Krovinorez - dvojtakt vs štvortakt



host - 243.134 (?)
19.10.2011 21:51

Mám 4takt s hondou od marunaky. Dnes myslím už nedávaj hondu ale kawasaki. Dal jsem za něj před 3 lety cca 12tis a občas si nadávám za ty prachy. Vždy ale když ho vezmu do ruky, jsem rád že jsem ho tehdy dal. Tichý a ne že ne jak někdo tu píše. Oproti 2t je mnohem tišší a s výrazně menšími vibracemi. Ano jde pomaleji do otáček, ale díky opravdu velmi nízké spotřebě nic neřeším dám plyn na plnej céres a sekám. Nepřestávám držet spoušť dokud není posekáno, takže to jak jde do otáček neřeším, prostě mám v otáčkách pořád.  U 2 taktu bych musel mačkat, ne držet. Spotřeba by byla obrovská. Kdybych byl profík, koupil bych asi 2takt s hodně silným motorem, ale na mých 3tis metrů mi stačí to co mám s 1,2kw, jen dosekávám po bubnovce ale není toho málo. A že neutáhne křovinořez, ale jen strunu? No to je výsměch pane. Mám k tomu 4zub, trojzub i dvojzub a dokonce i pilu a vše to utáhne jako nic. Naopak když dám pilu, nebo 4zub nezastaví to vůbec nic. Strunu mám se záběrem 50 cm a jede jako pila.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 93.147 (?), 25.8.2010 11:44

Rozdiel ci kupim krovinorez Honda alebo krovinorez s motorom Honda. Napr. Solo ma presne ten isty motor 35 ccm Honda na svojom modely 130 a rozhodne lepsi zvysok ako talianske diely na krovinorezy Honda. A aj cena je pristupnejsia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 100.185 (?), 19.10.2011 16:33

Taky Dolmar MS-335 je OK. Japonský štvortakt Robin, tichí, malá spotreba, dobrá cena.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 106.20 (?), 25.8.2010 12:14

Stihl FS-180, 4T, tedy s olejem ve směsi - v provozu od jara, zatím bez problémů, pozemek 1620 metrů - směs roviny a svahu, místy nálety, spodní část podmáčená a plno lopuchů, koňského šťovíku a podobných lahůdek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 158.9 (?), 25.8.2010 22:45

Na velké plochy určitě čtyřtakt.Je u něho výrazně nižší spotřeba benzínu má menší hlučnost.Na nějaké to obsékání kolem plotu postačí i dvoutakt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.52 (?), 25.8.2010 23:17

ja by som si dovolil tvrdit opak... cim vacsia plocha tym vykonejsi vyzinac, ba skor krovinorez, co uz s 35ccm stvortaktom na vyzinaci asi tazko je zvladnutelne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.134 (?), 19.10.2011 21:51

Mám 4takt s hondou od marunaky. Dnes myslím už nedávaj hondu ale kawasaki. Dal jsem za něj před 3 lety cca 12tis a občas si nadávám za ty prachy. Vždy ale když ho vezmu do ruky, jsem rád že jsem ho tehdy dal. Tichý a ne že ne jak někdo tu píše. Oproti 2t je mnohem tišší a s výrazně menšími vibracemi. Ano jde pomaleji do otáček, ale díky opravdu velmi nízké spotřebě nic neřeším dám plyn na plnej céres a sekám. Nepřestávám držet spoušť dokud není posekáno, takže to jak jde do otáček neřeším, prostě mám v otáčkách pořád.  U 2 taktu bych musel mačkat, ne držet. Spotřeba by byla obrovská. Kdybych byl profík, koupil bych asi 2takt s hodně silným motorem, ale na mých 3tis metrů mi stačí to co mám s 1,2kw, jen dosekávám po bubnovce ale není toho málo. A že neutáhne křovinořez, ale jen strunu? No to je výsměch pane. Mám k tomu 4zub, trojzub i dvojzub a dokonce i pilu a vše to utáhne jako nic. Naopak když dám pilu, nebo 4zub nezastaví to vůbec nic. Strunu mám se záběrem 50 cm a jede jako pila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.254 (?), 20.10.2011 10:39

Mám skusenosti se STIHL FS 310 4-MIX aj klasický dvojtakt STIHL FS 450, ten výkonný dvojtakt STIHL FS 450 asi nenahradí ani v budúcnosti žiadny štvortakt.

Kto kosí málo a nie husté porosty a kroviny ten potrebuje i slabší stroj treba i ten výkon 1,3 kw, ktorí ma STIHL FS 130 A STIHL FS 310. Má to líbivý zvuk no výkon ozaj iba na často udržiavané pozemky. Nemá to razanciu v náletech a v porostech, kde se kosí 1-2 x za rok. 

Na velké plochy a bujné porasty potrebuje výkonný stroj s výkonom i viac ako 2 kw. Tu treba oceniť výkonovú rezervu práve tieto silné krovinorezy STIHL môžu pracovať celé hodiny i tom náročnom teréne, kde nepoznajú prekážku.

Vidím v okolí, kde kosia zo slabšími modelmi rôznych značiek a to počuť na dialku, ako sa trápi ten motor v náročnom teréne.  Je to potom otázkou času, keď nastupia poruchy z preťaženia v horúcom letnom počasí.

Na silný a kvalitný krovinorez treba zainvestovať, to sa Vám vráti v dlhoročnom používaní v tom náročnom terene bez zaváhania urobí kvalitnú prácu bez zavahania. Pozrite si rôzne videa z rôznymi krovinorezami na internetu, kde uvidíte rozdiely, medzi štvortaktmi a klasickými krovinorezmi od firmy STIHL FS 400, 450 i 480.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 67.34 (?), 20.10.2011 10:50

souhlasím s vámi, pokud bych měl pravidelně dělat pozemky udržované 1-2 z rok, šel bych minimálně do 2kW a 2 takt. Určitě nějaký profi stroj. Ta moje marunaka to sice taky zvládne(osobní zkušenost) ale není na to stavěná a mohlo by se časem něco pokazit a zároveň ten komfort práce na výše zmíněném pozemku není jako s profi strojem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika