Oprava sekačky



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.124 (?) 
17.6.2011 21:21

Úpravy na motoru : zkrácení klikovky, svěrná odstředivá spojka, ovládání plynu, výroba příruby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 17.6.2011 22:24

K motoru: z té přehršle videí o "tahání" navijákem jsem shlédl jedno kde je celkem slušně vidět motor, co však je evidentní poslechem, je kuckání motoru bez zatížení před jeho zhasnutím, cca minuta 2,35 - 2,47. Natolik jsem se motory Honda v motokárách a bugách zabýval, abych poznal hladký chod.  Rozhodně to není "starší" spojkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 17.6.2011 22:40

Moje zkušenosti s motory Honda jsou takové, že ten jev náznaky střílení do výfuku jsou při přechodu z otáček běžné. Pokud takto bude kuckat ještě několik let, jsem spokojen. Nic jsem jiného od Vás nečekal, to jste už avizoval předem, moje zkušenosti se servisáky Vašeho kalibru jsou takové, že se jedná o pár závitů a naučené úkony cvičeného lidoopa. Jakmile dojde k něčemu, co dotyčný neviděl, hlava mu to nebere a vyjadřuje se, jako Vy.  Mmch to video, které Vás nezajímá, tak se k němu nevyjadřujte x poznámkami a pochybnostmi o tom, co vidíte, nebo co možné je či není je zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.10 (?), 17.6.2011 23:25

Briggs a Stratton 35 Classic je klasický sekačkový motor, ale byl navržený i např pro lištové sekačky. Asi má mohutnější klikovku a nastartovat bez listu lze. Motor Tecumsech-taky ze sekačky mně nastartovat bez listu nejde. Nevím, kde udělali soudruzi z USA chybu, ale mně to nejde.  I já jsem tomu nechtěl věřit a hledal jsem chybu v zapalování. j.s

podobný motor bez listu nenatočím
podobný motor bez listu nenatočím
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 17.6.2011 23:28

Ano jde to - beru, jen s malou výhradou, ten volnoběh je pro vás opravdu klidný? Co jste však chtěl dokázat na motoru se spojkou na klice, to mi skutečně jasné není?? Pominu li fakt že i sekačka měla unašeč a řemen pohonu pojezdu. Ale nebudu hnidopich. Mmch, nevím kde jste vyšpekuloval, že mne to video nezajímá. Dotáhněte ho k dokonalosti, tak aby se sekačka nepklepala jak ratlík v mrazu a bude to O.K. Moje zkušenosti s úředníky vašeho kalibru jsou takové, že se jedná o prostor vyplněný nadutostí a bez závitů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.25 (?), 17.6.2011 23:37
Zřejmě jste moc sekaček v ruce neměl o nepatrně nevyváženém noži nemluvě. Na tom videu už docházel benzín, zaměřoval jsem se na naviják, to se stává, že po určité době dojde palivo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.131 (?), 18.6.2011 6:55
k tomu hadzaniu kluky len tolko : treba ju zmerat hodinami so stupnicou v mikrometroch. Takzvane hodiny je meradlo ktore sa pouziva v strojarskej vyrobe. Uchyti sa v tomto pripade na magneticky stojan a pomalym pootacanim vidim kolko hadze kluka. Ak je hadzanie vacsie ako 0,012 mm musi sa kluka vyradit. Aspon z vyroby nesmie ist s vacsim hadzanim. Tieto meradla a podobne maju mat,, kvalitne servisy,, strojarske dielne, sustrunici autodielne atd. a bezne sa daju kupit v zeleziarstve u nas som ich videl a nestoji to majland. Ja sa cudujem vsetkym skusenym mechanikom ze to nepouzivaju.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.138 (?), 18.6.2011 7:05

Nieco taketo: Magnetický stojan, PROMA SMG-3 a odchylkomer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 18.6.2011 21:53

Víte už Jani02,  proč jsem  neměl a nemám s GCV 160  problémy  a přitom je to motor ze sekačky, používaný bez nože? Spojka to nezachrání, ale oni ví, že   tento motor bez nože funguje, jmenuje se to Roto - Stop Ten zvuk motoru GCV 160 po zastavení nože je mě hodně povědomý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.0 (?), 19.6.2011 9:19

takže tam je těžký setrvačník (roto-stop je jen jinak nazvaná spojka nože). Dále je možné že honda používá pouze jeden druh setrvačníku (těžký) - nevím nemám informace, nejsem dealerem hondy.

HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika