Elektrika nebo benzin?



host - 239.112 (?)
24.11.2011 20:14

Na takový kousek klidně elektriku. Mám 1600W v šířce 46 cm po dobu 6 let a v pohodě seču větší plochu než 800 m2 kolem domu. Kabel není takový problém, když se na něj dává pozor a tahá po posečené ploše. Netřeba řešit olej, svíčku, vzduch. filtr, kvalitu benzínu, vypouštění benzínu na zimu. karburátor atd. Dám kabel, zapojím a seču. Rychlovka. Elektrika je levnější než benzín a menší hluk. Pustím madlo, zastaví se to. Exhalace žádné. Žádné stárnutí benzínu - biosložky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 236.226 (?), 9.9.2011 0:19, zobrazeno: 15153x

Dobry den!

Mam pozemek cca 800m2 kolem domku, planuji (zpocatku) vsude travu. Uvazuji nad rotacni sekackou s pojezdem. Je vhodnejsi koupit elektrickou nebo benzinovou? Cena je podobna, elektricka zaber 48cm cca 8500.-, benzinova s o neco male sirsim zaberem za cca 10000.-

Z elektrickych MTD 48 ESP HW nebo Stigu Collector 46 S EL?

Nebo z benzinovych Al-Ko Comfort 51 BRH, MTD SPK 53 HW?

Diky za radu. Petr

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.118 (?), 9.9.2011 7:15
Určitě benzínovou. Stačí záběr 47cm. Teď bych si osobně koupil Dolmar. Mám šest nebo sedm let Al-ko a jsem s ním velice spokojen, ale nevím jestli je ještě teď vyrábí nezničitelné jako dřív. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.36 (?), 9.9.2011 8:32
já bych volil určitě benzín, tahat za sebou kabel a dávat na něj pořád pozor je strašná otrava, my máme Al-ko comfort 46BR už třetím rokem a bez problému,
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 236.226 (?), 12.9.2011 20:02

Diky za rady, tak trochu jsem to tusil, i kdyz elektricka ma vyrazne jednoduzsi udrzbu.

:-)

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.190 (?), 12.9.2011 22:39

Mám stejnou travní plochu jako vy a za mě jedině benzín. Koupil jsem el. vertikutátor a to mi bohatě stačí. Naštěstí se s tím kabelem peru jen tak 3x do roka... A v údržbě nevidím nějaký propastný rozdíl, než vy rozmotáte kabel tak už mám ten olej vyměněný. Samozřejmě lehce nadsazeno, ale dolévání benzínu a 1x za rok výměna oleje není tak drastické. A jakmile začnete objíždět nějaké překážky (třeba jako já v trávníku postavené dětské hřiště) tak bych se brzo na tom kabelu zhoupnul... P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Karel K. - (15) - 173.125 (?), 13.9.2011 8:27

Dobrý den. Já bych to tak jednoznačně neviděl. Mám pozemek cca 800 m2 a už ho seču elektrickou s pojezdem 10 let. Je pravda, že teď uvažuji o benzínové, ale protože mě tam přibylo hrozně obsílání stromků, zídek a to při couvání a popojíždění sem tam jde s kabelem fakt blbě. Dost záleží na tipu pozemku jak ho budete síct. Pokud tam nemáte moc překážek tak nejni kabel žádný problém a po čase ani nevíte že tam je. Po dvou, třech sečení získáte grif jak jezdit, aby Vám kabel nepřekážel. Za celou dobu jsem ho ani jednou nepřejel. Sekačka je mnohem lehčí, tišší a jednodušší. Taková blbuvzdorná.  Můžete jí při mytí a brošení nože převracet jak chcete. Nemusíte pořád myslet na to, aby jste měl po ruce kanystr s benzínem. A pokud vezmu v úvahu údržbu (výměny oleje, filtr, svíčky, seřízení, váhu a tak celkově, tak je to dost na zvážení. Já byl v servise poprvé po 8 letech na výměnu pojezdu, protože už byl úplně ojetý a už nechtěla jezdit (takže jsem toho už s elektrikou posík docela dost). Jinak nejni důvod. I toto šetří náklady (pokud na nich záleží).  I ta práce se sekačkou, vysypávání koše, zastavení u každé překážky (větev, krtina, kámen) znamená znovu startovat. U elektriky mačknu na spínač a jedu. Pumpu na zahradě také určitě nemáte a vozit benzín autem je docela otrava. Vím o čem mluvím, mám na benzín sněžnou frézu, pilu a křoviňák. Už teď mám 3 kanistry na benzín a je to hrůza.

Ten Váš pozemek 400 metrůje je jako nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.218 (?), 13.9.2011 9:11

Ano elektrika je pohotovější, jednodušší, na provoz levnější, není hlučná a nesmrdí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 86.78 (?), 23.11.2011 23:26
Je to o velikosti sečené plochy, nemá smysl za sebou tahat 100m kabel. Menší pozemek-elektrika, větší rozloha-benzín, hranice bude kolem 800-1000m2.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 127.237 (?), 24.11.2011 8:32

Páni tak tento problém som tohoto roku riešil tiež. Pozemok mám síce o trosku vacsi, ale plocha na kosenie cca 800. Mierny svah, niekolko stromov atd. Stará kosacka AL-Ko funguje dodnes a vsetky výhody elektriny sú jasné. Menej hluku, váha samotnej kosacky, manipulácia. Vymenil som ju za motorovú s pojazdom a cez to vsetko, ze má samotná kosačka 3x vacsiu váhu manevrovatelnost je ten hlavný prínos. To co som s elektrinou kosil 2-3 hodiny mám s motorom skosené za 3/4 hodiny. Poradil by som teda: ak motorovú tak uz s plným komfortom - mulcovanie, vyhadzovanie z boku. Ušetríte hlavne čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 239.112 (?), 24.11.2011 20:14

Na takový kousek klidně elektriku. Mám 1600W v šířce 46 cm po dobu 6 let a v pohodě seču větší plochu než 800 m2 kolem domu. Kabel není takový problém, když se na něj dává pozor a tahá po posečené ploše. Netřeba řešit olej, svíčku, vzduch. filtr, kvalitu benzínu, vypouštění benzínu na zimu. karburátor atd. Dám kabel, zapojím a seču. Rychlovka. Elektrika je levnější než benzín a menší hluk. Pustím madlo, zastaví se to. Exhalace žádné. Žádné stárnutí benzínu - biosložky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika