Jaký kultivátor?



MirekCh - (11) - 249.3 (?)
14.4.2008 8:42

Samozřejmě se ozvěte  ChromcakMir@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 161.9 (?), 14.3.2008 21:31

Výrok o kováři z 19. století je velmi úsměvný...  To, že někomu funguje nějaký stroj, je především o pravidlené údržbě, slušném zacházení... Asi je pisatel spokojen s jiným strojem a je to dobře, že je spokojen a já mu jeho spokojenost ze srdce přeji. Nemá však cenu používat výroky o nepoučitelnosti, neboť jsou v kontextu s dobrými a prokazatelně dobrými zkušenostmi uživatelů poměrně ubohé a hloupé...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 187.126 (?), 5.4.2008 13:34
Dobrý den, máme doma kultivátor z roku 2001-MS07. Můj otec ho použíá výhradně k sečení trávy, protože nic jiného s tím nejde dělat.Neříkám, že je to špatný stroj, nicméně velice tancuje a nedá se s ním udělat rovná brázda. Jak říkám, možná to není špatný stroj a proto prosím každého, kdo s tímto má zkušenosti, ať pošle jakékoliv video nebo foto ukázky práce s tím, ať víme, co děláme špatně. Děkuji Michal michalcevela@centrum.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.9 (?), 5.4.2008 13:39

Orba s malými koly - 4.00 - 8 je možná a docela v pohodě, ale pouze na zahradě, kdy se jedná o orbu opakovaně zpracovávané půdy. Pokud zakládám nový záhon místo trávníku, je nejlepší nejdříve drny roztrhat rotavátorem a pak orat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 121.58 (?), 6.4.2008 12:20

18 roku vlastním Vari před 6 roky jsem koupil tzv. tékáčko a to je nejlepší kultivátor pěkně sedíte a točíte volantem za ničem nemusíte chodit a nemáte vytahané ruce jako když pracujete s 1nápravovým traktorem tolik mé zkušenosti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 249.3 (?), 8.4.2008 13:12

Pokud má něco jen dvě kola a za tím je nějaký nástroj, tak je potřeba vždy počítat s určitou námahou. Rozhodně to nejsou zařízení pro starší lidi, ale spíše pro trochu rafany, kteří na nějakou únavu zas až tak nehledí. Každopádně práce takové zařízení udělá hodně. Sám používám Vari systém na orbu (pouze již upravené zahrádky) a taky rotavátor. Pokud člověk dobře seřídí pluh, tak jde orat skoro jednou rukou. Rozhodně ale ne trávnik, tam se Vari nechytá. Rotavátor mám i elektrický vlastní výroby záběr od 20 cm po 75 cm a to je opravdu věc k nezaplacení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 232.226 (?), 8.4.2008 19:50
Dobry den pan 249.3. Pisete, ze: " Rotavátor mám i elektrický vlastní výroby záběr od 20 cm po 75 cm a to je opravdu věc k nezaplacení." Mozete prosim strucne popisat ako ste urobil prevodovku? Ake ste pouzil loziska, tesnenia a pod. Ja som kupil v roku 2006 elektricky rotavator NOELL 600W, ale uz zo snekovej prevodovky vyteka olej a hriadel rotora lopatiek ma volu. Teraz je v oprave. Pouzivam ho hlavne na sklenik. Elektricky rotavator mi tiez vyhovuje, ale hladam nieco kvalitnejsie a uvazujem o vlastnej vyrobe. Ked prezeram ponuku rotavatorov na internete vidim, ze sa u vyrobcov presadili dva konstrukcne pristupy k prenosu hnacej sily na hriadel rotavatora a to : 1) snekovou prevodovkou 2) klinovymi remenmi, alebo clankovymi retazami. Pan 159.242 pise ze uz dvakrát "měnil ozubené kolo a řetěz oprava 400Kč (nesmí se kupovat u Moutfieldu)". Zaujimalo by ma ake maju skusennosti majitelia rotavatorov so snekovymi prevodovkami?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.3 (?), 9.4.2008 6:55

Pro p.232 226. Převodovka je šneková, hřídel šnekového kola má na obou koncich šestihran, na který se nasazuji na každou stranu od jedné po max čtyři řady nožu. Všechno, včetně kompletní převodovky je navrženo a vyrobeno svépomoci asi tak před dvaceti léty. Snad bych ještě dohledal část výkresové dokumentace, ale moc toho asi už nebude. Motor používám o výkonu 1.1 kw, ale snesl by se silnější. Ten je nasazen pomocí spojky přímo na hřídel šneku, takže žádné převody. Pokud by jste měl zájem, tak bych pohledal výkresy a něco nafotil, tak z mého výkladu asi moc chytrý nejste, určitě to chce vidět. Jinak dneska je na trhu mnoho převodovek, které by se daly použít pro stavbu rotavátoru, jenže jsou dost drahé. Jelikož pracuji ve strojírenství, tak jsem všechno řešil sám(samozřejmě tehdy z finančních důvodu.) Co se týče poruch, tak jsem zatím měnil jen jedno ložisko na vrchní straně hřídele šneku a občas se ukroutí spojka mezi šnekem a hřídeli motoru. Hřídel šneku je těsněna guferem, prozatím nic neteče. Rotavátor používám na ploše zhruba 350m. + občasné práce u sousedu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.112 (?), 13.4.2008 9:37

Dobry den pan 249.3. Dakujem za odpoved a ponuku poslat mi dokumentaciu a foto. Vyskyt poruch za cca 20 rokov pouzivania rotavatora na 350 m2 podla mojho nazoru nie je velky. Ak budte suhlasit, rad by som niektore otazky s Vami prebral mimo tohoto fora emailom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MirekCh - (11) - 249.3 (?), 14.4.2008 8:42

Samozřejmě se ozvěte  ChromcakMir@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.106 (?), 17.4.2008 14:15

Před pár lety dělalo JZD Javorník v Trojanovicích u Frenštátu p. R. perfektní el. rotavátor 1,5kW/ 400V motor a šneková převodovka. Bylo to variabilní se spoustou příslušenství, pluh, brány, sekačka, čerpadlo na vodu, vyorávač brambor, aj. Měl jsem ho a bylo to bez problému na údržbu a provoz na elektriku je tichý, čistý a levný. Potom jsem přešel na traktorek domácí výroby (víc jak 2500m) a el. rotavátor prodal za polovinu ceny. A dnes si nadávám do blbců, protože to dnes už nikdo nenabízí v elektrice. Na menší plochy je el. rot. k nezaplacení proto uvažuju, že si ho asi postavím zase, ale takovou šikovnou úzkou převodovku jakou to mělo nenacházím jako hotovou, ta měla asi 60x140x160mm. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika