Krovinorez dolmar



haskyvk - (23) - 197.193 (?)
6.6.2009 8:46

Dakujem za navod.este sa chcem opytat: sice pri kupe mi neodporucali davat silon hrubsi ako 2,4 mm, no mohol by sa tam sat silon o hrubke 2,7 mm, bez toho aby sa nejak vyrazne zhorsil vykon a opotrebovanie?(mam totiz 500 m tohto silonu, stvorhran zo zarezmi)?inac stroj funguje perfektne, startovanie super, trosku vaha, ale da sa to.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
haskyvk - (23) - 197.193 (?), 26.5.2009 18:51, zobrazeno: 15280x

chcem zakupit krovinorez.zhruba na vymeru 15 arov, je to luka.ale mam v plane sekat aj prhlavu, mlade vyhonky stromov, bazy do hrubky 2cm(okraj zahrady pod lesom) a sekanie travy na seno (na susenie,pre zajace).nasadenie raz za mesiac, pripadne podla potreby.vyhliadol som si dolmary a to: ms-430u, ms 352,4u a ms 4520u.a teraz potrebujem poradit.co kupit?staci to vykonovo?co spolahlivost a vydrz?dakujem

ps: troska to suri,rozmyslam o ms 430.moze byt?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 26.5.2009 21:56

Výkonově stačí všechny. Např. ta MS 430U má na 2 takt výbornou spotřebu paliva 386 gr/kWh. MS 352.4 je zase 4 takt, který má mimo velmi nízké spotřeby i velmi nízké vibrace. MS 4520 je novinka, kterou dodává Dolmar jen na určité trhy. S tímto strojem nemám zkušenosti. MS 430 i 352.4 mají jednoramenní popruh, který při delší práci bude méně vhodný. Ideálním strojem pro Vaše podmínky by byl MS 340. Velký výkon, dvojitý ramenní popruh, 3 cípý nůž, nízké vibrace, vysoká životnost, velmi kvalitní provedení. Je to 2 takt, pro porovnání spotřeba 450gr/kWh, má nejnižší hmotnost  - 6,7kg a profi motor(MS3310). Pokud si rozvrhnete sečení a MS 430U je Vám i cenově blízký, tak budete také spokojen. Já seču MS 260 U cca 600m2 a výkon 0,82kW stačí s rezervou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.142 (?), 27.5.2009 13:27

ja len tolko, co som kupil minuly tyzden krovinak Makita bcm 4300(dolmar ms

430) tam bolo pribalene dvojramenny popruch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 27.5.2009 16:17

To je možné, v návodech mají jednoramenní, který jsem obdržel i ke své motorové kose, což je jedna řada. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
haskyvk - (23) - 197.193 (?), 27.5.2009 17:24

dakujem za radu.dnes som ho kupil a je k tomu dvojramenny popruh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 27.5.2009 18:52

Potom napište nějaké zkušenosti a postřehy. U startu Vám poradím jednoduchou fintu. Když budete startovat studený motor se sytičem, tak po naskočení motoru trochu pootevřete sytičovou klapku ovládácím motýlkem a podle chodu motoru poznáte, jak moc to udělat. Tím Vám motor nezhasne a poběží hned. Po chvilce sytič úplně vyřaďte a stroj je připraven k práci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 151.252 (?), 4.6.2009 15:57

Zdravím
MS 430 jsem koupil u autorizovaného prodejce před několika dny. Má popruh na dvě ramena. Zatím seče výborně. Ještě před zprovozněním jsem ale měl problémy s rukojetí. Nešel zaaretovat poloplyn a nefungovalo bezpečnostní tlačítko pro přidání plynu. Problém byl v tom, že od prodejce jsem měl povolenou celou umělohmotnou rukojeť s ovládacími tlačítky. Dosti jsem se s tím natrápil. Čekal bych, že v kamenném obchodě dostanu připravený stroj. Příští půjdu raději do nákupu přes internet.
Dříve jsem měl často půjčený křovinořez Stihl, tuším FS 74. Byl podstatně lehčí a osobně mi připadá, že proti MS 430 měl nižší vibrace. Nicméně Dolmar seče mnohem rychleji, problém mu nedělá ani hustá tráva, velkou hmotnost plně kompenzují dvouramenné popruhy. Spotřeba MS 430 je neuvěřitelně malá, stroj má i přes silný výkon tišší chod, než ten Stihl. Servis je všude tam, kde autorizovaně prodávají jak Dolmar, tak Makitu. V Šumperku je to tuším hned na 2 nebo 3 místech. Zatím to vypadá, že poměr cena – výkon je výborný. Všem přeji při výběru jejich stroje šťastnou ruku.
jak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.193 (?), 4.6.2009 16:25

zatial stroj funguje celkom dobre.spotreba je mala, to mozem potvrdit.len tie popruhy (dvojramenny).v navode je nakres len na jednoramenny.to nastavovanie popruhu mi neslo a ani nejde.bodol by navod.alebo nakres.

haskyvk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
krjak - (1) - 151.252 (?), 5.6.2009 16:20

Taky mi to zabralo trochu času, ale takto je to snad správně.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
haskyvk - (23) - 197.193 (?), 6.6.2009 8:46

Dakujem za navod.este sa chcem opytat: sice pri kupe mi neodporucali davat silon hrubsi ako 2,4 mm, no mohol by sa tam sat silon o hrubke 2,7 mm, bez toho aby sa nejak vyrazne zhorsil vykon a opotrebovanie?(mam totiz 500 m tohto silonu, stvorhran zo zarezmi)?inac stroj funguje perfektne, startovanie super, trosku vaha, ale da sa to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika