ND na Stihl FS 80 levněji?



host - 33.146 (?)
25.6.2008 9:43

J.M. - k vaší poznámce, že zde není o některých produktech psáno, sem chodí mizivá hrstka uživatelů, já například proto, abych si rozšířil vědomosti, ale zkušenosti bych moc nepřebíral. Najděte si nejbližšího solidního opraváře - prodejce, který prodává více značek a opravuje téměř všechny typy a značky a ten vám poradí více než 20 takových fór. Vyjímky ovšem existují (např. pan J.S.). Každá značka má slabší, dobré a výborné produkty, záleží na užití, majiteli atd. Je fakt, že Čína vyrábí jen ty slabší a dobré (zatím). P.G.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
jmlcoch - (14) - 61.250 (?), 20.6.2008 16:32

ano - jsem to já. zadavatel přízpěvku.

chatování a četování nejsou mé silné stránky. taky každý druhý přízpěvek je mazán jako inzerce.

Ale dnes jsem dostal leták, že v proklínaném mount... (aby tam nebyla i reklama) mi dají 25% slevu v novém obchodě jako zaváděcí akci. Tak asi vyřešeno. Koupím nový stroj a svůj rozbitý nechám na akci ND Stihl - 10% z původní ceny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jmlcoch - (14) - 61.250 (?), 25.6.2008 8:32

Tak jsem se rozhodl, že raději koupím nový křovinořez za cenu opravy Stihlky - ABG VARI ABG CG330HB Máte někdo nějaké zkušenosti s tímto výrobcem? Ještě jsem tu nikoho o tomto neviděl psát. Díky za názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.146 (?), 25.6.2008 9:31

Tato VARI/ABG je naprosto totožná s VEGA C 43B. Raději bych si pár stovek přidal a koupil VEGA C43B, nebo ABG VARI C430 - opět totožné. Já jsem si koupil tuto silnější VEGU a spokojenost. Nekupujte ji přes internet, prodejce říkal, že tak jako u všeho čínského, se i u tohoto stroje vyskytují závady výrobce, které však předprodejní servis odhalí. Reklamace mizivé. Ještě pozor na výkon, někdy se u VEGY uvádějí vysoké výkony, ABG to má tuším správně. Tento křovák má pracovní otáčky kolem 7000, takže vrčí méně než STIHL120, se kterým jsem jej porovnával, i když VAGA má vyšší obsah. Nůž ve výbavě je špičkový, lepší než některé zavedené značky. Některé detaily jsou poplatné ceně- např. plastová objímka u krytu nože, ne zcela ergonomické madlo, ale za tu cenu... Kdybych sekl častěji, koupil bych si zavedenou značku, ale ročně posekám celkem 16 arů, takže mi snad tato čína vydrží dlouho. Předpis pro mazání je 1:25, prodejce doporučil 1:30, spotřebu nedokáži porovnat, ale při mých výkonech je to jedno. Pokud budete používat strunu na drnovitou trávu, doporučuji silnější model, na lehký travní porost vám postačí i slabší. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.146 (?), 25.6.2008 9:43

J.M. - k vaší poznámce, že zde není o některých produktech psáno, sem chodí mizivá hrstka uživatelů, já například proto, abych si rozšířil vědomosti, ale zkušenosti bych moc nepřebíral. Najděte si nejbližšího solidního opraváře - prodejce, který prodává více značek a opravuje téměř všechny typy a značky a ten vám poradí více než 20 takových fór. Vyjímky ovšem existují (např. pan J.S.). Každá značka má slabší, dobré a výborné produkty, záleží na užití, majiteli atd. Je fakt, že Čína vyrábí jen ty slabší a dobré (zatím). P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jmlcoch - (14) - 61.250 (?), 25.6.2008 9:46

Díky moc! Mám známého v prodejně blízko bydliště, který prodává jen ABG, takže kvůli případnému servisu raději tuto. V nabídce má

ABG CG430HB 1,25kW           a           ABG CG330HB 0,9kW

Jen ta silnější je momentálně mimo dosah do 14-ti dnů - vzhledem k mé potřebě na pár árů drnů pod stromy si myslím, že bude stačit i ta slabší. Navíc musím sekat už v sobotu - ted po těch bouřkách to najednou roste nějak rychle.

Jako velké + v celé kauze vidím cenu - nižší než oprava toho mého vraku vč. záruky a další výbavy.

Po posekání prvních metrů přidám i své hodnocení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jmlcoch - (14) - 64.202 (?), 14.7.2008 17:20

první zkušenosti s : ABG CG430HB 1,25kW

Tak jsem si to přivezl domů. Je na mne nezvykle těžká - 7,3kg + litr benzinu. Motor je tak silný, že se nezaseknu o drny a v pohodě přeseknu i 2 cm tlusté vysoké trávy. Nekecám - tráva nějak vyrostla a některé druhy mi přerostly přes hlavu - výška cca 2,2m. Sekat je železem nebyl problém.

Pozor ale na dobré nastavení poměru oleje. Píšou 1:25. Měl jsem olej "Oleo-mac" a ten mi to dusil. Musím tam lít tak 1:35, aby to jelo fajne. Možná to bude chtít Stihlacký olej určený přímo pro tento poměr - ten můj je jen na 1:50 a já ho prostě dal 2x tolik.

Jak říkám - je to síla, ale taky váha. Po 2 hodinách jsem pořád měl v nádrži benzin, ale záda nemohla. Nebude to na kopečky a těžké terény.

Taky je potřeba před prvním užitím všechny!!! šroubky řádně utáhnout a po nastavení dokonale zafixovat řídítka a očko na nošení - povolilo se mi a bez klíčů sect s neustálým upravováním a vyvažováním není příjemné.
Taky vidím problém pro menší ruce - "pojistka" pro start je dost blbě vymyšlena a tlačí do palce.

Prostě stroj je to super, ale pro větší a mohutnější lidi! Doporučuju pro všechny nad 180cm a 85 kg.

Mějte se

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.17 (?), 14.7.2008 22:14
Jdu asi s křížkem po funuse, ale po přečtení tohoto vlákna bych jenom dodal, že z uvedených údajů zakladatele závada zadřené stihlky odpovídá závadě, která se projevuje ne zas tak zřídka. Tento problém už vznikl při montáži motoru, kdy pojistný kroužek pístního čepu montážník nevloží až do drážky, ale pustí (rozevře) ji těsně před ní. Okem je to hůře zjistitelné, o to víc když montážník spěchá. Takto špatně vložená segrovka se časem vyklepe a v horším případě nevyletí výfukem, ale skřípne se mezi píst a válec. To udělá jednu pořádnou rýhu. Samotná porucha se projeví tak, že motor stále jede perfektně a najednou se zablokuje a je konec. Tato nedbalá montáž je pozorována u více značek i neznaček. Podobně vypadá zadření po vylomení kousku pístního kroužku, akorát že rýh tam je trochu víc. Zadření motoru nevhodným palivem vypadá a probíhá úplně jinak. Další fakt je ten že jsem válec ani píst neviděl a musím vycházet pouze z uvedených údajů. Znám firmu, která se zabývá výrobou plagiátů pístů a válců různých značek, ale zatím jsem od nich nic nebral a ani nevím zda mají díly zrovna na tento typ.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jmlcoch - (14) - 64.202 (?), 24.7.2008 18:07

Zdravím hosta - ten Váš popis je naprosto vyčerpávající. Bohužel asi s reklamací nemám nárok uspět - zvlášť po tak dlouhé době:-((

Ale na ty ND - neoriginální! - byl můj dotaz od počátku postaven. Myslím, že by mnoho lidí potěšilo, že nemusí kupovat ND v hodnotě nového stroje, ale (třeba i méně kvalitní) od jiného výrobce za 10% ceny originálů.

Pokud to bude možné - zkuste si prosím vzpomenout na nějaký kontakt, název firmy nebo cokoliv. DÍKY!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 238.17 (?), 24.7.2008 21:51

Doporučuji firmu H.C.S., spol.s r.o. V pístech, kroužcích a válcích na mot. pily (HQ, Stihl, atd.) mají vcelku dobrý výběr, ale na křovinořezy jak jsem již psal, nevím nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 18.137 (?), 25.7.2008 10:19

tak jsem tam volal - bohužel, křovinořezy zatím nedělají - jen pily! - v budoucnu ale možná...

Mrknul jsem se na ceník - válec s pístem kolem 2400,- - orig. nad 6000,- - takže pro ostatní  - myslím, že to nebude špatná adresa.

Já zatím počkám, nový už mám, starý si schovám a možná po pár letech...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika