Levný křoviňák. Je Jonsered BC 2128 dobrá volba?



host - 83.42 (?)
11.5.2011 14:40

Vlastním Hecht 146,je pravda že je těžší, ale zase má velmi dobře provedený záddový popruh na který když křovinořez zavěsíte a dobře vyvážíte hmotnost není vůbec znát.Při sekání mne velmi překvapil svým výkonem.Myslím si že na občasné sekání je to velmi dobrá volba.Servisní síť je zastoupena po celé ČR. Sekání bylo velice příjemné, žádné vytáčení do vysokých otáček vzhledem k výkonu není nutné ani vybrace jsem při sekání nepozoroval.Zatím spokojenost. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 139.253 (?), 30.4.2011 20:15, zobrazeno: 17815x
Poraďte, potřebuji křovinořez pro sečení rovného pozemku 500 m čtverečních cca 5x do roka (tráva, kopřivy,vzrostlejší plevel). Chci něco levného ale nechci kupovat nějaký CMI za 2.500,- v akci. Uvažuji o nejlevnější kose značky Jonsered BC 2128 (7.000,-kč, 28ccm, 0,8kW 4,8kg). Má s ním někdo zkušenost? Máte jiného favorita?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 139.253 (?), 30.4.2011 23:39
Zajímavě vypadá taky HECHT 146. Silnější ale těžší - váží 8,5kg...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 83.42 (?), 11.5.2011 14:40

Vlastním Hecht 146,je pravda že je těžší, ale zase má velmi dobře provedený záddový popruh na který když křovinořez zavěsíte a dobře vyvážíte hmotnost není vůbec znát.Při sekání mne velmi překvapil svým výkonem.Myslím si že na občasné sekání je to velmi dobrá volba.Servisní síť je zastoupena po celé ČR. Sekání bylo velice příjemné, žádné vytáčení do vysokých otáček vzhledem k výkonu není nutné ani vybrace jsem při sekání nepozoroval.Zatím spokojenost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 82.30 (?), 11.5.2011 16:24

Já vlastním taky Hecht ale 143 ovšem jsem sním taky spokojený ikdyž ho mám pouze necelý rok tak valí v pohodě má jen necelých 7KG a s porovnáním těch šmejdů s TV Produktu to co jsem sním posekl na 4nádržky tak to se 143 poseču za necelou 1! A žádná závada nebo problém se startem nemá.Do benzínu liju olej Husqarnu-love smoke.Je to dobrý stroj za rozumnou cenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.8 (?), 12.5.2011 17:15

Na dosekávání je 2128 dostačující. Pokud s ním nemáte v plánu sekat louky... K Hechtu nějak nemám co říct, starší modely byly hrůzostrašné (z počátku prodávané pod značkou Grizzly), teď už tyto mašiny zaplať pánbůh neřešíme. Neříkám že je 143 špatná, neznám ji, jen v minulosti tyto stroje nebyly žádné terno. Pokud máte servis poblíž a ten Vám jej doporučí kupte ho a v případě poruchy jim ho tam omlaťte o hlavu.

Jonsered BC2128 (stejný stroj s Husqvarna 128R)  je nejmenší stroj značky a taky nejošizenější na kvalitě materiálů. Pokud s ním budete dělat to k čemu je určen vydrží Vám s potřebnou údržbou a servisem cca deset let +. Pokud s ním budete sekat louku, přerostlou trávu životnost se zkracuje. Ikdyž sem nedávno řešil zákazníka který s HSQ 126kou (Hsq 128R před modernizací v roce 2009?, Jonsered používá stejné označení i po prodělání stejné modernizace) sekal 2m vysokou trávu, asi bude za čas strašně zklamaný že ta vychvalovaná Huzgwarna nic nevydrží. K tomu to opravdu není.

Z.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 82.30 (?), 12.5.2011 20:21
Já Hecht používám na posečení větší zahrady kde nemohu použít sekačku protože tam není rovina takže žádný lány neseču jinak bych musel sáhnout hluboko do kapsy a koupit profíka.S mojí rozlohou se 143 vypořádává dobře a tak vůbec nelituji koupi této mašiny a servis mám jen pár kilometrů od bydliště.Když jsem vybíral křováka tak jsem vybíral podle recenzí, výkonu a ceny,10 000kč pro moje potřeby se mi zdálo přehnaný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika