Honda GCV160 motor nelze nastartovat



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 104.58 (?) 
10.8.2009 17:48

Po odtržení víčka rozvodu je při pohledu zepředu dřík pravého ventilu stále zasunutý (po sundání misky a pružiny vzdálenost cca 3 mm zápich ventilu pro misku od ''ložiska'' ventilu)  - pravděpodobně jde o sací ventil a je nyní stále otevřený.  Levý se pohybuje tak, jak chodí zdvihátko po vačce. Je nenásilný způsob uvolnění ventilu bez demontáže motoru? Děkuji všem a panu J.S. kromě rad i za obrázky, rozvod jsem dnes viděl in natura.
 Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 10.8.2009 21:05

Tento postup je teoreticky možný, ale nedoporučuji jej. Daleko rozumnější je demontáž a ověřit stav ventilového vedení i ventilů samotných. Jednak je třeba zajistit, aby ventily chodily ve vedení volně, ale těsně a dále nelze vyloučit, že se ventilový dřík mírně neohnul. Proto je z pohledu dalšího provozu nutná a důležitá demontáž a případná oprava, která zajistí, že to bude v pořádku. Tento motor má tzv. systém uniblok, což je odlišné od motorů OHV, kde je hlava válce samostatná. Je to řešení, které spojuje menší náročnost na složitost motoru a zároveň zajišťuje výborné technické parametry motoru. I když nelze dělat výbrus válce, je životnost z pohledu předpokládaných cca 1500 hodin s velkou rezervou splněna pro tuto kategorii motorů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.82 (?), 11.8.2009 7:52

Jednoznačně jde problém vzniklý díky špatnému palivu - sediment z paliva se napálili na dřík sacího ventilu - doporučuji rozmontovat motor, zalapovat dřík ventilu a vodítko. Poté by se problém již neměl opakovat - teda pokud se bude používat kvalitní a čerstvé palivo.

Pokud se pouze ventil z venku zaklepne dovnitř, problém se velmi brzo zopakuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 11.8.2009 8:24

Nemáte náhodou na stroj či motor pětiletou záruku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.116 (?), 11.8.2009 9:44

Na motoru (kupoval jsem jej v září 2004 jako pohonou jednotku Vari) je nálepka 5 let záruky, nicméně již tehdy mě na můj dotaz prodejce přesvědčoval, že záruka je jen 24 měsíců a to tak, že Vari drží 12 měsíců a prodejce dalších 12 měsíců. 5 let jen na stroje, kde je Honda motor přímo vestavěný. Nějak mi uniklo a to je určitě moje chyba, že každý rok musí motor z důvodu záruky do autorizovaného servisu - do nejbližšího by to bylo 30 km do a 30 km ze servisu s nakloněným motorem na zadním sedadle osobáku. Tak jsem každý rok po nějakých cca 5 motohodinách vyměnil olej (i když jsem se u různých zástupců Vari vždy ptal po Honda oleji, prodejci mě přesvědčili na Tecuseh, nebo MTD), 2x vyměnil filtr a 1x svíčku, většinou jsem tankoval Natural 95 od Shell. Vůli ventilů se přiznám jsem nikdy neseřizoval. Problém s benzínem může být, že kupuji cca 3l do 5l kanystru a než ho spotřebuji do řetězovky, křovinořezu oba od Stihl a Hondy, tak tam opravdu někdy chvíli stojí. Nevím však, zda by zadřený ventil servis posoudil jako záruční problém, nebo jako závadu způsobenou palivem, na kterou se podle návodu k motoru záruka nevztahuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 11.8.2009 22:03

Není přece problém se zeptat na tuto závadu - reklamaci, pokud by to časově bylo splněno. Ventily u OHC není třeba často seřizovat, jen kdyby byl motor často používán a dlouhou dobu. Opravit zadřený ventil není problém, ale chce to vidět. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.109 (?), 13.8.2009 14:39

V prvním servisu Vari jsem byl osobně tam mi bylo řečeno, pokud každý rok nebyl motor na servisní prohlídce nejlépe u nich tak 5 letá záruka nelze uplatnit, popravdě dojem takový, že tam bych ani na prohlídku, ani na opravu nic nedal, také bych si tam, ale ani nic nikdy nekoupil.
 Do dalšího jsem volal odpověď podobná, navíc na závadu by se záruka nevztahovala.
 Do třetice jsem dnes mluvil se servisákem, tam, kde jsem pohonou jednotku a další věci koupil, ten mi otevřeně na rovinu řekl, že takovouto závadu mi jako záruční nikdo neuzná.
 Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.164 (?), 21.8.2009 22:19

Po delší době jsem se dnes opět dostal k motoru. Sací ventil jsem uvolnil, ventil zkontroloval, zkontroloval vůle ventilů (nebylo potřeba seřizovat) přilepil Paulinem kryt rozvodů, dal nový olej, benzín, pro jistotu i svíčku a vzduchový filtr. (Opakovaně jsem nalil do motoru cca 0,4 l oleje, ještě nikdy jsem se nedostal na deklarovaných 0,55 l, měrku při kontrole hladiny nezašroubovávám, olej kontroluji před každým prvním startem - zajímala by mě zkušenost ostatních). Motor naskočil na první zatažení, další zkoušky vzhledem k pokročilé noční době jsem nemohl udělat.

Ještě hned na začátku jsem otáčel šroubem v plastové trubičce vedle vzduchového filtru vpravo. Poradí někdo jak seřídit - je to volnoběh? Děkuji

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.147 (?), 22.8.2009 8:07

Podobnou závadu s visícím ventilem jsem řešil několikrát.Každému radím přejít na benzin SPECIAL a je problém vyřešen.Šroubem na volnoběh, při otáčení doprava se otáčky zvyšují a naopak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 22.8.2009 12:36

V čem je Natural 91 (speciál) jiný než Natural 95? Předpokládám správně, že jste neměl na mysli olovnatý speciál?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika