jedno zajímavé video, jak řezat bez lavice, pomocí jednoduhého a dostupného přípravku.

Jenda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
travnikar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 224.30 (?), 24.2.2009 21:17

no a nebo taky takhle

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m.t. - (23) - 4.138 (?), 24.2.2009 21:39

tak myslim že na nařezaní par hranolku je to jistě supr přípravek ale řezat tímhle zpusobem material na celou střechu je určitě nerealné.a zpočítané náklady jako je benzin olej řetaz a hlavně čas to radši zaplatím pořez někde na pile.ale jinak je to zajímavé

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
travnikar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 224.30 (?), 24.2.2009 21:57

Jo jo taky jsem to dával, jako postřeh-Pedro říkal, že o čas snad ani nejde-nebo sem se překouk... já dělám na Logu a je to superr-jen ta pořizovačka je docela velká-ale já koupil bazoš..a jsem nad míru spokojen.     No a mám tedy také dotaz-ted jsem dovezl asi 35 2metrových buků o průměru od 50do 75cm, co by jsi mi z nich doporučoval nařezat??  Fošny, nebo co??  A jak silné, dlouhé a široké??  Je mi to líto, jen tak pořezat na palivo... Jenda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?), 24.2.2009 22:00

No jo, Jendo, žebřík mám, 7,5m, ale skládanej. Lyžina je dobrá, jen s její pomocí neudělá první řez.

PS: co se týče žebříku, tady je řešení žebřík jako kolejnice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
travnikar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 224.30 (?), 24.2.2009 22:45

Jojo Pedro - ty videa na Tubu mám shlédlé všechny asi 100x ty videa mne taky k tomu řezání dovedly-tak dlouho jsem zkoumal a vymejšlel, až jsem zjistil, že nejjednodužší a nejlepší je si to, co je už odsloušené pořídit.Nevyjde to levně, když nemáš kliku, ale já kliku měl a něco jsem musel také investovat, ale potom ta radost z toho, co sám dokážeš udělat je nepopsatelná..Jenda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika