Má u Vari motor Honda nějakou jasnou výhodu proti dvoutaktu?



host - 199.110 (?)
26.4.2008 10:32
dvoutakt v dnesni dobe nebrat, spotreba olej do benzinu a ten smraaad.Opravil jsem si rotavator s 2t motorem a muzu rict, ze jsem byl solidne priotraven dvoutaktnimi cmoudiky behem dost namahave prace s timto strojem... oproti 4t motoru co mam na sekacce je to des.U mne je vyhoda 2t motoru pouze ze byl za 6kc / kg a naprosta odolnost pri pouzivani ve svahu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 71.175 (?), 26.4.2008 9:34

Mohl by někdo blíže upřesnit svahovou dostupnost motorů Honda a BS s tlakovým mazáním v porovnání s Jikovem, seču hodně nakloněný svah.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 199.110 (?), 26.4.2008 10:32
dvoutakt v dnesni dobe nebrat, spotreba olej do benzinu a ten smraaad.Opravil jsem si rotavator s 2t motorem a muzu rict, ze jsem byl solidne priotraven dvoutaktnimi cmoudiky behem dost namahave prace s timto strojem... oproti 4t motoru co mam na sekacce je to des.U mne je vyhoda 2t motoru pouze ze byl za 6kc / kg a naprosta odolnost pri pouzivani ve svahu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 236.107 (?), 27.4.2008 22:21

Svahová dostupnost motorů Honda je určitě lepší než průměr běžných čtyřtaktů do sekaček, na druhé straně však není nějak závratně vysoká, což je právě důvod, proč váhám mezi Hodnou a dvoutaktem.  Vlastním sekačku přímo od Hondy, která používá motor GCV 160, a v návodu je napsáno, že trvalý provoz sekačka snese do sklonu 20°.  Krátkodobě po dobu několika sekund až do sklonu 30°. JH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 14.151 (?), 26.4.2008 19:02

Rozdíl mezi Hondou GCV a GXV je jako mezi Škodou120 a Fabií. A hasiči mají na plovoucích čerpadlech model GXV. Stačí zajít k nějakému dobrému opraváři motorů a ten výše uvedené potvrdí. Tím ovšem netvrdím, že GCV je špatný motor, jen není stavěn na dlouhou životnost v profi oblasti. Lidé nevědomky přehání při uvádění, kolik že ta jejich mašinka naběhala motohodin a při jakém zatížení. Ono i 1500 hodin může někomu stačit na 15 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 26.4.2008 19:30

Když nám čerpali loni vodu ze sklepa, tak jsem si to dobře prohlédl. Byla to Honda GCV 160, stejná, jako na Vari, nebo většině sekaček. Obrázek je ze stránek potřeb pro hasiče, je tam i GXV ale 340 - dle výkonu motoru a popisu, GXV 160 je u jiného čerpadla podle fotky, ale v popisu je uveden motor GCV 160.  Já jsem někde dříve našel popis motorů Honda - ne v češtině - teď to nemohu najít. Ale byl tam podrobný popis uložení klikovky, rozvody a určení motorů. Životnost  byla uvedena u GXV 4500 mth a u GCV 2500 mth. I těch 1500 mth je na 15 let po 100 hodinách ročního provozu, což není málo. Po 15 letech to bude o jiných typech motorů, proto bych obavy z délky životnosti neřešil. 

Honda GCV 160/190 na čerpadle
Honda GCV 160/190 na čerpadle
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 133.102 (?), 28.4.2008 9:31

Už se Vám někomu zničil čtyřtakt při velkém naklonění?

Mně se jednou stalo, že se mi tera převrátila za provozu z kopce a přežila to. (zastavila se)

Mám motor BALCAR Tecumsech Vector VLV 55. Koupil jsem ho na inzerát. Jel jsem pro něj 200km s tím, že si jedu pro Hondu a on to byl Tecumsech:(

Zatím ale šlape jak hodinky, snad je to nějakel poloprofi??? Na sekačkách jsem ho namontovaný neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 128.254 (?), 28.4.2008 9:44

Zdravím. Pouze v jednom příspěvku bylo zmíněno uchycení motoru. Myslím odlišnost mezi přírubou dvou a čtyřtaktního motoru, ale to nejpodstatnější zatím nikdo neřešil. Podle mého názoru nelze na dvoutaktní převodovku použít čtyřtakt, protože pokud vím Jikov točí někde okolo 5000 otáček a čtyřtakty mají nastaven regulátor na 3000 otáček za minutu. Po záměně motoru by jste se musel spokojit s tím, že věškeré nářadí a pojezd bude mít pouze 3/5 otáček.Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 28.4.2008 10:07

Je třeba vycházet a porovnávat přesné ůdaje o otáčkách, pak to vyjde trochu jinak. Hlavně rozdíl otáček na kolech. Pominu-li tolerance v otáčkách, tak dvoutakt 4 700 ot/min. čtyčtakt 3600 ot/min.  Vyzkoušel jsem si čtyřtakt na dvoutaktní převodovce. Je to pomalejší, ale nezdá se mi, že o tolik, abych řešil investici do předělání převodovky. každopádně to má větší sílu. Druhá věc je, v jakém stavu je ta jetá dvoutaktní převodovka, když se na ni čtyřtakt dá. Aby ji motor nedorazil. Pak už je to za jedny peníze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 133.102 (?), 28.4.2008 10:24

Já mám 4T motor na 2T převodovce a žádný problém.

Vector
Vector
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
durkovic - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (121) - 23.222 (?), 28.4.2008 16:17

zdravím,

ten tecumseh vector som videl bežne dávať na rotavatory robix, ten sa dá využiť tak isto ako vari, takže je asi postačujuci. ja mam teraz funglovku tecumseh centura 60 OHV s tlakovým mazaním a obsahom cca 200ccm. motor ako vyšitý pre použitie na týchto systémoch, s motorom tahám vodu z cca 18m studne a ide to bez problemov. kosenie bez sebemenších zastavovo alebo uberania otáčok v dôsledku nedmerneho zataženia motoru, tak isto oranie rotavarovanie mulčovanie a ine a keby mahodou niečo tak stale to chrani kuželová suchá spojka ktora začne v najhoršom prípade preklzovať a pískať

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika