Malotaktory Jinma



host - 171.146 (?)
13.2.2010 12:02

Opravdu jsou krásné rady od lidí, kteří si koupí čínský traktor a najezdí s ním pár desítek hodin a už jsou odborníci přes malotraktory.Hodně pochybuji o kvalitě těchto traktorů a o tom že za pár let nebudou N.D.je 100%.Protože na čínské traktory dovážené před 10 lety je velký problém něco sehnat.Třeba na traktory tk14,mt8 050,slávie, Tomo Vinkovič, agt,skrátka tuzemské nebo i Evropské mi příjde díl od 2 do 7 dnů.Musím zdůraznit že některé s těchto traktorů jsou starší 40 let.a stále jsou díly bez problému.Zatímco na Asijské traktory je to problém i u "nových"modelů.Třeba na malotraktoru agt 830 kde bylo najeto přes 8000mth v lese s navijákem dostanu díl do 2 dnů.Na motor nebylo šáhnuté. Až se mi tohle stane s čínským traktorem a díl příjde aspoň do týdne budu mít o něm lepčí mínění.Zatím spíš ne. S pozdravem Pepa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 7.84 (?), 12.2.2010 7:50

V práci máme JINMU 244E. Zatím najeto cca 160Mth. Rozvážíme s ní vodu a krmení pro koně.  Startování i v mrazech OK, pak se musí nechat chvíli běžet na prázdno, aby se zahřála. Jízdní vlastnosti uspokojivé, ale na velké rychlosti nemá moc sílu (na 3 nevyjede kopeček ani samotný traktor), na redukce je to lepší - bez problémů jsme s ní vytáhli v bahně úplně zapadlou Avii. Spotřeba nafty je však na tak malý traktor značná. Traktor není moc inteligentně vyřešen stran údržby: při dolévání oleje do motoru se musí odmontovat nádrž a část kapoty, nesedí úroveň hladiny převodového oleje u jednotlivých měrek (jsou tam 2! a každá na jinou výšku hladiny!), když tam dáte podle zadní, tak olej při jízdě prýští přes odvzdušňovák... Pedály v tomhle počasí a při blátě kloužou, protože nemají boční výstupky, bránící sesmeknutí nohy atd. Kulové čepy na řízení jsou dost srandovní. Celkové dílenské zpracování je dost hrozné. Kdybych býval jel k prodejci přebírat traktor osobně, asi bych ho nebral. Otázkou je, pokud traktor vydrží delší dobu, dostupnost náhradních dílů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 171.146 (?), 13.2.2010 12:02

Opravdu jsou krásné rady od lidí, kteří si koupí čínský traktor a najezdí s ním pár desítek hodin a už jsou odborníci přes malotraktory.Hodně pochybuji o kvalitě těchto traktorů a o tom že za pár let nebudou N.D.je 100%.Protože na čínské traktory dovážené před 10 lety je velký problém něco sehnat.Třeba na traktory tk14,mt8 050,slávie, Tomo Vinkovič, agt,skrátka tuzemské nebo i Evropské mi příjde díl od 2 do 7 dnů.Musím zdůraznit že některé s těchto traktorů jsou starší 40 let.a stále jsou díly bez problému.Zatímco na Asijské traktory je to problém i u "nových"modelů.Třeba na malotraktoru agt 830 kde bylo najeto přes 8000mth v lese s navijákem dostanu díl do 2 dnů.Na motor nebylo šáhnuté. Až se mi tohle stane s čínským traktorem a díl příjde aspoň do týdne budu mít o něm lepčí mínění.Zatím spíš ne. S pozdravem Pepa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 118.163 (?), 13.2.2010 13:49

Z mého předešlého příspěvku je zřejmé, za kolik se dá tento traktor pořídit. Tudíž poměr mezi vynaloženými prostředky a užitnou hodnotou taky. Samozřejmě, že se na každém výrobku dají najít chyby. Ty však může setřít zručnost, dovednost a technické zázemí majitele. Mimochodem dá se také ve stejné kategorii koupit japonský traktor starý deset let za cenu nového - míněno toho, o kterém je řeč. Vše je tedy o tom, co se od takového výrobku očekává. Já jsem nepředpokládal, že s ním budu denně tahat dříví v lese. To bych si pořídil jiný. Momentálně s ním ale skoro denně čelní radlicí vyhrnuji sníh. Ohledně náhradních dílů s panem Pepou nepolemizuji, může to tak být. Nebojím se ale, případné díly objednat přímo u výrobce. Už vůbec jsem se nechtěl pasovat do role "odborníka na malotraktory", úsudek a rozhodnutí je na každém jednotlivci. Myslím tím to, jak posoudí své schopnosti a finanční možnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 134.242 (?), 15.2.2010 10:02

Také vybírám mezi čínskými malotraktory.  Zjistil jsem, že v ČR je prozatím několik málo prodejců těchto malotraktorů, převážně jsou na Moravě. Já jsem od Benešova u Prahy  a v této lokalitě to nikdo nenabízí (kromě dealera v Sedlčanech, který je prodlouženou rukou firmy Staufčík z Uherského Hradiště). Domnívám se, že tato firma je však na českém trhu nejdražší.  Nemohl by někdo zasvěcený ohodnotit čínské malotzraktory značek Jinma 244E, Mahindra 2541, Dong Feng, LZ 304D? Mají tyto značky totožné motory? (myslím tím motory o výkonu 25 HP, nebo 30 HP). Mají všechny tyto motory žhavení?  Který malotraktor má nejlepší převodovku?  Vyčetl jsem, že Jinma 244 E na trojku sotva jede sama na prázdno, je to pravda? Utáhne to po silnici naložený vlek (ten sklápěcí do zadu, co nabízí na internetových stránkách Silesia?) Jaký typ čínského malotraktoru by jste mi doporučil?

Děkuji za názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jaroslav houha - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 46.249 (?), 15.2.2010 12:10

Já mám Mahindru FS-254 rok a půl a zatím spokojenost, jen ta cena byla o něco vyšší než se dá sehnat dnes. Více informací je ve vláknu "Čínský traktor"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 134.242 (?), 19.2.2010 19:57

Tak chlapci, co je, diskuse o čínských malotraktorech nějak vázne!   V diskusích hodnotí staré Zetory, staré japonské malotraktory, které jsou tak ošklivé, hodnoťte nové zboží, které se dováží do republiky a né staré krámy!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.146 (?), 8.4.2010 19:30

Každopádně bych si radči koupil starího zetora, než nový čínský zgarb.Je to smutné když do zemně s takovou tradicí ve výrobě traktorů někdo dováží takové střepy.Horší na tom ale je že si ho blázen koupí. Zdraví Zetorák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 8.4.2010 19:58

Zetoráku, tradice je k ničemu, ta toho v tomto případě mnoho neřeší. Kamarád má 17 hektarů polí a dva Zetory. Jednu 3011 a dalšího Krystala a furt něco opravuje. A to je naštěstí vyučený opravář zemědělských strojů. Proč je smutné, že se sem dováží nové traktory, když menší výkonová řada se tady nevyrábí? Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.236 (?), 4.12.2010 22:38

Mám již 3 roky Jinmu 204 pohon 4x4. S SPZ a STK pro přejezdy po silnicích. Pravidelně servisovanou, najeto 325motohodin a to bez jedinné vážné závady. Traktor v těžké půdě oře 2 radličným pluhem, jezdí s plným vlekem i cca 2000kg bez jakýchkoliv potíží. V lese s ním zdolávám výjezdy i sjezdy po nezpevněném povrchu cca 40 stupňů. Díky servořízení, silné hydraulice a pohonu 4x4 je to opravdu vynikající stroj. Pro obdělávání menších ploch a cesty do lesa nemá chybu. Spotřeba oproti Zetoru 6911 poloviční. Co se týče náhradních dílů či servisu nemám jedinný problém. Traktor byl zakoupen ve firmě STS Prachatice kde jej běžně koupíte, mají je skladem. Také tam mají kompletní sortiment dílů. které Vám pošlou či přímo vymění jejich technik v rámci celé ČR za paušální cenu dopravy. Převodovka nemá synchrony, které v terénu stejně nepotřebujete. Po silnici to chce cvik a jde to krásně s meziplynem. Takže zatím u mne samá pozitiva. Zahradník Gustav  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.67 (?), 10.12.2010 13:19
S tím kompletním sortimentem náhradních dílů pěkně kecáte, písty do motoru tam nemají... Respektive neměli, když byly potřeba.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika