Motúčko - elektrické kolečko



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?) 
30.3.2010 7:41
to chcete vozit metry na kolečku?stahovat stromy asi ne...,to je dobrý nápad, jestli to uveze 150 kg, ale jak dlouho to vydrží?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
kolmark - (3) - 44.120 (?), 30.3.2010 8:47
Dobrý den, zaujalo mě toto téma. Shodou okolností jsem motúčko postřehl na veletrhu, jak tam vozil lidi na paletu a demonstroval vyvezení /možná nějakého Kubíka/ přes výškový rozdíl. No přešel jsem to a v hlavě se to rozleželo až doma. Na Netu o tom něco přečet.Taky mě hned napadlo svážení a přibližování metrů v lese. Třebas jen probírku 50-letého lesa, na jednu cestu to mám 40 m do svahu a na druhou cca 70m dolů. Zkrátka taková stráň 100x150 m. Čtyřkolku za 150 tis. asi nevyužiju. Prosím, kdo máte s motúčkem nebo mokařem zkušenosti, pisnite. Uveďte názory i vy druzí. Zdar. Marek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 209.23 (?), 9.12.2011 5:59

Je to starý téma, ale píšu.

Mám rok motúčko a právě na svážení dřeva je úžasné. s korbou " trakař ". Nařežu v lese strom na metry a přibližuji motúčkem k cestě. v lese bych se jinak nepropletl, doteď nosil po jednom na rameni. Je to třikrát rychlejší. dále používám na vožení všeho; písek, kompost, zemina na měkké zahradě, kterou mám plastickou až mokrou cca 1/2 roku v roce, jen nesete, netlačíte. Ne pevné cestě nemá smysl, na měkké ano, nebo do kopce. kdo má zahradu na rovině nemá smysl, kdo do kopce, je to dobrý pomocník. V zimě mám 70 m dřevo daleko od kotle a také velká pomoc, naložím na korbu dvakrát tolik co na obyč. kolečko a jedu. baterka v lese vydržela celý den bez nabíjení. Taková má zkušenost po ročním provozu. Jo a velké plus není o moc hlučnější, než kolečko na lidské sádlo. Uvažoval jsem i o muck trucku, ale startujete jak sekačku a ten kravál, je to už o třídu vyšší stroj, Motúčko popadnete jak obyčejné kolečko opřené o zeď, jen když prší zakryju igelitem spínač na rukojeti.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.214 (?), 30.3.2010 9:30

Známý ho má, snad dokonce na něj čekal v pořadníku. Dost si to chválí, podrobnosti jsem nevyzvídal. Má zahradu ve svahu a celý den prý bez problémů pracovalo . A jestli si dobře pamatuji, tak ještě asi 1/3 kapacity nabití zbyla - je elektrikář, měřil si to.  Nevím ale, jakou zátěž tomu dával.

Jinak s výrobcem nemám nic společného.

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 162.2 (?), 30.3.2010 11:06

Je to hezký pomocník, ale dosti drahý. Já sháněl podobný pohon na 12 V akumulátor a s rekuperací a nenašel jsem. Většinou byly bez rekuperace a na 24, 36, 48 nebo i více voltů  . A vše to bylo pro elektrokola.Tento motor s rekuperací a řízením otáček bych koupil, ale oni ho samotný ani neprodávají. Dal bych ho vnukovi do elektromobilu a byla by to paráda.

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 130.4 (?), 7.12.2011 22:49

A co tohle

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 54.239 (?), 20.2.2013 10:00

Nemáte pravdu. Za cenu 10000,-Kč nic lepšího neseženete s tím, že odvezete co potřebujete i v nepřístupném terénu. Jezdím s el. kolečkem na kilometr vzdálený pozemek do kopce, pak navíc přes strž s potokem. Po celodenní práci (seno, dřevo, hlína atd.) se vracím se stále žijícím akumulátorem.

Toulavý medvěd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 54.239 (?), 20.2.2013 9:50

1. Ano, jezdím s elektrickým kolečkem druhý rok.

2. Pokud nevěříte, vymlouvat Vám to nebudu.

Toulavý medvěd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 196.190 (?), 3.3.2013 19:26

Nikdy jsem motúčko neviděl ani sním nejel, ale už 2x jsem dělal plastový mezikus (já použil silon) mezi ručkou a trubkou tragle - motůčka. Nevím jestli bylo přetížené - vím, že se tento plastový díl zlomil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.69 (?), 28.2.2016 20:58

Bezvadný pomocník při odvozu hnoje po špatném hrbolatém a bahnitém terénu.Při výjezdech po rampách a do kopců výborný.Jediné co mi vadí je poměrně velká váha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika