Drtič od Bosche



host - 217.145 (?)
11.2.2011 8:52

Osobne sa mi vidi, ze ste si vybrali najlepsie technicke riesenie. Problem vacsiny drticov je pomliet tensie a mokre vetvicky ako suche a hrubsie. Tento vyrobok sa zda to ma dobre vyriesene....ani pri nom neohluchnete.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 187.141 (?), 10.2.2011 16:43
Máme už asi 5 let Bosch ATX 2500 HP a nemůžeme si ji vynachválit. Dodnes běží krásně potichu, bez problému zvládne suché i čerstvé dřevo, větve vtahuje jak má až do půměru, který se vejde do průměru 4cm. Jediná nevýhoda je, že větve se mohou dostat i na druhou stranu než je přítlačná deska a tudy (ty tenčí) občas nějaká propadne. Štěpkou ze suchých větví na podzim nebo na jaře topíme - chce to, aby někdo u kamen skoro trvale byl a přikládal. V zimě (pokud máme) používáme štěpky k rychlému zvednutí teploty při vaření. Štěpky z čerstvých větví buďto přidáváme do kompostu nebo s nimi mulčujeme. Tu a tam využijeme Boschku k nadrcení mulčovací kůry (pokud je tato ve velkých kusech), na to ale není ideální, protože kůra propadá i druhou stranou, kde se nenadrtí a tak se proces musí několikrát opakovat. Na větve ja ale Boschka skvělá a skutečně zvládá ohromné množství větví velmi rychle. Relativně velká kolečka jsou pro dopravu i po nerovném terénu výborná. Při provozu ale musí Boschka stát rovně - když se do ní dá nějaká dlouhá větev (kmínek) (běžně dávám i větve 2 - 3m dlouhé) tak se může rozkývat. Tedy ne že by padala, jen se kýve a větev to chce přidržet. Větev se při štěpkování může otáčet a tak se musí dávat pozor, aby vám "nenafackovala".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.145 (?), 11.2.2011 8:52

Osobne sa mi vidi, ze ste si vybrali najlepsie technicke riesenie. Problem vacsiny drticov je pomliet tensie a mokre vetvicky ako suche a hrubsie. Tento vyrobok sa zda to ma dobre vyriesene....ani pri nom neohluchnete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.20 (?), 25.3.2011 17:28
Já mám konečně Bosch Rapid 2200 za 5078 včetně dopravy. Dnešní zkušenost. Lehký (asi 25 kg) a hlučný jako sekačka na trávu. Zvládá čerstvé větve opravdu do 4 cm. Menší si dokonce sám i vtáhne.U suchých je hlučnější, ale tak 2 cm také vezme. Ostří je dvojité a oboustranné, takže po otupění ho jen otočíte. Štěpky silné asi do 5mm.Takže žádné špalíky jako u válcových.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.177 (?), 13.8.2011 9:00
Tento drtič AXT 2200 zvítězil v nezávislém testu časopisu D-test v kategorii nožových. Byl i lepší než 4 válcové. Ve vlastnostech na materiál ze skalek a záhonů dokonce zvítězil. Drtící výkon má stejný jako Bosch 25 TC za 12 000. Jiné drtiče se jim nevyrovnaly. Podle mé zkušenosti není ale na přeschlé větve.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.152 (?), 3.12.2011 19:19
Po roce provozu konstatuji spokojenost. Nůž byl lehce otupen, ale výměna k nabroušení je hračka i pro dívky:-) Pokud nechcete drtit přeschlé věci, tak upřímně doporučuji. Podotýkám, že jsem opravdu náročný na kvalitu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika