Honda GSV 190



habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 181.25 (?)
14.5.2011 18:53

Vidím že jste se p. JS malinko poučil z naší dřívější diskuse o směru otáčení šípových kol. Trošku mě zaráží snadná výměna motorů 2T za 4T u Agzatu, nebo mě to tak z diskuze připadá. Já jsem u Vari v r.1993 měnil motor 2T za 4t a mimo motoru, mě to stálo 1250kč.(jiná příruba). A to nemluvím o zklamání z rychlosti a stylu jízdy. Přátelé jestli chcete radit, tak uvádějte vše co to obnáší, a ne jen "kupte motor 4T a 2T vyhoťte", nebo si ho nechte na jiný účel.           Míra 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 4.243 (?), 11.5.2011 7:02

Dobrý den pane _pooh. Dlouho jste se neozval. Myslím to upřímně a i já jsem těžil z vašich el. příspěvků.
K tomu rotavátoru. Rotavátor je aktivní adaptér pro zpracování půdy. Poháněn je buď kardanem z vývodového hřídele různých k tomu určených strojů, nebo je na stroj napojen na jiný hnací hřídel a je poháněn pomocí řetězového převodu. To je zrovna Agzat. Problém je, že i ten rotavátor má mít nějaké svoje parametry a jedním z nich je směr otáčení. Celý svět, který tyto adaptéry vyrábí je vyrábí tak, aby se točil po směru jízdy. Dokonce i ta čína to ví, jen u vás jsou chytřejší.Jsou stroje-adaptéry co se točí proti směru jízdy, to ale prostě nejsou rotavátory. Jsou to buď zakladače trávníků, nebo půdní frézy jejiž úkolem není připrava půdy pro zemědělské využití, jestli mi rozumíte. Další věcí u té sestavy Agzat je pojezdová rychlost. Kdyby byla v agregaci poloviční, určitě by se funkce protiběžného rotavátoru zlepšila. A srovnávání půdy? To spolehlivě dokáže i ten "normální" rotavátor. Jen je třeba aby k tomu měl podmínky- výkon a správnou pojezdovou rychlost. V neposlední řadě si také myslím, že drtivá většina majitelů chce po tomto adaptéru "nachystat" na sázení brambor. Na tuto plodinu je většinou vyčleněna největší výměra zahrádky-pozemku. A právě zde je dobré hlubší propracování půdy. No a to je, jak oba víme, problém.
Já proti Agzatu nemám to nejmenší a kdykoli uznám, že jeho převodovka je konstrukčně vyspělejší, je taky mladší, ale co mě vadí je, že dobrou myšlenku nějaký "chytrý" konstruktér takto zakope. Prostě u normálních lidí na celém světě se rotavátor točí po směru jízdy. Vám se toto líbí? Podívejte se zde a zde.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.140 (?), 11.5.2011 8:15
Zdravim, p. 4.243, taky prehlad o produkcii rotavatorov vo svete, a ich smere rotacie nemam, preto nemozem kvalifikovane zaujat stanovisko v tomto bode. Asi je to tak, ako hovorite. Moj dotaz na konkretnejsie problemy kardanom hnaneho rotavatora nebol urazeny plk majitela braku, ale chcem zistit co najviac informacii, aby som sa vedomostne obohatil a pripadne predchadzal problemom, ktorym sa pri praci s tymto rotavatorom predchadzat da. Rovnako suhlasim s Vasim tvrdenim "Další věcí u té sestavy Agzat je pojezdová rychlost.Kdyby byla v agregaci poloviční, určitě by se funkce protiběžného rotavátoru zlepšila" Nezna zmienka o tomto sa skryvala v mojej poznamke o tom, ako motor dostal do tela. Dostal a to bol "pomalsi" 4-takt. Kedze Agzat prevodove pomery pri 2T/4T motoroch neriesi, majitelia tychto 2T motorov v kombinacii s tymto rotavatorom su postaveni pred "rychlostny" problem. Nie ze by sa nedalo, ale pri vacsich hlbkach zaberu to hrnie podu dost solidne. Tiez by som prijal pri tejto konkretnej praci, ako pisete polovicnu rychlost jednotky, co by asi zase bol problem pri inych typoch prac s prevodovkou Agzat. Obavam sa, ze asi mate pravdu aj v domienke "že drtivá většina majitelů chce po tomto adaptéru "nachystat" na sázení brambor." Potom sa moze obzvlast v tazsich podach dostavit sklamanie. Ostatne som uviedol v predchadzajucom prispevku. ___pooh.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 11.5.2011 10:21

Dobrý den, pane_pooh. Rychlost pojezdu se dá částečně eliminovat použitím osmiček kol z Agzat komunál. Jenže i toto řešení není dostatečné ale jen částečné. Použití dvoutaktu PA taky nic moc neřeší, protože s nárústem otáček typem použitého motoru se zvíší otáčky rotavároru, což není na škodu, ale zvíší se i rychlost pojezdu, takže zase nic. Navíc ten dvoutakt má daleko větší problém s výkonem, než použité čtyřtakty. Je to prostě škoda takto "zabitý" dobrý nápad a adaptér, který udělá pěknou práci, když funguje jak má. Stačilo by připojení z druhé strany převodovky a hned by se točil kam má. I ten čínskej jednoosák Kipor s naftovým jednoválcovým motorem, který stojí skoro polovinu dělá s rotavátorem dokonalou práci. Mám na mysli totožný stroj, jako kdysi Vari Diesel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.83 (?), 6.4.2011 9:20
Chtěl jsem tím naznačit, že převodovka Agzatu změnu motoru snese, ale můžete se zeptat výrobce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 6.4.2011 12:30

Já se omlouvám a možná to nepatřilo ani mě, ale není zde sporu co vydrží převodovka Agzatu, ale jsou zde náznaky vachrlatosti převodovky Vari. Že je konstrukčně "horší" je jasné a schválně kdo ví kolik desítek let tato technická řešení už fungují. A připočtěte i léta, kdy to fungovalo jako GUTBROD.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 6.4.2011 14:53

P.G. podle vašich "chabých" znalostí máte pravdu, no a když to bylo v rámci dělení a rozpadu Agrozetu je lehko odvoditelné kde v čechách to vzniklo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.165 (?), 6.4.2011 19:24

Agzat sa vyrába v Považskej Bystrici v bývalých Považských strojárňach. Je to dobrý stroj, ale nie je to "Perpetum mobile". Chyby sa nájdu, no je to skutočne dobrá vecička, pokiaľ nehľadíme na peniaze. Vlastním Briggs 825 PRO čo je po všetkých stránkach asi to isté, ako spomínaná Honda. K štvortaktnému motoru poviem asi len toľko, že je to riadny rozdiel oproti PA 100. Má silu aj pri nižších otáčkach, celkovo je oveľa silnejší (s 800kg. vlečkou výdem aj prudší kopec na 3. rýchlostnom stupni), je spoľahlivejší a v neposlednom rade približne rovnako drahý ako PAčko. Takže nie je o čom...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 6.4.2011 20:02

Ono nejde ani tak o to kde se vyrábí, jako o to, jak se tam dostal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 8.4.2011 19:21

Natočil jsem video, které by se mohlo jmenovat - moje Vari Honda v lese, nebo - pojďte se svézt na Vari v lese s nákladem. Chtěl jsem tím ukázat snadnost obsluhy, ovládání i v těžkém terénu s nákladem, možnost využívat nižší otáčky i v tahu, stačí jen znát kolik se může ubrat plyn. Z videa je zřejmé, proč mám tento stroj tak oblíbený, není to jen vynikající spolehlivost, nízká spotřeba (0,6 ltr Naturalu na tento náklad cca 4km, většinou v lesním terénu) dostupnost do obtížně přístupných míst jinou technikou, ale také je to takové příjemné svezení na pomalé 4 kolce :)). Tímto nechci nijak snižovat jiné stroje, pouze ukázat to, co popisuji. Náklad odpovídá objemově asi 1,5m dřeva, ale hmotnost je díky drobnému dřevu nižší, asi 500kg + obsluha + vlek = cca 700kg.  Videa jsou zde a zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 181.25 (?), 14.5.2011 18:53

Vidím že jste se p. JS malinko poučil z naší dřívější diskuse o směru otáčení šípových kol. Trošku mě zaráží snadná výměna motorů 2T za 4T u Agzatu, nebo mě to tak z diskuze připadá. Já jsem u Vari v r.1993 měnil motor 2T za 4t a mimo motoru, mě to stálo 1250kč.(jiná příruba). A to nemluvím o zklamání z rychlosti a stylu jízdy. Přátelé jestli chcete radit, tak uvádějte vše co to obnáší, a ne jen "kupte motor 4T a 2T vyhoťte", nebo si ho nechte na jiný účel.           Míra 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika