jaký křovinořez



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 98.25 (?) 
11.7.2008 12:08

Dolmar 330U mám více než 1 rok a zatím max. spokojenost. Spotřeba nízká, výkon 0,97 kW dostačující a cena kolem 9 000,-Kč. Dobrou volbu. DK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Svarc - (49) - 56.32 (?), 11.7.2008 12:11

Díky za info, budu vybírat a do týdne snad nějaký koupím, každopádně se na něj podívám, v okolí je prodejců zahradní techniky dost a Dolmar tam mají taky.Černý M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 154.200 (?), 26.7.2008 15:06
krovinorez nebo vyžínač kolem domu, plotu, průkop...?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 64.118 (?), 28.7.2008 8:26

Já bych řekl, že je lepší koupit dva levné křovinořezy, nebo alespon jeden levnější a na jednom mít trvale strunu a na druhém trvale nůž. Zjistil jsem to až po koupi křovinořezu. Neustálé předělávání je na nic. Bohužel, po zjištění jsem už druhý za tak výhodnou cenu nesehnal. Tak musím počkat na příležitost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.220 (?), 28.7.2008 10:31

Dobrý den

ze své osobní zkušenosti a vzhledem k velikosti vaší plochy bych doporučil Jonsered BC 2125. Je to stroj, který vzhledem k pořizovací ceně a vybavení vychází asi nejlépe ze všech značek na trhu. Stroj má totiž blok motoru ze slitiny magnezia, což už samo o osobě značí, že nejde o řadový stroj. Ložiska u klikové hřídele jsou stejná jako u mnoha motorových pil. Dalším velmi důležitým aspektem je píst se dvěma pístními kroužky. Převod síly od motoru zajišťuje náhon v podobě kovové tyče uložené v tubusu, žádný bovden. Úhlový převod je také kovový se čtyřmi ložisky. Ve standartním příslušenství ke stroji je poloautomatická strunová hlava s dvoukomorovou cívkou na strunu 2,4mm silnou, dále popruhy na obě ramena plně seřiditelné a polstrované, travní kotouč na všechny typy Vámi popsaných rostlin a základní nářadí. Váha stroje je pouhých 4,2 kg a výkon 1,2 hp. Za cenu 10490,-- Kč (současná cena, možno sehnat v akci za 9790,-- Kč) si myslím, že je to jednoznačná volba. Jako plus pro BC2125 hovoří i fakt, že stroj kupujete pouze u autorizovaných prodejců, kteří poskytují jak záruční, tak i pozáruční servis a dalším důvodem je i to, že Vám stroj opraví v každé prodejně Husqvarna, protože je to výrobek koncernu Electrolux jako Husqvarna. Teď je to na Vás:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 28.7.2008 15:01

Hmotnost sice není 4,2, nýbrž 4,6 kg, ale to je maličkost.
Výkon 1,2 hp, to je jen 0,9 kW, to stačí pro strunu a na trávu.  S kotoučem na náletové dřeviny to bude o něco horší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 30.130 (?), 28.7.2008 13:30

...s jednou podminkou: nakup v Nemecku!!

Usetrite tak nekolik tisic korun, takze se do limitu 15.000 vejdete. Zaruka je mezinarodni, takze to je v pohode.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.118 (?), 29.7.2008 7:22

Křovinořez se stejným vybavením jako je váš BC2125 a s výkonem 1.2 KW, jsem koupil za 1500kč. Mrzí mne, že jsem u sebe zrovna neměl 3000 kč, koupil bych hned dva. Později již nebyly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Svarc - (49) - 56.32 (?), 29.7.2008 13:28

Tak jsem se nakonec rozhodoval mezi křovinořezy Komatsu(na webu mají že ho prodávají v Agrowestu v Klatovech a když jsem tam přišel tak na mě koukali jako na nějakýho výra, že nic takového nevedou a ani nevedli což mě dostalo jako že si z lidí dělají dobrý den a napsal jim to na jejich webový stránky a ani se nesnažili odepsat),dále mezi Hondou-4.takt a Hitachi (Tanaka).Jelikož web o Hitachi nic moc, mají tam jiný ceník než vyobrazené modely a i prodejce mě říkal že to má jako novinku tak jsem si nakonec připlatil a koupil Hondu 4.takt s výkonem 1,2kw.Tak po 14.dnech sekání musím uznat že je to dobrá mašinka se zárukou 5 let a, ale musí se servisovat jako u auta aby platila záruka.Jinak jsem moc spokojený.Černý M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 231.226 (?), 3.3.2009 13:43

Zdravím:  Ja si myslím že každý si musí urobiť obraz o tom čo chce robiť a nie kto čo poradí... záhrada neudržiavaná silný nálet až do 4cm plus mnoho kusov až 10 cm... a 23stromov  .....šlo to s krovakom AL-KO za6500Sk zbytok píla ale potom to bolo ešte horšie, všetko chcelo prežiť a za 2 mesiace bolo ešte viac podrastu každý pahýľ vyrašil 10x... Takže na kolená, pákovýmy nožnicami až zo zeme vyštipať všetko, za 4 dni a je pokoj všetko zvláda už iba struna a trojzub som viac nepoužil, iba raz provizorne presekať príst. cestu kolegovi... záhradu sekám strunou 4x za rok a stací ak sa náhodov objaví parazit tak pákové nožnice až zo zeme vyštipnúť a je pokoj... neviem ako má alko servis v čechách ale ja som ho zatiaľ nepotreboval Široké riaditka AL-KO 1,1kw nož 3zub + struna 2mm 42cm a úplne stačí  /dvojtakt/ malá spotreba.1100m 3/4l za1,5hod... Trochu ťažký 6,2kg ale jedno popruh určite nahradiť dvoj popruhom, pohrať sa s vyvážením  /správnym nastavenim výšky / nož a struna a jednopopruh-zákl.výb...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika