Křovinořez - Stihl, Husqvarna, Jonsered nebo Dolmar?



host - 110.159 (?)
18.3.2008 18:42

A jaký máte názor na Partner B 422X 1.6KW 42 cc, 7,4kg?

Kamarád ho má, koupil ho za 12000 a je spokojený. My doma máme Stihl FR 350 za cenu přes 20tisíc a připadají mi stroje srovnatelné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
host - 98.25 (?), 28.5.2007 21:52
Má někdo zkušenost s křovinořezem Stiga SB 40, 1,5 kW nebo  Castor 41D, 1,6 kW? Mají antivibrační systém? Děkuji. DK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 110.159 (?), 18.3.2008 18:42

A jaký máte názor na Partner B 422X 1.6KW 42 cc, 7,4kg?

Kamarád ho má, koupil ho za 12000 a je spokojený. My doma máme Stihl FR 350 za cenu přes 20tisíc a připadají mi stroje srovnatelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.66 (?), 22.3.2008 15:09

Už je to dávno (asi 6-8let) co jsem pořídil HQ 235, a minulý rok koupil další... velká spokojenost, práce v nejtěžších podmínkách - vysoká hustá tráva, atd, za rok udělá tak 10000m2 i více. Ale ted kdybych kupoval tak bych vybral něco silnějšího.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.47 (?), 2.8.2008 15:25

tak teda aky krovinorez?

akcia na Hondu v Polsku skoncila, bol to 4-takt a nebol som presvedceny, ze ho chcem, odkaz na stranku, kde to bolo bol zmazany (asi reklama, alebo neviem co)

Solo som pozeral, ale v okoli oficialne nemam zastupenie

Stihl sa vraj vyraba v Cine, profi krovinorez nepotrebujem a vsetko co je Stihl a nie je profi je slabej kvality, ako som sa dozvedel na diskusii

HQ tak s tou su len problemy, rozpadava sa, nespokojni zakaznici a pod (aj ked znamy sa mi dusoval, ze reklamaciu nemal a odporucil mi model, ktory jepodla fora najkazivejsi)

Dolmar som uz chcel kupit zo sameho zufalstva, ale ked som pozeral Solo, tak na ich stranke test krovinorezov a Dolmar totalne prepadol (zrejme tych testov je viac a co je nevyhodne tak sa tu ani neukazuje), ale kaslal som na to, zavolal predajcovi a ma v predajni len 3 modely Dolmar krovinorezov... dakujem :(ten co ako tak by som chcel, tak je tazky ako svina (ale mal ho)... problem je, ze u nas je drahy, v Polsku na blizku nie je nic a ja nedam 15tis. za nieco co ma hodnotu 10tis.

zufalstvo :) trava mi rastie a ja somsi povedal, ze kosu do ruky nechytim uz...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 2.8.2008 21:38

O kterém typu Dolmar píšete, že totálně propadl? MS 30U?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.47 (?), 2.8.2008 21:49

ano bol to ten, neviem s cim to porovnavali, ale aj Solo krovinorezy tam dopadli zle a bolo to na stranke Solo (predajcu)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 2.8.2008 22:03

Dobře, ale tento model jste určitě nechtěl kupovat. Je to nejlevnější model pro malé plochy. Osobně jej nemusím - demontáž je hrozně složitá, resp. kvůli drobnosti musíte demontovat celý stroj a stejně jako PS 34 je to motoricky dobré, ale pro opraváře špatné. Ovšem tyto modely jsou základ pro příležitostní použití v hobby. Tomu odpovídá i cena. Přesto PS34 jsou oblíbené, MS30U jsem opravoval známému(málo oleje v benzínu) a od té doby seče cca 800m - zatím bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.47 (?), 2.8.2008 22:17

ja som ten test neanalyzoval vobec a nemal som potrebu hladat ani ine testy, to som si vsimol v suvislosti s inou temou (vyberom medzi Solo krovinorezmi) ale tak Dolmar tam musel byt porovnavany s tiez najlacnejsimi modelmi, ktore ponuka konkurencia... a boli tam pre mna aj noname znacky a tie obstali lepsie...

a ak by som isiel do Dolmar, tak 430U ale ten je tazky ako svina a 340 je draha na moj vkus (na to, ze ma to nebude zivit), preto som pozeral v Polsku (kde by to malo byt o dost lacnejsie), lebo v SR predajca, ktory ma Dolmar, tak zjavne na to kasle... a cez net to kupovat nebudem, lebo zase ci sa vam to paci alebo nie, vystupna kontrola u Dolmar nie je bohvieco a aj ludia, ktori si ho nevedia vynachvalit (ti s ktorymi som bol v kontakte mimo fora), tak mi potvrdili, ze na zaciatku to muchy malo a skatula im prisla nerozbalena, teda predajca ani nepozeral co poslal... teda preto cez net kupovat nebudem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 2.8.2008 22:23

Záleží na jakou plochu potřebujete křovinořez, ale 330U je vhodný i na větší plochy, jinak 340 je profesionál na trávu, to je třeba pro mě ale zbytečné.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.47 (?), 2.8.2008 22:42

"moj" predajca ma "az" 3 krovinorezy Dolmar a na zvysne 2 som nemal sil sa pytat, 430 mal urcite...

a ja mam radsej vyssi vykon, asi 200m2 to bude sekat skoro 1m travu, inac len na obkosovanie... keby len na obkosovanie, tak kupim HQ 323 resp. 325, dostanem isto zlavu a verim znamemu, ze sa nekazi, ale ta bude slaba na silnejsiu travu a do silnejsieho modelu sa mi nechce ist...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika