Jak mazat křovinořez



host - 33.146 (?)
7.8.2008 8:55

Reklamovat asi těžko, jde o řešení těch nejlevnějších křivinořezů. Již výše jsem psal, že prostor není uzavřený a mazivo vytéká ven a ne do nějaké trubky. Jenže já jsem mluvil o levné číně a dotyčný (238.17) zas o značkovém výrobku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 47.123 (?), 7.8.2008 8:23

No psal jsem, ze u meho nebylo osazene zadne gufero ani tesne lozisko a tohle vypada, ze tam take nic nemate a navic mate posledni lozisko nekryte uplne. Takze reklamace, DODO nebo koupit poradnou prevodovku. Takhle nepouzivat, neb se znici loziska i prevodovka.

pro .238.17: prave se pri tech otackach se mazivo dostava i pres RSR. Proto jsem dal jeste gufero. Samozrejme jsem mezi gufero a lozisko RSR dal jeste napln maziva. brit loziska netesni tlakove, je urcen pro stirani prachu a proto se ho nebojim dat ani na stranu nahonu. Nenapada me jina moznost, jak alespon castecne oddelit grafitove mazivo v trubce a loziska. Mimo jine v trubce vnika dost velke mnoztsvi oteru, ktere se ted be upravy dostava do prevodky a tu nici. Neni tedy duvod prevodovku neodelit. Samotna prevodovka po zabehu uz ma oter minimalni a staci tedy jednou za sezonu celou napln vymenit a pote pouze prubezne doplnovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 238.17 (?), 7.8.2008 8:36
Měl bych pro Vás dva úkoly. Obrázek č.2 (uprostřed nahoře), potřeboval bych vědět zda ložisko co je vidět pod segrovkou (pojistný kroužek) má nějaké krytí, nebo ne. Pokud ano, tak jaké. Nebo to lépe otřete a nafoťte znovu. Druhý úkol je u stejného obrázku změřit vzdálenost od segrovky na okraj převodovky, bude to pár mm. Také byste mohl připsat čím a jakým způsobem jste tam to mazivo dostával? Poslední príspěvek – Pokud je RS ložisko v pořádku, neprojde nic! Nesnáší však takové tlaky jako gufero. Při trochu větším tlaku se krytí zničí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.146 (?), 7.8.2008 8:55

Reklamovat asi těžko, jde o řešení těch nejlevnějších křivinořezů. Již výše jsem psal, že prostor není uzavřený a mazivo vytéká ven a ne do nějaké trubky. Jenže já jsem mluvil o levné číně a dotyčný (238.17) zas o značkovém výrobku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr H. - (22) - 240.196 (?), 7.8.2008 9:06

Děkuji za reakce a pomoc. Nevím zda je to nějaká závada, nebo technicky špatné řešení, ale domnívám se, že aby byl mazací tuk po hodině sekání vyteklý ven, tak to úplně v pořádku není a v návodu píšou, že je ho třeba doplňovat po 50motohodinách.

Posílám ještě pár fotek. k obrázku č 2 to ložisko co je pod segrovkou je kryto jen tím co je na obr 3 a vzdálenost je +- 0.5mm (nemám tady šupléru, abych to mohl změřit) Jinak na mazání používám mazací tuk od partnera.

Moc Vám děkuji.

           Petr H.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.123 (?), 7.8.2008 9:21

Na prvnich fotkach to vypadalo, ze lozisko nema zadne kryti ale podle tech poslednich tam je RS nebo RSR (tedy pogumovana plechova prachovka v britem). To ze se mazivo pres tuto prachovku dostane mam vyzkousene ale v takovem mnozstvi to tedy neni. Podle meho bude vadna prachovka loziska (tedy vymenit lozisko za cca 30,-) nebo ma lozisko velke vule. Mozna je i hazivost zpusobena ohnutou osou, spatnym obrobenim atd.

Podle meho reklamace jak vysita.

Petr K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr H. - (22) - 240.196 (?), 7.8.2008 9:28

Teda, jak sleduji vaše reakce, za které vám moc děkuji, tak docházím k závěru, že je to buď na servis, nebo na reklamaci. Musím říct, že mě to mrzí - je to můj první křovinořez a hned problém. Domníval jsem se, že značka partner bude kvalitnější, než nějaké číny, když patří po Husqvarna outdoor products.

Díky Petr H.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 7.8.2008 9:46

A nepodchází ten tuk těma drážkama, tedy vnitřním průměrem ložiska?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.17 (?), 7.8.2008 10:36
Na to krytí jsem byl zvědav proto, jestli tam z výroby nenamontovali náhodou ložisko které nemá žádné krytí. Ložisko je tam tedy správné, ale má již poškozené krytí, proto je pro další práci nepoužitelné. Jak jsem již psal, RS ložisko nesnáší téměř žádné tlaky. Takže se musí při doplňování dávat pozor abychom tlak maziva nevytvořili. Tuba se tam našroubuje a stačí ručně vynaložená maximální síla k tomu, aby to zdeformovalo tenké krytí. Při práci se převodovka postupně zahřívá a postupně vznikající tlak stačí uniknout do trubky, ale pokud je vazelina studená tlak i když krátkodobý přesto intenzivní vazelina tam nestihne uniknout. Horší je, že pokud Vám to servis neuzná záručně, nic nenaděláte. Výměnu si sice můžete udělat i sám, ale demontáž není zas tak úplně jednoduchá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr H. - (22) - 240.196 (?), 7.8.2008 10:50

Pro host - xxx.xxx.238.17 - už jsem s Vámi řešil startování a teď i tohle, proto Vám chci moc poděkovat za ochotu a pomoc.

Znamená to tedy, že jsem si křovinořez poškodil sám, tím, že jsem tam dal moc mazacího tuku, čímž tam vnikl tlak, který tam poškodil krytí (to je ten černý  - asi plastový kroužek?)

Reklamace tudíž asi nemá cenu. Proto bych měl dát křovinořez do servisu (sám se do toho pouštět nechci - stačí co jsem udělal teď). Jde tedy jen o výměnu těsnění což asi není zas tak velká tragedie? Rozhodně tedy křovinořez teď nepoužívat.

Děkuji Petr H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.17 (?), 7.8.2008 11:07
Těsnící kroužek je součástí ložiska RS. Vyloupnout ho můžete klidně i šroubovákem, abyste si ho mohl prohlídnout, ale to je asi tak vše. Správná oprava je výměna ložiska celého a tato demontáž je spíš pro odborníky. Že jste to byl Vy co stroj startoval bez sytiče jsem ani nepostřehl, ale časem získáte zkušenosti a vše pojede jak má – uvidíte!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika