Otáčky motoru Honda při rotavátorování



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 40.110 (?) 
13.4.2014 11:12

Rozdíl ve spotřebě je více než 20 tisíc za 1000 provozních hodin. Průměrná spotřeba je u jikovu cca 1,2 l/ hod u hond 0,8 l/ hod. Ovšem ve specifické spotřebě na kWh je rozdíl větší 340 gr/ kWh u hond, jikov 600 gr/kWh + jiné měření výkonu u hond. Do benzínu musíte kupovat olej, atd. Už dříve to bylo porovnáváno, i když s některými nepřesnostmi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 175.210 (?), 13.4.2014 12:00

Jen v rozdílu spotřeby za 1000 provozních hodin je to přes 20t.

Jak má jeden poznat, že máte něco jiného na mysli, Pak dochází k mýlkám a mystifikacím jako v sousedním tématu - Motor jikov-problém. Pro každého, byť má jen základní vdělání je 20t dvacet tun. A jak si mám vyložit toto: Rozdíl ve spotřebě je více než 20 tisíc za 1000 provozních hodin. Je exaktní, když se napíše o jakou veličinu jde. Jestli se jedná o koruny české, tak je tentoento rozdíl reálný, osobně jsem dospěl k trošinečku vyššímu číslu. Takovéto výpočty jsou lehce matoucí, když k tomu, ale přičteme různé servisní náklady a náklady s tím spojené, tak se rozdíl ještě více setře, zmenší. Pro mne by se mohlo operovat tím, že provoz Hondy je šetrnější k životnímu prostředí. Zkuste si změřit za jak dlouho obděláte cca 6arů, když provádíte jen orbu a rotavátorujete jen pod brambory a vyorávate je na ploše 2ary. Já to ještě neměřil a měřit nebudu, protože než se při tom naběhá těch tisíc motohodin, tak já již budu ve formě posledních tří slov s předložkou, která bývají napsána nad branou, kterou se vjíždí na místo posledního odpočinku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.175 (?), 13.4.2014 18:25

Už jsem si přečetl, že rozdíl je 20t. Teď tu máme 20 000, ale čeho. Bylo tu také něco o tom, zda je výhodnější 4stroke, nebo 2stroke, přestože téma zní jinak, že to nikdy nebude pure, je snad normální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 38.18 (?), 13.4.2014 19:40
Čeho 20 tisíc, tun, trošku přemýšlejte, než něco napíšete. Když se píše o spotřebě, tak to bude benzín a ten kupujete v tunách, nebo v litrech a čím za litr platíte...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.101 (?), 26.4.2014 20:46

Přemýšlet nemusím, jen jsem adekvátně reagoval na příspěvek od 36.44 z 12.4 ve 20:45.  Když někdo napíše 20t, tak je to dvacet tun. Nebo je to jinak? O tom co se v jakých jednotkách prodává, by se dlo diskutovat. Proč by se benzín nemohl prodávat na váhu, když se plyn prodává na kilowaty. Jen čekám, až nějaký rapl nařídí prodávat elektřinu na litry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.4 (?), 26.4.2014 22:01
Kdybyste přemýšlel, tak jste dávno přestal „adekvátně" reagovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.76 (?), 27.4.2014 11:39

Zřejmě nevíte co znamená slovo exaktní. Když budete znát jeho význam, tak se v jeho duchu můžete vyjadřovat i některým slengem. Když to bude exaktní, tak se nikdo nemusí něco domýšlet, či dumat nad tím co těch 20t znamená, když nejde o tuny a všichni budou vědět o co jde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.43 (?), 27.4.2014 12:20
Všichni nejsou jeden, který nepřemýšlí, i když mu bylo vysvětleno všechno. Jo kdyby se na čerpačkách prodávalo v tunách, šlo by Vaše nedocvaknutí omluvit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 150.246 (?), 27.4.2014 14:47

Důležité je že hlavně vám to cvaká perfektně. Tak pozor na to ať vám to jednou nepřecvakne, to by pak bylo velmi nemilé, zvláště pro vaši osobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.247 (?), 27.4.2014 14:55
Mě jo, ještě jsem benzín v tunách nekupoval. Vypadalo by to nějak tak: platím 0,005 tuny benzínu v kanistru :-DDD. Žijte v poklidu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika