jaký křovinořez



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 231.174 (?) 
23.4.2009 13:53

Souhlasím s panem J. Suchým. Také jsem zakoupil Komatsu Zenoah BCZ 4500 CL. Bylo to dlouhé rozhodování mezi Husqvarna, Johnsered, Solo, Dolmar a Komatsu. Stihl jsem vyřadil hned na začátku nikoli kvůli kvalitě, ale kvůli ceně. Ze stejného důvodu brzo odpadla i Husqvarna & Johnsered (stejný výrobce). Na Dolmar jsem neslyšel moc dobré ohlasy. U Sola byl nejlepší poměr cena/výkon, ale z ohlasů jsem slyšel, že mívají častější poruchy a dost prodejců od nich postupně ustoupilo. U prodejce Husqvarna a Komatsu a Solo zároveň jsem slyšel, že v servisu ještě Komatsu neměli, kdežto Husqvaren tam je více (prý je to dobrá mašina, ale poměrně jemná práce - něco jako M10 versus kalašnikov).

Zbyl tedy Komatsu, jako vítěz. Prodejce mi navíc dal na BCZ 4500 CL skvělou cenu: 13000 Kč s DPH (už jsme u něj něco kupovali). Přesvědčilo mě to, že Komatsu využívají různé technické služby. Navíc tuším loni koupila Komatsu pro Evropu Husqvarna! Dověděl jsem se to z netu poměrně pozdě (v průběhu výběru). Dokonce už můžete nalézt výrobek Husqvarna Zenoah BCZ 4500 :):) Ale již za více peněz. Kdo váháte, jděte do Komastu teď, Husqvarna to asi zdraží (ale je to jen spekulace).

Ještě pozor při výběru. Od BCZ 4200 výše existuje souběžně řada DW a CL. CL je lepší - je to profi řada (pozná se hned podle mohutnosti hlavy). Podobné 2 varianty má i např. SOLO. V základní výbavě Zenoah je strunová hlava i kvalitní trojzubec. Takže doufám, že jsem zvolil dobře. Už jsem ho vyzkoušel a první dojem - paráda. Sice je trochu těžší, ale to jsou všechny profi stroje. Má skvělé popruhy a vymakaný tlumení vibrací, takže se to cca kilo navíc nijak neprojeví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 25.220 (?), 28.7.2008 10:36

možná že komatsu bude lepší, ale otázka zní : Jak dlouho? Stihl má mnohem lepší podporu strojů než komatsu. Jsem ze severní moravy, kde kotasu zažívá boom. Jsem prodejcem Husqvarny a jonseredu a denně mi nosí lidé komatsu na servis a já je musím posílát do 100 km vzdálené ostravy nebo olomouce. A jistě uznáte, že zákazníci raději zvolí stroj u kterého mají servis, než něco levnějšího, co vydrží půl roku a jde to do pr...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 133.102 (?), 24.4.2009 9:24

se servisem na severní moravě je to těžké. např v Jeseníku budete těžko hledat servis třeba na vari. teď už zenoah (komatsu)  patří pod husqvarnu. Jaké máte nyní zkušenosti s kvalitou komatsu? Je ještě horší něž kvalita hoby pil Husqvarna? Jiri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 24.4.2009 10:40

Pánové, jen vás trošku uvedu do reality. Komatsu je, bylo a bude Komatsu. Jeho nosným programem byly, jsou a snad i budou stavební stroje a mimochodem špičkové! Zenoah, pro finanční sílu Komatsu, uzavřela dohodu a výrobky měli název Komatsu-Zenoah. Dnes se Zenoah spojil s Husqvarnou. Jsem zvědavý jak dlouho bude fungovat původní dovozce K-Z do ČR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 133.102 (?), 24.4.2009 11:19

komatsu - v japonském překladu borovička je výrobce stavebních strojů, ale Křovinořez Komatsu Zenoah BCZ4200CL husqvarna převzala se vším všudy. Snad teď nepůjde díky elektroluxu Zenoah s kvalitou do kytek jak Huska

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.82 (?), 10.8.2016 13:51

No to půjde do kytek. Ve firmě preferujeme Stihl, máme s ním 25 leté zkušenosti. Vyšší cena se vyplatí!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jancaabob - (13) - 9.130 (?), 17.6.2008 15:52

Jedině STIHL FS 100 trojnůž.Super mašinka za 14000kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.96 (?), 6.4.2010 14:32

Jojo Kájo, dražší, zato horší :):):)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 176.57 (?), 17.6.2008 19:30

Před nedávnem jsem si pořídil na hobbytech.cz  křoviňák HQ 333R a mohu říct že jsem si asi nevybral špatně váha celkem slušný výkon 1.6 kW  (strunová hlava a zrojzubý kotouč v ceně to vše za cca 13 300) se strunou všechno menší kolem pevnějších předmětů, trojzubec na vysokou trávu a nálety zhruba do 2 cm na ně motor v pohodě stačí s rezervou  ;) a na ty silnější křoviska jsem si přikoupil pilový kotouč takže není problém do cca 8-10 cm a na víc už je pila ;) převážně s ním čistím okraje zahrady od náletů, trávu ve svahu kam se nedostane bubnovka a totálně zarostlý bývalý sad s nálety.

Používám pouze doporučený olej a vazelínu na převod.Docela mile mě překvapila jeho poměrně nízká spotřeba možná ba bylo lepší pořídit model HQ 333RX s lepším odpružením ale to jenom na okraj

Měl jsem možnost vyzkoušet i Stihl 130  (slabší ale se slušným krouťákem od spoda nicméně na můj vkus trošku předražený a musí se přikoupit strunová hlava) a pak také nějaký křoviňák od oleomaku ale ten mi moc nesedl zřejmě pro jeho menší výkon.

To jsou jenom mé zkušenosti a názory.Nicméně rozhodnutí je jenom na vás ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.223 (?), 22.7.2008 19:03

Mám také pár týdnů novou HQ 333R, doposud jsem měl HQ 232R, 12 let. Za tu dobu dostala pouze olej, benzín, druhou svíčku a druhý molitanový filtr vzduchu. Pozemek 2.000m² s buřinou, výhonky stromů, 2m bodláky atd. Po celý rok ve vlhkém studeném sklepě... Nová, silnější 333R má mnohem méně splodin, menší spotřebu. trochu mě vadí větší hlučnost (kovové zvuky při změně rychlosti v dolní části trubky). Možná je to cena za větší výkon. Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika