Jednoosý traktor - fréza TJ 6,5



host - 144.93 (?)
30.9.2008 18:29

Ahoj

Ak máš na mysli plužiky na zemiaky tak ja to mám spravené tak, že som si dal vysústružiť tiahlo zo 40 mm guľatiny na to som navaril rám v tvare písmena T a na ten rám upevňujem dve hrobkovacie radličky ktoré kopírujú pravé a ľavé koleso. Ja s tým ťahám riadky a oborávam bez problému.     Michal

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 144.93 (?), 30.9.2008 18:29

Ahoj

Ak máš na mysli plužiky na zemiaky tak ja to mám spravené tak, že som si dal vysústružiť tiahlo zo 40 mm guľatiny na to som navaril rám v tvare písmena T a na ten rám upevňujem dve hrobkovacie radličky ktoré kopírujú pravé a ľavé koleso. Ja s tým ťahám riadky a oborávam bez problému.     Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.24 (?), 4.10.2008 13:39

Prajem príjemný deň. Taktiež som vlastníkom TJ 6,5, rok výroby 1968. Nemám k nemu žiadne originálne príslušenstvo. Používam jednoradličný pluh a vyklápací vozík. Prečítal som všetky Vaše príspevky a môžem Vám poskytnúť tieto skúsenosti. Štartujem štartovacím pásom. Keď je motor studený, pootočením za štarovací bubon nastavím piest pred hornú úvrať. Odkrutkujem nadstavec na tlecí zapaľovač (doutnák) a nakvapkám do valca motorový olej. Zaskrutkujem späť nadstavec, 3 až 5 x potiahnem štartovacím pásom kývavým pohybom z jednej krajnej do druhej krajnej polohy, bez toho aby som pretočil kľukovkou dookola. Potom na jedno potiahnitie motor bez problémov naskočí. Keď je zohriaty, stačí 3 x kývnuť a na jedno potiahnutie naštartuje. Páčka plynu je na maxime. Po naskočení uberiem. Vlastním nascanovaný manuál. Ak bude mať niekto záujem môžem zaslať. Ja by som Vás poprosil o skúsenosti s použitím tohto stroja pri pestovaní zemiakov. S pozdravom. Jozef.  jjdodo54@gmail.com

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.68 (?), 4.10.2008 21:03
Děkuji za příspěvky, s bramborami zatím zkušenost s tímto strojem nemám, teď si vyrábím držák na radličky k oborávaní a příští rok s tím chci zkusit pěstovat, určitě se pak ozvu do diskuse. Zatím s TJ-čkem spíše tahám vozík a vozím dřevo a stařinu. Vše OK, má sílu jako hrom. Mám ho však krátce, takže se spíše učím a zjišťuji co dokáže. To startování dle rady funguje. Ahoj všichni příznivci, Luboš.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.252 (?), 5.10.2008 19:14

Neviem v ktorých rokoch TJ 6,5 vyrábali, ale všetci na tomto diskusnom fóre ich máme zo 68. Koľko utiahne tvoje TJ-čko Luboš? Pýtam sa preto lebo moje má momentálne veľmi znížený výkon v dôsledku prešmykovania spojky. Vadí mi na ňom to, že páčka spojky ide tak ťažko. Poradili mi že ak na pritlačaku odoberiem 3 pružiny a nahradim ich podložkou pačka pôjde ľahko. Aké s tým máte skúsenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.12 (?), 6.10.2008 23:49

Mě spojka jde pěkně zlehka, měl jsem naloženou plnou káru dřeva a jelo to dobře, ale z lesa ke mě je to z kopce. Co jsem se bavil, tak to prý v pohodě utáhne 1,5 - 2 m3 dřeva, já ji však šetřím, raději pojedu 2x ať déle vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.57 (?), 7.10.2008 18:13

Strašne ma zlostí tá spojka dnes som sa nemohol na dvojke už ani rozbehnúť. Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.3 (?), 12.10.2008 7:47

Tono    Tiež mam tuto mašinu a som s nou velmi spokojny. Mam ju len 2 roky pred tym pf62.Pytate sa kolko to utiahne. Ja s tym taham bežne 1t suverenne na 4ke ale tahal som aj 1,6 t strku ale to len na 3ke. Pred 2 rokmi som ju dotiahol v dezolatnom stave. Dal som spravit vybrus porobil som brzdy a prirobil som aj smerove brzdy.Smerove brzdy maju velku vyhodu pri otačani sa z pluhom pri vjazde do brazdy, zostava menšia uvrat. Ačo sa tyka štartovania problemy nemam. Trochu vačši plyn ako volnobeh a šklbnem remenom a motor ide. Nevim či použivate tkzv. predstrik. Napalivovom čerpadle je zo zadu tkzv. doraz jeto taky šrobik aby regulator išel len do určitych otačok, no a tento doraz sa da vyklopit do hora. Pri štartovani ho vyklopim natiahnem plyn a motor bafka.Po naskočeni motora tento doraz sklopim naspet aby sa motor zbytočne nedostaval do vysokych otačok a to je všetko. s pozdravom Tono.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.35 (?), 12.10.2008 17:23

Ahoj

V stredu sa chystam spraviť tú spojku, je to už veľmi nutné lebo nevládze ťahať. Dúfam keď to spravím že bude ťahať ako tvoje Tono.

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.68 (?), 12.10.2008 22:32
Musím potvrdit sílu, utáhne opravdu dost, tento týden jsem ji otestoval v lese na dříví. Startuji pomocí vstříknutého oleje(když je studený motor) pod hlavu a nedéle na 2-3 x zatáhnutí chytá spolehlivě. Ale měl bych dotaz, zda má někdo zkušenost i s jiným nářadím jako je valník, pluh nebo radličky, např. rotavátor atd. Případně nemáte někdo fotku pro inspiraci. Jak jsem psal nemám tam elektriku, dá se použít i jiné dynamo, nebo alternátar místo původního, postupně bych ji chtěl dostrojit do původního stavu(chybí mě oplechování a světla) napište náměty a posílejte dál příspěvky, s pozdravem Luboš.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.215 (?), 13.10.2008 18:21

Mojemu TJ-čku chýba predná kapota. Z náradím za kardaň nemám veľmi veľké skúsenosti. Elektriku pomaly robím podľa schémi čo si mi poslal, dorábam smerovky a žhavenie. Dynamo mi tiež nevyrába prúd, ale chcem ho dať previnúť. Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika