Čím mazat převodovku na BDR 700?



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?)
27.4.2009 13:04
Jirko, grafit bych tam vůbec nedával. Ničí valivá ložiska, gufera, a pro mazání rychloběžných ozubených převodů se nehodí. Je tvrdý a abrazivní.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 26.58 (?), 26.4.2009 14:04

Není to mazivo stejné, jaké se používá u aut s předním pohonem k mazání poloos.To se běžně koupí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6504) - 128.44 (?), 26.4.2009 17:11

Myslím že není, to obsahuje molybden. To co popisuju ne. Je tam zbytečný. V pohybech homokinetických kloubů dochází ke tření a tam je molybden nutný. Tady ne, to je běžné ozubení, tedy odvalování. Ale použít by se to možná dalo, podle konzistence.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 133.102 (?), 27.4.2009 12:03

já jsem volal výrobci. do všech svých převodovek doporučuje PP90, otázkou zůstává, jestli to těsnost převodové skříně dovolí. Ja bych do toho oleje pro jistotu přidal nějaký lubrikat- třeba trochu grafitového tuku-jeden pytlík do poloos, pro případ úplného vytečení. Udržet řidký horký olej v převodovce pod tlakem je kumšt:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 27.4.2009 13:04
Jirko, grafit bych tam vůbec nedával. Ničí valivá ložiska, gufera, a pro mazání rychloběžných ozubených převodů se nehodí. Je tvrdý a abrazivní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Adam Bernau - (5) - 70.222 (?), 27.4.2009 13:08

Děkuji všem za rady. Psal jsem na MOTOR JIKOV a odpověděli mi, že mám použít plastické mazivo PZOP nebo jinou polotekutou vazelínu pro vyšší teploty. PZOP mi doporučil i jeden servisák Vari. Bohužel u nás se toto mazivo prodává jen v osmikilových plechovkách pro velké rotačky:-) Takže tam asi dám něco jiného a budu pravidelně kontrolovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika