křovinořez



host - 179.67 (?)
12.3.2008 18:45

Ja mám vyskúšaný Stihl FS80, výkon okolo 1 kW. Na bežné kosenie vyššej trávy to určite postačuje. Ten som si len požičiaval, no od tejto jari mám vlastný Oleo-mac 740T. Objem 37,7 cm3, výkon 1,3 kW. Zatiaľ nebol v akcii, no po článkoch, ktoré čítam o firme Mountfield začínam mať trocha obavy o výdrž výrobku. Nemá niekto náhodou skúsenosti s touto značkou?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
oliver chripko - (2) - 90.99 (?), 7.3.2008 21:42, zobrazeno: 14564x

Dobrý den, potřebuji poradit ohledně koupě křovinořezu. Využití cca 500- 600 m2 zahrady ve svahu včetně obsekaní okolo stromů a plotu. V cenové relaci kolem 8 až 10 tisíc, výkon asi  1,2 kw. Tak nevím poraďte, děkuji...zatím uvažuji o Partner B 347 B, ale odrazuje mě její hmotnost asi 10 kg. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?), 7.3.2008 23:34

Nedávno se to tu probíralo a vyšlo z toho, že raději težší silnější, než slabší lehčí. 10kg se mi na ten výkon zdá zatraceně moc. Sekám Stihlem FS220 (starší křoviňák), 35cm2 objem, 1,7kW výkon a 7,7kg. (http://www.rimag.com.br/rocad_fs220.htm) Do slabšího bych (já za sebe) nešel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 77.39 (?), 8.3.2008 12:03

Já bych do slabšího asi šel. Pokud pan Oliver hce sekat na zahradě okolo stromů a plotu, nikoli v lese a na náspech, nedají se tam očekávat žádné náletové dřeviny, maximálně nezdřevnatělý výhom myrobalánu nebo šeříku. Myslím, že používat  bude především strunu, takže potřebuje spíš motorovou kosu. Manévrovatelnost a menší hmotnost ocení spíš než výkon stroje.  Ale je to jen dojem, zahradu jsem neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.138 (?), 8.3.2008 12:14

Dobrý den pane doktore. Naprostý souhlas. 600m2 jsou maximálně 3 - 4 nádrže, to je pohodička. Na to není třeba nic mohutného. Jistě tam bude dávno všechno vysbírané, takže nebudou žádné nárazy do sekací hlavy. Bude to brnkačka. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.99 (?), 8.3.2008 19:13

Dík všem, ale jako naprostý laik bych uvítal něco konkrétního. Sekl jsem jen na vypůjčených mašinách, a to na profi husqvarně - to se mi zdá pro mě zbytečné. Potom na Stiga SB 30, to bylo O. K., ale od ní mě zrazoval majitel Husqvarny. Ten výkon bych nechtěl nějak malý, ona ta zahrada zatím není nějak okrasná, snad někdy bude. Pro upřesnění, spotřebuji asi tak 3 - 4 nádrže benzínu. Těch 600 m2 je včetně zeleniny, brambor a pod. Zkrátka nechci vyhazovat zbytečně peníze, ale nechci je ani umrtvit v levném zboží. Děkuji za další názory a rady. Oliver

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.203 (?), 9.3.2008 0:27

600 m2 je na silný křovinořez malá plocha. Klidně kolem 1 kW i o fous míň, zejména když máte udržovanou zahradu. Značku těžko doporučit, dal bych přednost té, které má v místě nejdostupnější servis. A volil bych dělenou hřídel. je to skladnější pro případný převoz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?), 9.3.2008 0:50
Ano, možná pojede jen na strunu, proč ne, ale čím výkonější křoviňák, tím silnější lze použít strunu, čím silnější struna, tím déle vydrží a méně často se musí doplňovat. Cenový rozdíl minimální (cena struny). Když už jsme u toho, vyberte si křoviňák-strunovku, která má automatické odvíjení struny-klepnutím strunové hlavy o zem se kousek odvine.

A až pak dotyčný bude někdy potřebovat něco sekat za zahradou v metrové trávě, pozná, k čemu je výkonný motor, který prostě frčí. Navíc při potřebě nižšího výkonu povolíte plynovou páčku, při potřebě vyššího výkonu vám se slabší strunovkou nezbyde než koupit silnější. Kilo navíc na ramenním popruhu nepoznáte.

Zkuste třeba také kouknout na ojeté kousky, značkové výrobky jen tak neutaháte a ojeté vás i s úvodním seřízením a případnou výměnou některých součástek mohou vyjít podstatně výhodněji než nové. Zkuste třeba české www.aukro.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
oliver chripko - (2) - 90.99 (?), 9.3.2008 11:07

Zdravím všechy, má někdo praktické skušenosti s křoviňákem SOLO 133 B, výkon 1,5 kw, objem 33,3 cm3 váha 6,7 kg .Tak napište, dík, Oliver.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.254 (?), 12.3.2008 18:08

Přesně tento model mám v hledáčku, mám zahradu o podobné rozloze, prozatím neudržovanou, a hledám podobný stroj. Jak uváděl předchozí pisatel, je lepší mít trochu výkonovou rezervu, než pak sebe i stroj trápit. Zahradu jsem několikrát sekl s vypůjčeným Stihlem FS120 a v pohodě. Cena je už ale jinde. Měl jsem možnost vidět a vyzkoušet v obchodě Marunaku TH34 se stejným motorem Kawasaki, motor na první pohled vypadá trošku "nezakapotovaně", ale zvukově i výkonově na mě působil dobře (ale nejsem žádný odborník a stroj jsem nemohl zkusit v zápřahu, takže nemůžu se Stihlem srovnávat). Prodavač motor vychvaloval, podle mě má docela velký výkon za dobrou cenu. Připojuji se k výzvě, pokud má někdo praktické zkušenosti, tak je sem prosím napište.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.67 (?), 12.3.2008 18:45

Ja mám vyskúšaný Stihl FS80, výkon okolo 1 kW. Na bežné kosenie vyššej trávy to určite postačuje. Ten som si len požičiaval, no od tejto jari mám vlastný Oleo-mac 740T. Objem 37,7 cm3, výkon 1,3 kW. Zatiaľ nebol v akcii, no po článkoch, ktoré čítam o firme Mountfield začínam mať trocha obavy o výdrž výrobku. Nemá niekto náhodou skúsenosti s touto značkou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika