Kolik oleje do benzínu u dvoutaktu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?) 
22.4.2015 20:42

protože benzínová pistole se vešla do hrdla nádrže služebního auta a kolegyně natankovala tak jak byla zvyklá u své nákupní tašky zn Fiat500.

cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 22.4.2015 20:55

Co by dělal benzín v čerpadle nafty? To samé co nafta ve dvoutaktu. Celé je to pitomost. Všichni víte, kam co patří tak nevymýšlejte bejkoviny. Proč bych s*al do 2T naftu, když její cena je podobná jako cena benzínu? A hlavně, víte někdo přesně a spolehlivě, co tam ta nafta dělá? Kolik se jí spálí nebo jak ovlivní 2T olej, jeho viskozitu? Holt někdo se řídí návody hned a někdo k tomu potřebuje svůj první zadřený stroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 22.4.2015 20:35

já nevím, ale mně se zdá že si protiřečíte.

1) "A cena srovnatelná nebo nižší než konkurenční produkt."

2) "Já používám Divinol 1:45 do všech 2T doma."

...  tedy cena i dávkování jsou stejné a není to nějaký drahý speciál pro vysokoobrátkové 2T s dávkováním jen 1:70 až 1:100 (podrobnosti dále viz. zde)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 22.4.2015 20:51

SfK: Ad 1) to si najděte na síti, umíte to sqěle jak víme.

Ad 2) Nevím v čem si protiřečím, jak a co používám vím jen já a vy mi musíte věřit (nebo nemusíte, your problem).

Extrémy typu ředění 1:100 jsou podle mne úlet. Ono se to s tou ekologií nesmí moc přehánět. Řada těch co to tak naředili zadřeli pilu jako prd. Zdroj: internet. Ono přece jen 1:100 znamená polovinu oleje proti normálu a to je darda u strojku, kterej točí 14 - 16 tisíc. Nicméně o tom vlákno není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 22.4.2015 21:04

PP vaše volba je dobrá, možná nejlepší poměr cena/výkon při přijatelné dostupnosti.

A v posledním odstavci potvrzujete to, jak jsem pochopil kolegu J.f.K - tedy že sice extrémní olej nízkoobrátkovou terru umaže bez zadření, ale přínos ani ve snížení kouřivosti ani ve snížení rizika nedomazání nemá, Navíc je na litr směsi dražší. Další co se nepíše, že tyto extrémní oleje 1:100 musíte spotřebovat namíchanou směs do 72 hodin od namíchání, zatímco v jikovu leží směs klidně až měsíc, než dotankujete plnou nádrž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 23.4.2015 6:51

Zdravím, nezapomínejme na těsnící schopnost oleje v benzínu. Čím menší poměr, tím horší těsnící účinek. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.116 (?), 23.4.2015 13:39
Kdes vyčetl že 1:100 musíš spotřebovat do tří dní vševěde?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.175 (?), 3.5.2015 14:23

ahojte, mne sa podarilo omylom dat naftu do benzinoveho krovinorezu. samozrejme po chvili zdochol. viete mi poraadit ako ho spojazdnit, co v nom treba vycistit?dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.190 (?), 13.5.2015 11:50

K těm poměrum, když sem to vysvětloval matce jak sem to namíchal, omylem sem řekl 1:5 místo 1:50,řekl sem jí blbost?, namíchal sem to 1:50, a protože mě předtím rozčílila, řekl sem 1:5 jak sem byl zní hotovej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 13.5.2015 12:10

Z nádrže to asi už máte vylité a teď zbývá, jak NM nahradit správně namíchaným čerstvým benzínem v karburátoru. U staršího křoviňáku bych asi vyšrouboval svíčku, dal sytič nebo plný plyn a pozval synka ke hře na tahání za šňůru startéru.  Tahá se dokud není cítit typický pach benzínu. Pak pod svíčku vstříknete čistý benzín, zašroubujete svíčku a bez sytiče a plynu zkusíte, jestli to na startovací trošku ve válci chytne.

...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika