Kolik oleje do hydrostatické převodovky MTD 180/92



host - 99.250 (?)
22.5.2023 15:50

DOBRÝ DEN. POTŘEBUJI PORADIT, JESTLI SE DÁ VYMĚNIT GUFERO HŘÍDELE Z PŘEVODOVKY KE KOLU U TRAKTORKU WOLF GARDEN 92.160 H HYDROSTATIC. TUDY MI VYTEKL OLEJ A DOJEZDIL JSEM. DĚKUJI ZA RADU. VLASTIK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 19.232 (?), 4.5.2016 19:08, zobrazeno: 15570x

Dobrý den.Koupil jsem starší MTD 180/92 a potřebuji poradit.Po sešlápnutí pojezdu vzad se chvilku nic neděje, potom škubne a jede, vpřed jede normálně.Dotaz je: kolik oleje do převodovky, jaký olej.Převodovka je bez vyrovnávací nádržky, průměr hřídelí je 19mm a jaký je to typ převodovky.Děkuji za radu Jirka. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.216 (?), 7.5.2016 23:42

Zdravím, myslím že to nebude nedostattek ojeje, pokud nikde z převodovky neuniká a za jízdy při stálé poloze pedálu se neozývá kvílivý zvuk (jako při prudkém sešlápnutí pedálu). Spíš to vidím na nutnost seřízení táhel ovládání - pedálů.  Jedná se pravděpodobně o převodovku Tuff Torq K46. Pokud nemá vyrovnávací nádobku, tak je na horní straně plastové kolínko a na něm nasazená průhledná plastová hadice zakončená odvzdušňovacím ventilem, který je třeba vyjmout a tudy dolít olej. Olej zatéká velmi pomalu a měl by být jen málo nad kolínko. Použít 10W40 (motorový).  Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.250 (?), 22.5.2023 15:50

DOBRÝ DEN. POTŘEBUJI PORADIT, JESTLI SE DÁ VYMĚNIT GUFERO HŘÍDELE Z PŘEVODOVKY KE KOLU U TRAKTORKU WOLF GARDEN 92.160 H HYDROSTATIC. TUDY MI VYTEKL OLEJ A DOJEZDIL JSEM. DĚKUJI ZA RADU. VLASTIK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 69.160 (?), 9.5.2016 10:28

Jak jsi spokojeny s tim traktorem? Jak ho mas dlouho? Tahas za nim neco? Zkousel jsi vyjet i nejaky kopec? Jak vypadaji cepy/loziska/ kol? Sel bys priste do toho stejneho traktoru? Malo zkusenosti je na netu s timto typem trakturku a ja o nem celkem uvazuju. Hodil by se mi tvuj nazor ;) Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.232 (?), 1.7.2016 17:56

Jsem spokojen.Když jsem ho poupil, z druhé ruky, měl závadu, že jel jenom na sytič (je to psané zde v jiném článku) vyměnil jsem karburátor a už to jezdí.Mám ho měsíc, zatím jsem nic netahal, zahradu mámve svahu, zkoušel jsem sekat a na volnoběh(želvu)jel do kopečka bez problemu.čepy jsou v pořádku a ložiska v předních kolech mají lehkou vůly, nic vážného.Motor je Tecumseh 18 HP, mohu je doporučit,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 22.178 (?), 1.7.2016 19:40
Tekumseh se už kolik let nevyrábí, tam může nastat problém s díly.Pokud tam je tuff-torq převodovka, tak je poměrně kvalitní, jde popřípadě repasovat, pokud tam je hydrogear, tak to je šunt, ta mě zlobila po 50mth-je poddimenzovaná a neuchladí se.Protože se používá v nadpoloviční většině jízda vpřed a tam chyba není, tak na repas to nebude, za výměnu oleje celkem moc nedáte, ale používám dle návodu 5w50,ale u jiného modelu, taky od kanzaki jako je Tuff-torq.Spíše to tipuji na zavzdušnění.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.232 (?), 4.7.2016 22:31

Tak je po škubání.Kompresorem jsem vyfoukal bordel v táhlech pojezdu a brzdy u hydrostatu a je opraveno.Pravděpodobně zůstávala kouslá brzda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika