Elektrická rotační sekačka



host - 192.242 (?)
24.4.2014 17:38

hovadina ohladom udržby. Vážený pane, preštudujte si, čo znamená slovo udržba a potom tu píšte o hovadinách. Pokial čistenie vzduchového filtra, výmena oleja do nej nepatria a taktiež očistenie chladiacich rebier, nastavenie karburátora, nastavenie ventilov podla Vás pod to nespadá, tak kam potom?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 23.4.2014 8:48

Asi paní neměla v ruce ten správný cuk. Zapomněl jsem jen dodat, že se dá koupit chránič do zásuvky, který udělá jakés zabezpečení pro případ přeseknutí kabelu. A pokd jde o bavení se při sekání, musím říct, že mně to opravdu ale opravdu nebaví. V naší vlhké komoře roste tráva celý rok jak prdlá a nejde to nijak zabrzdit. Závidím švagrovi v SÚ kde to v červenci zprahne a do podzima má skoro pokoj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.242 (?), 24.4.2014 13:38

benzínová kosačka bude tažšia a bude vyžadovat udržbu a tiež cena bude vyššia. Tých 600 m je už pomerne dost+obchádzanie krýkov s elektrickou je niekedy dost o trpezlivosti. Tiež treba zvážit dlžku pozemku,2 predlžovačky nie su štastným riešením. Limitujucim faktorom elektrických kosačiek su ložiská motora, spravidla je ich výmena takmer nemožná. čo sa prekážok a seknutia do nich týka ani elektrická a ani benzínová ich radi nemaju a treba sa vyvarovat nebehnutia noža do takejto prekážky. U elektrických sa zvačša ulomí uloženie noža u benzínových zase ohne klukováo hriadel. U elektrickej ale kupujte model s kovovým šasi. Elektrická je nenáročná na udržbu, silne ju limituje ale kábel a max príkon, výkonom sa žiadnej benzínovej nevyrovnaju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 24.4.2014 15:20

benzínová kosačka bude tažšia a bude vyžadovat udržbu...jakou údržbu? Měl jste vůbec někdy benzínovou sekačku?  Třeba teď mám sekačku asi 5 let, kromě toho, že u ní jednou za rok či dva vyměním olej a jednou za rok vyčistím vzduchový filtr tak žádnou údržbu nemá. Jo, a i když to možná není k chlubení, tak jsem ji nikdy ani nečistil. A teď by mne teda zajímalo, co za za kejkle by se podle vás měli se sekačkou dělat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.246 (?), 24.4.2014 16:07
Pro mnohé je výměna oleje velký problém a ten si zvětšují výběrem oleje a intervalem výměny. El sekačka je pro menší plochy a obsluhu, která umí zap vyp. Lepší motory OHV, OHC vyžadují podle provozu seřízení ventilů, zejména OHV, naopak běžná klasika SV vyžaduje olej, filtr, benzín. Dvoutakty v podstatě v sečení skončily. Sekačku mám na sečení s předpokladem min 10 let bezproblémového sečení. Z toho vycházím při základní jednoduché údržbě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 24.4.2014 16:24

Nevím jestli je ten motor horší nebo lepší,  vím jen, že je to nějaká Honda, samozřejmě, že je to asi čtyřtakt.. Ale takovou hovadinu, že by někdo u toho motoru seřizoval ventily, jsem ještě neslyšel. Ještě jednou zopakuji pro ty co mají potíže s pochopením psaného textu: Sekačka seká 5 let bez údržby. A tož mi teda řekněte jakou údržbu myslíte. Ale nepiště mi tu blbosti jako je seřizování ventilů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 24.4.2014 16:31

5 let "bez údržby" může být jak 100 motohodin tak 7863 motohodin...

tedy od hobby nasazení 1 hodinu jednou za 14 dní až po prodloužené směny sedm dní v týdnu při profesionálním užití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.129 (?), 24.4.2014 16:44
Aspoň, že máte povědomí o hovadině měnit olej.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 24.4.2014 16:49

wink když se nedolívá benzín, není třeba měnit olej... to dá rozum, nééé!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.242 (?), 24.4.2014 17:38

hovadina ohladom udržby. Vážený pane, preštudujte si, čo znamená slovo udržba a potom tu píšte o hovadinách. Pokial čistenie vzduchového filtra, výmena oleja do nej nepatria a taktiež očistenie chladiacich rebier, nastavenie karburátora, nastavenie ventilov podla Vás pod to nespadá, tak kam potom?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 24.4.2014 18:38

Ono se tu nedá generalizovat. U "starých" motorů byl předpis za určitou dobu seřídit ventily. Takže kdo to znal, shodil víko, (u Š 100 dvě šestky matky)  vzal měrky, dva klíče, šroubovák a šel na to. Dnes v době samostavů a jiných vychytávek ani to víko motoru nesundáte, protože se k němu nedostanete a nebudete na to mít nářadí. Takže neberu umění seřizovat ventily jako stavovskou čest kovozemědělce. Mimoto málokdo ví, jakou mají ty ventily mít vůli, protože to je v servisních manuálech a ty nejsou volně přístupné. Nicméně hovadinou bych ten úkon opravdu nenazýval. Malá ventilová vůle může způsobit velké problémy. Na druhé straně není vyloučena konstrukce motoru, kde tu vůli nebude nutné po dobu životnosti seřizovat. Ale hovadina, IFMzg, hovadina to opravdu není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika