Jak brousit Oregon LPX (porovnani s LP)



host - 124.44 (?)
19.12.2009 10:35

Dobry den retez LPX je lepsi lepe reze novy nemusim ho hnedka prebrusovat akorad strhnu vyhazovaci zuby a reze nadherne, doporucuji ale na rezani prevazne cisteho dreva, na tezby umyslne, probirky nad 50let.Pokud rezeta palivo v kupe nabo v blate doporucuji kulaty zub lepe se nabrousi nejni tak nachylny na presne brouseni.Kacim rocne 5000kubiku dreva pouzivam zasadne hranate retezy kulate jen na manipulaci spinaveho dreva.Retez LPX zkousim a je supr???

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
kcg - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 220.90 (?), 4.11.2009 9:17, zobrazeno: 8252x

Dobry den,

koupil jsem si retez Oregon 21 LPX -- jsem zvedavy jak budou rezat ony slavne "modre" zuby. Jsem ale prekvapen, kdyz jsem se podival na tabulku brouseni na krabicce v zadu, tak je tam klasicka kombinace 4.8mm pilnik, 25 stupnu/10 stupnu (coz by melo odpovidat uhlu cela 60 stupnu misto 55 stupnum, ktere Oregon doporucuje pri brouseni na brusce). V tom sloupecku u tech 10 stupnu je ale hvezdicka vedouci k poznamce dole, kterou volne prekladam jako: Kdyz pouzivate OREGON voditko pilniku, VZDY ho drzte v rovine, 0 stupnu, na plocho na vrchni plose (original: When using an OREGON(c) Filing Guide, ALWAYS hold it level, 0C, flat on the top plate.).

Ma otazka je, nevite nekdo jestli je podobna poznamka i u retezu 21LP? Ptam se abych zjistil jestli to nahodou neni pokus o priblizeni se k onem doporucovanym 55 stupnum cela zubu.

Diky a pekny den, Karel

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 160.168 (?), 4.11.2009 20:31

Brousím čelo 60 st. úhel 25st. a v poho.Ročně 2000kub.pal.dřeva na špalky 30cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kcg - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 220.90 (?), 5.11.2009 7:43

Dobry den, to brouseni mi vrta v hlave protoze Oregon na brusku doporucuje 55 stupnu. V kazdem pripade, pri vasem objemu prace, pozorujete nejaky rozdil mezi LP a LPX brousenym na 60 stupnu? Diky! Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kcg - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 220.90 (?), 5.11.2009 7:38

Uz jsem na to asi prisel. Kdyz jsem si povesil retez na prst a koukl se na rovinu horni plochy rezneho zubu, prekvapene jsem si uvedomil, ze neni vodorovna (a tedy kolma na rovinu rezu), ale ze je sklonena (rezna spicka je vys nez druha strana). Nemam tady presny vercajk na to abych zmeril ten odklon ale muze to byt i tech 10 stupnu. V kazdem pripade to porovnam s mym origo dolmar retezem (taky hranaty zub) az se mi vrati z brousirny, protoze si neuvedomuju, ze by tam horni plocha zubu byla takhle sklonena...

Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.168 (?), 5.11.2009 12:51

Rozdíl je nepatrný (viz až o 9%) ale je oproti řetězu HQ klidnější v řezu.Jejich testy se nedají porovnávat s prací v lese a na manip.skladech.Určitě si nevemou na zkoušku zaprášený, zablácený a sukatý kmen.To je jako na dřevorubeckých závodech.Ideální klády o kterých se nám může jenom zdát, a proto Oregon LPX

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 124.44 (?), 19.12.2009 10:35

Dobry den retez LPX je lepsi lepe reze novy nemusim ho hnedka prebrusovat akorad strhnu vyhazovaci zuby a reze nadherne, doporucuji ale na rezani prevazne cisteho dreva, na tezby umyslne, probirky nad 50let.Pokud rezeta palivo v kupe nabo v blate doporucuji kulaty zub lepe se nabrousi nejni tak nachylny na presne brouseni.Kacim rocne 5000kubiku dreva pouzivam zasadne hranate retezy kulate jen na manipulaci spinaveho dreva.Retez LPX zkousim a je supr???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika