Nedaří se sejmout pohonnou jednotku Vari z převodovky sekačky



host - 130.22 (?) 
9.6.2013 6:38, zobrazeno: 5977x

Dobrý den, včera se mě nepodařilo sundat pohonnou jednotku s motorem Honda GCV160 z adaptéru sekačky BDR-600, předcházelo půldenní sečení. Motor používám na 3 převodovkách DSK317 orba, rotavátor KB211 a sekačka. Problém se začal objevovat už vloni, dokonce jsem ulomil madlo, ale motor jsem vždy nakonec dostal nějak dolů. Při opravě madla jsem kontroloval přírubu i spojku, nic viditelného, přírubu jsem vůči spojce vycentroval. Kde je problém, děkuji za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 128.47 (?), 16.6.2013 2:39

Tak vidím, že jsem asi jediný, který má tento problém. Nicméně se mě po týdnu podařilo motor s řídítky sundat. Nějaká tepelná roztažnost to, ale určitě nebude, šlo po povysunout asi 1cm, protože je to opakované vrtá mě hlavou, kde je problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.246 (?), 17.6.2013 11:22

ak pouzivate motor aj na inu prevodovku kedze motor skladate tak asi sa nemylim... v kazdej prevodovke dochadza k inemu opotrebeniu spojky a ak je "šálka" na jednej nerovnomerne odrata moze dojst k zahyznutiu spojky... ja som spojku menil po 7 rokoch a vidim to ze ked chcem, nastartovat motor na kosacke tak ma zaber aj pri startovani na traktorovej prevodovke bezi volnobeh normalne... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.186 (?), 17.6.2013 12:02
Spojku máte v hrnku moc fest, nesmí zabírat při startu, je origoš, nebo opravené obložení? Spojka má dosedací plochy a jak se tam dostane prach už se nevrátí zpět jak na začátku. Nesmí být tak fest v hrnku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 42.246 (?), 17.6.2013 12:37

origos nova ta prva sa rozsypala ale ked som ju zalozil tak jej trvalo par hodin prace pokial si "sadla" po 7 rokoch prac je aj salka uz nie co byvala 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 128.222 (?), 19.6.2013 20:52

Dobrý den, jsem zadavatel dotazu. Shodou okolností mám Vari s Hondou také kolem 7 roků, spojka je dosud originál, jen jsem dával novou spodní pružinu. Je pravda, že motorovou jednotku často přehazuji a na některé převodovce (okopávačka a rotavátor není téměř problém) na 317 už je a nejhorší je to na převodovce sekačky. Loni jsem ulomil madlo a letos se snažím nic nepoškodit.Pohledem jsem kontroloval hrnky, přírubu, povrch spojka a žádný otřep, nic. Zajímavé je, že pohonná jednotka jde zvednout o1-2cm, ale vytáhnout nejde. Po různě dlouhé době (u sekačky i po několika dnech) pak jde jednotku sejmout. Na tepelnou roztažnost nevěřím, skutečně bude asi spojka opotřebená a navíc tam bude nějaký bordel jakl píšete a spojka se vrátí až za čas. V minulosti jsem si všiml, že při rotavátorování zůstává v hrnku dost prachu z otěru spojky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 35.186 (?), 19.6.2013 21:16
Staré spojky měníme, jsou opotřebované a ničí hrnky. Mrkněte na spojku ze strany, jak je kónická a šupnete ji do hrnku šprajcne se tam jde a ven ne a ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika