Ikra mogatec KSB3940



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?)
2.1.2009 21:23

Už je těch příspěvků moc, že jsem na Vás zapoměl. Děkuji za pěkné, ale ne úplně přesné připomenutí p. 34.194. Taky jsem vše dříve neznal a učil jsem se vlastními chybami... Jestli chcete pilu zkusit opravit, tak před demontáží vyzkoušejte nejprve zapalování. Mnohdy je to rozhodující závada pro rentabilnost opravy starší pily + další výdaje = škoda peněz.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 34.194 (?), 2.1.2009 20:42

ještě něco málo napíšu.chválím pana JS za odborné rady, někde jinde by se s váma nebavili a neporadili.Pokud bych dával pilu do opravy tak u panaJ.S. bych byl bez obav!(myslím to vážně, žádná ironie).Tak hodně štěstí a úspěchů při opravě přeje Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 2.1.2009 21:23

Už je těch příspěvků moc, že jsem na Vás zapoměl. Děkuji za pěkné, ale ne úplně přesné připomenutí p. 34.194. Taky jsem vše dříve neznal a učil jsem se vlastními chybami... Jestli chcete pilu zkusit opravit, tak před demontáží vyzkoušejte nejprve zapalování. Mnohdy je to rozhodující závada pro rentabilnost opravy starší pily + další výdaje = škoda peněz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
DjRabitt - (7) - 1.35 (?), 3.1.2009 19:27

Zapalování je OK.

Jiskru dává i při zahřátém motoru.

Pila je tak půl roku jetá (necelou jednu sezónu).

Jistě mi řeknete proč ji nejdu reklamovat. Proto, protože můj odbornej otec je tak šikovnej, že mu spadl 3x posobě řetaz .  Boční kryt je celkem zdemolovanej a asi by to v Mountfildu neklaplo. Jinak pro hosta Péťu: né každej má po roce na novou, když mi na ní dá, tak si ji koupím a nebudu se zabejvat nějakou opravou.

S pozdravem Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 10.245 (?), 3.1.2009 19:41

Chyba bola na zaciatku, predavat taketo stroje by malo byť trestné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 3.1.2009 20:15

Tak jestli na to máte náladu, tak pilu rozdělejte a postupně ji zkusíme společně složit, aby řezala. Tady máte seznam dílů - parts list pro správnou montáž a demontáž.  www.ikra-ersatzteile.de/index.php?page=produkte&cat=15&prod=2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
DjRabitt - (7) - 1.35 (?), 3.1.2009 21:44

Předem moc díky.

Zítra se do ní pustim. Celou ji rozděkám a složím podle toho obrázku. Provedu kontrolu a funkčnost dílů, vše vyčistím v lihové lázni, píst promažu grafitem a namažu těsnění vakuovou vazelínou, aby to nikde nesálo falešnej vzduch.

Pak dám vědět.

S pozdravem Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 4.1.2009 20:01

Chtěl jsem Vám hlavně zdůraznit kontrolu těsnění klikovky, dále všech těsnění, která na pile jsou, ověření stavu pístu a pístního kroužku - vložit opatrně pístní kroužek do válce -  na zámku nesmí být více než cca 1mm, ale to je již na výměnu, velké vůle ložisek způsobí velké namáhání gufer - těsnění - klikovky a jejich netěsnost. Příruba sání musí být v pořádku a musí být správně nasazená. Pozor na impulsní systém - vše těsné a průchodné - pozor na chybné nasazení těsnění a narušení funkce. Mokré papírové těsnění svědčí o netěsnostech, známky oleje kolem klikovky taktéž gufera netěsní. Ověřte systém vyrovnání podtlaku v nádržce paliva - nasátím paliva z hadičky ke karburátoru do injekční stříkačky se musí vyrovnat tlak. Ověřte nepoškození hadiček paliva, příp.impulsů. Při montáži pozor na přesné usazení těsnění a rovnoměrné dotažení. Každá netěsnost způsobí, že se budete muset k problému vrátit zpět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
DjRabitt - (7) - 1.35 (?), 6.1.2009 20:05

Bohužel pilu jsem rozdělal, ale nesložil.

Žena mi rodí, tak se to trošku protáhne.

Pak dám vědět.

Zatím dík Tom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.32 (?), 8.6.2009 9:35

Ahoj řešil jsem stejný problém i u stejné motorové pily.Postupoval jsem jako vy a už jsem byl z nervama na Rudnou.Nakonec mě napadlo jestli pila nemá blbý tlaky po výměně pístu a pístních kroužků pila beží jako nová.Ondra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.122 (?), 19.4.2010 18:04

zdravím Vás.. svokor má taký istý problém ako všetci popisujete.. len teraz neviem kde sa dá ten piest a krúžky zohnať. hľadal som to na nete ale nepodarilo sa mi nájsť predajcu. mohli by ste mi s tým pomôcť?

s pozdravom Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika