Honda GSV 190



host - 14.151 (?)
15.5.2011 20:46

No já jsem ho nesehnal. P.G.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 14.5.2011 19:02

Nyní už na Vari nedávám naviják, tak jsem kola dal tak, že jsou všechna kola stejně, jak jsem fotil jednomu p., který to chtěl tak také udělat rozdělanou nápravu a po těch letech jsem udělal kontrolu. Ohledně 2t a 4t u mě je 4t jednoznačně lepší volba, samozřejmě na převodovce, která je určena na 4t. Ale pokud se Vám, nebo komukoliv jinému líbí 2t, tak proč ne, nejlepší je, když má každý to, co se mu líbí.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 181.25 (?), 15.5.2011 11:22

P. JS, vy jste mě špatmě pochopil, nebo vůbec nepochopil, ohledně 2T a 4T motorů.  Pánové z 3.4-4.4.2011 M.Belica, 4.243, P.G. a 181.113 se domnívají že, motar 2T sundají z převodovky Agzatu a nandají motor 4T. A tím se ptám ještě jednou? Jde to bez úprav příruby, nebo to je u Agzatu jinak?  A dělá Agzat převodovky pro 2t a pro 4T? Kdo s tím má zkušenost, poraďte. Děkuji    Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.151 (?), 15.5.2011 12:21

Já jsem Agzat koupil sHondou. Převodovka se dělá bohužel jenom v provedení pro dvoutakt, takže je jízda znatelně pomalější. Jak jsem psal výše, částečně jsem tento nedostatek vyřešil nazutím masivnějších pneumatik 6.00x12, které mají větší průměr o několik cm. Použít dvoutaktní motor lze pouze typu Agzat o obsahu tuším 100, což je žalostně málo. Motor Jikov se použít nedá - to by jste museli koupit součástky pro úpravu - jiný průměr spojky, uchycení, dle mého to za to nestojí. Ty větší pneumatiky (podobné dává rovněž Vari u provedení Profi) mají mnohem větší průchodnost a při orbě o třídu větší záběr než originál Vari. Nevýhodou je potřeba jiného závězu, u Agzatu jsem závěs upravil, upínací část pro pluh jsem převařil níže, aby měl pluh stejnou geometrii při orbě. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.214 (?), 15.5.2011 13:35

Větší průchodnost (a tím i větší světlá výška celého stroje) větších pneumatik provedení Vari Profi u Vari ano, o třídu větší záběr při orbě než originál Vari v žádném případě ne.

Už jen geometrie šípového vzorku u obou pneumatik je velmi rozdílná a větší Vari Profi začne vzhledem k "užšímu sklonu " šípu rozhodně v kluzkém terénu prokluzovat dříve.Ověřeno, vyzkoušeno. Na původních pneu je šípový vzorek "více napříč" pneu a tím je v měkčím podkladu úspěšnější.

Na tvrdém podkladu a asfaltu je ale větší Vari Profi skutečně o třídu výše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.151 (?), 15.5.2011 17:49

Psal jsem, že mám pneu podobné jako u Vari Profi, ne stejné. Jsou to nějaké čínské. Loni, kdy orba byla u nás v těžké půdě velmi obtížná, soused s Vari nemohl po jetelině půdu zorat, praskly mu 2 (!) závěsy, proto jsem mu půjčil závěs Agzat, ale kola se mu smýkala a orba byla max. do 15 cm a nevzhledná. A to oral z kopce. Tak jsem k němu najel z Agzatem s velkými koly a půdu zoral do hloubky 18-22cm. Pluh za Agzat mám masivnější a větší než Vari, není to ten, co prodávají na Slovensku, mám ho z moravské prodejny Agzatu. Nutno dodat, že používám na každém kole jednu sadu vnějšího a dvě sady vnitřního závaží, proto je hmotnost podstatně vyšší (i samotná převodovka s diferenciálem je těžší než u Vari). Vnitřní závaží mám k disku přišroubovány dlouhýni šrouby. Když bude zájem, můžu můj stroj vyfotit včetně upraveného závěsu. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.214 (?), 15.5.2011 20:03

Tak teď je už jasné, že se ve Vašem případě jedná o velkou spoustu proměnných a není možné zevšeobecňovat tyto zkušenosti pro každého. U Vari občas pluh praskne, záleží na typu půdy a nastavení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.140 (?), 23.5.2011 11:19
Zdravim, p. P.G., mohli by ste sirsie a technicky rozviest strucne konstatovanie: " závěsný, rotavátor Agzat... stojí za prd"?? Cez vikend som pripravoval niekolko sto metrov stvorcovych na siatie pomocou zavesneho rotavatora Agzat (ten pohanany cez karadanovy vyvod). S pracou som bol raz-dva hotovy (asi za cca 25 minut), pricom po zavesnom rotavatore agzat ostala poda jemnucko rozrobena, do nastavenej pozadovanej j hlbky (nie viac) a rovna tak, ze nebolo treba ani hrabat a hned priamo mohla ist do toho jednoriadkova sejacka. Bez nejakej mimoriadnej namahy. Slo to jak po masle, s beznym rotavatorom sa toto neda porovnat. Vobec mi to teda nepripadalo na prd. Ale mozno este nemam vsetky dostupne informacie, tak sem s nimi. ___pooh.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.202 (?), 13.5.2011 11:41

Honda je dříč - pokud nebudete mít smůlu na špatný kus (což se může stát kdykoli u čehokoli), neuděláte chybu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.107 (?), 15.5.2011 19:51

Navážu na povídání ob jeden nahoře. Já teda úplně jistě nevím, ale přece by neměl být problém získat šestikoňák Jikov s stodvacítkou spojkou pro Agzat, ne? Ten Jikov sice není nastaven na takové otáčky jako PA, ale ten propad otáček už není tak velký no a s kvalitou na tom není nijak špatně. Každopádně se zvíší, proti čtyřtaktům, pojezdové rychlosti a i otáčky vývoďáků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.151 (?), 15.5.2011 20:46

No já jsem ho nesehnal. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika